1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 LT Şimdiye kadarki en büyük

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde RuPTuR tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    250 litrelik,şimdiye kadarki en büyük akvaryumum olacak...

Bir yerlerden elime para geçerse veya uygun düşürürsem fotoğrafta su dolu olan bölümü mavi sünger ile dolduracağım.Ondan sonra artık herhalde bardağa doldurup içerim o suyu :D
    Ya ben bu öpücük atan adamı çok seviyorum ama hiç kullandığım cümlelerin sonuna yakışmıyor.Her seferinde içimde kalıyor,bu sefer koyacağım valla aliye:gif

2. radenko

radenko

Plastik kap Cem işte bu . Sünger iyi olur ama yoksa seramikte idare eder seni.

3. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Başından beri takip ettiğim bir başlık bu. Çok güzel düşünülmüş ve ustaca kurulum aşamaları geçilmiş.Kutlarım sizi Cem bey. super:gif super:gif super:gif

Dün bir overflow yaptım çok basit foruma paylaştım.bir sump yapabilirim her an cam ince akvaryumu delemiyorlar. :bilmem:

4. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    250 litre şimdiye kadarki en büyük akvaryumum...

Ozan Bey,yaptığınız taşırma sistemini gördüm.Sanırım anlatımda eksik kalmış birşeyler var.Akvaryuma giren bölümüne kutu mu yapmayı düşünüyorsunuz?Düşünmüyorsanız bir an önce düşünmeye başlayın çünkü o sistem vakumlama ile borunun akvaryum içinde kalan alt ucuna kadar suyu kartere boşaltır.Göründüğü kadarı ile 10-15 cm'lik kısmı akvaryuma girecek.Dikkatli olun.Ya dışa bir kutu yapmalısınız,ya da içe.Bu arada tebriğiniz için teşekkür ederim.Övülmeden bu işler yürümüyor :)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Zaten sisteme kutu eklemek çok basit. Sıradan bir plastik deterjan kabı bile kullanılabiliyorken pleksiden daha görselini yapmakta mümkün. Kutu eklenmesi bence de güvenlik açısından daha iyi. Dediğim gibi çok basit olan bir ekleme yüzünden risk almaya kesinlikle değmez. :)

6. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Son halinden bir fotoğraf:
    foto:​

DaPhNe bunu beğendi.
  7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Kardeşim mükemmelsin. İstanbul'a gelince bir ara uğrimda elini biraz başıma sür belki bitkili becerisi banada geçer .Ş.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Portal bort ile bu başlığı sayfa sayfa gezdim videoları aradım ve toparladım. Sayfaların ilerleyişi ve görselliği mükemmeldi açıkcası bunu tekrar gördüm. Üzerine bu kadar yorum ve fikir alış verişi yapılan bir akvaryumdan başka ne beklersin, işte mükemmel kareler ve olması gereken. Öncelikle bizimle paylaşan Cem'e ardından yorum ve ilgisini esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Önemli başlıklarımız arasında bu akvaryum yapımı. ;)

9. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Allaha şükür şimdilik tek sorun bana göre görsellik.Şu yarışmalara katılan akvaryumlar gibi bir derinlik oluşturmak istiyorum ama bitkiler çok fazla olduğu için dokunmuyorum.Zaten bütün bitkiler deli gibi çoğalıyorlar.Uğraşıp da zarar vermek istemiyorum açıkçası.Ara sıra meleklerim bitkiler arasında kayboluyor,acaba öldü mü diye arıyorum,bir köşeden yem vereceğim diye fırlayıp çıkıveriyorlar :cicek:
    Burada olduğum için bu akvaryum bu hali aldı,herkese teşekkür ediyorum...
    Muhammed hocam,yemeğimi yemeden geri dönemezsin zaten sopa:

10. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Akvaryuma yeni bir Kendin Yap kütük ekledim,bitkiler satılarak ve 100 litrelik akvaryuma alınarak azaltıldı.Genel kompozisyonu şimdilik bu,yakında yeni bitki çeşidi eklemelerle ve kısa bitkilerin uzamasıyla daha güzel olacağı kanısındayım...
    Bu arada bitkileri sökerken gördüm ki kökler tabana koyduğum bentonitlerin etrafını sarmış,kadın çorabını geçip içine doğru ilerlemişler.Böylece bazı üstadların dediği gibi "imkansız" diye birşey yoktur.Kökler için kadın çorabı bile engel değil!

DaPhNe ve grafikdelisi bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tebrikler Cem, fazla kelam yapılamayacak kadar güzel ve hoş bir akvaryum ortaya çıkmaya başlamış. Daha fazla fotoğraf eklersen gelişmelerle ilgili görsel şölen yaparız. Daha ferah bir görüntü oluşmuş. naz:

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Maaşallah. naz:

13. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Şimdilik böyle bırakıp Bursa'ya geçiyorum Temel Abi.1 haftaa sonra gelişmeleri birlikte göreceğiz :)
    Teşekkür ler Olcay Abi...

14. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

naz:

Harika em34:

15. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Cem ellerine sağlık, yeni dekoruyla gayet güzel olmuş.

16. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Abi bu tankı uzun zamandır görmüyorum. Şimdi baktım. Çok güzel olmuş. Emeğinin karşılığını almışsın diye düşünüyorum. Tebrik ederim. Azim ve başarı. Klasik ikili sende de mevcut.

Saygılar...

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benim de keyifle takip ettiğim bir akvaryum bu. Yapım aşaması bu kadar zevkli geçen bir akvaryum takip etmedim desem yeridir.

18. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Kartere mavi sünger eklendi,sehpanın önüne akordiyon kapak yapıldı:

19. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kusursuzluğa doğru giden yolda artık son bir iki adımın kaldı abi. Onları da zaten halledersin. Gerçekten tüm içtenliğimle tebrik ediyorum. Uzun zaman aldı bu akvaryumun yapımı ama sonuca baksana. ALLAH (C.C) naz: saklasın inşallah. saygılar:gif

20. VolkanUZ

VolkanUZ

Yer:
    Çanakkale
    İsim:
    Volkan UZ
    Üretim tankına ayırdığınız meleklersen haber bekliyoruz artık . Bu arada gerçekten çok başarılı bir bitkili olmuş tebrikler.

Sayfayı Paylaş