1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İmparator Cichlids - Aulonocara Ciklet

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde turqer tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yaprak ciklet çok beğendiğim bir balıktır Nurullah hocam, hatta sık sık öneriyorum fikir soran arkadaşlara. Söylediğin çok doğru inanılmaz zor renklenen bir balıktır, 10-15 cm boyunda renklenmişini bulmak zordur, fakat bazı balıklar gerçekten iyi su şartlarında bakılmış oluyor ve erken renklenebiliyor, yukarıda yazıştığımız gibi eğer sözünü ettiğimiz erken renklenen balık çok sayıda dişinin yanında erkek olarak kalmışsa yine erken renklenebilir ve tabiki değerlidir.

2. batmaz

batmaz

Nurullah bey Red rubinler biraz geç renk yaparlar eğer akvaryumunuzda baskın bir erkek varsa renklenmesi daha da gecikir 80-90 kadar red rubin yavrum var 6-7 cm civarlarındalar ama renklenme olmadı daha çünkü akvaryumda baskın erkekler mevcut ama yavruları ayırırsanız bir kaç hafta içinde renklenmeye başladığını göreceksiniz....Saygılarımla

3. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    Evet işte bu aradığım cevap olabilir Murat kardeşim sarı imparatorlar onlardan büyükler ilk fırsatta dediğini uygulayacağım saolasın,Temel hocam bende yaprakları çok seviyordum 1e 2 dişim vardı,Tankımın jandarması gibiydiler fakat yer yetersizliğim yüzünden onlardan vazgeçmek zorunda kaldım birde onlara dair bir korkum vardı tankımda ki küçük boyutlardaki balıkları takip edip ani dalış yapıyorlardı zarar veremediler tecrübesizlikten ama ilerleyen zamanlarda avcı kimlikleri otaya çıkıp katliam yapmaları kaçınılmazdı.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uyum önemli bir konudur elbette Nurullah hocam. Beğendiğimiz türlerin hepsini bir arada tutamıyoruz malesef. Birçok faktörü hesaba katmak gerekiyor. Yukarıdaki erken renklenmeye güzel bir örnek vermek isterim.

Güzel renklenmeye başlamış.

Düzenleme: 18 Mayıs 2015
  5. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    Gerçekten güzel bir örnekmiş saol Temel hocam.

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    İmparator Cichlids ( Aulonocara Cichlids )

Ellerine sağlık süper olmuş. Bir de en Can Abinin paylaştığı Aulonocara Eureka balığını çok beğendim :D Bursada bulsam alırdım bu balıklardan :D

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aulonocara Eureka, gerçekten güzel bir tür katılıyorum. Bulunmaması zaten ayrı bir komedi ve bu konuyla alakalı paylaşımlarımda var ama konu ilgi görmedi. Sanırım hobiciler hep aynı balıklardan çok memnun. saat:gif

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Ellerine sağlık Türker abi :helalolsun: :helalolsun: paylaşım için teşekkürler ;)

9. protem

protem

İsim:
    menderes
    Cevap: İmparator Cichlids ( Aulonocara Cichlids )

Herkese iyi akşamlar abiler ben bu malawi türlerine bayılıyorum :) baskalarını gözüm gürmüyor:)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: İmparator Cichlids ( Aulonocara Cichlids )

Evet belli bir süre genelde öyledir. :) Sonra Tanganyika, sonra yavru alması zor türlerle haşır neşirlik ve sonra tuzlu su akvaryumunun balığı ve yine mercanı derken hobici bir yola çıkar. İş yoldan ayrılmayacak şekilde oturaklı gitmek ve akıllıca hobi olduğunu unutmadan hareket etmektir.

11. gomesta

gomesta

İsim:
    gazi yıldırım
    Red Chipoka beslemiştim şimdiye kadar beslediğim en sakin en bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı türden bir balık kendinden 3 cm sarı prensesim bile kafa tuttuğunda o bölgeden ayrılıp başkalarını rahatsız etmiyecek yere giderdi,yemleme esnasında bile yemini alıp hemen köşesine çekilen bir balık inanılmaz uysal bir imparator türü zerre kadar agresifliği yok ama bazen bu kadarıda sıkabiliyo insanı imaparator severlerin koloni halinde beslemesiyle zevk alacağı bir tür.

12. hasancak

hasancak

Resimdeki hangi tür sizce arkadaşlar.tam çözemedim.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Berkay_C

Berkay_C

İsim:
    Berkay
    Arkadaşlr biri bana yardımcı olabilir mi bnm lepistes balıklarım vardı onları kuzenime verdim ve yeni iki tane sarı prenses aldm isiticim yoktu havalarda biraz soğuktu 3 4 gün ısıtıcısız kaldılar hep saklaniyorlardi sonra hiç hareket etmiyorlar diye biraz ılık su ekledim akvaryuma ve sonraki gün ısıtıcı aldım hiç yem yemiyorlar ısıtıcı aldığım günun sonraki günü birisi oldu ve diğerinin de kuyruğu yara gibi kırmızı oldu yan yüzgecinin altıda yara gibi kırmızı oldu aldığım yere sordum bilgi vermiyor zaten burada bir tane pet shop var başka yerede soramuyorum bi yardımcı olur musunuz lütfen

Sayfayı Paylaş