1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
halilkocan
Son Etkinliği:
16 Ocak 2020
Katılım:
8 Ocak 2011
Mesajlar:
7.593
Aldığı Beğeni:
2.427
Ödül Puanları:
113
Doğumgünü:
12 Nisan 1984 (Yaş: 40)

Sayfayı Paylaş

halilkocan

, 40

halilkocan en son aktivitesi:
16 Ocak 2020
  1. MOVACIKLI
   MOVACIKLI
   Halil senin konuyu bulamadım özelden yazayım dedim. Refraktometre Kalibre ederken ilk yapılan ölçümün doğru olduğu şu nedenden dolayı halil Ro su cihazını yeni aldığın için kalibrasyonu Ro cihazının suyu ile yapıyorsun tebi değerlerinde cihaz 0 olduğu için çıkış da 0 dır bu yüzden akvaryumdaki olçümün doğru çıkar fakat ilerleyen aylarda filitrelerin kirleneceği için sende kalibrasyonunu bu suya göre yaptığın için sonuç doğal olarak yanlış çıkacaktır. Sen en iyisimi eczanelerde satılan safsu lar var bunların değerleri 0 dır cihazını bu suya göre kalibre edip ölçümlerini bu şekilde yap inan bana çok net sonuçlar yakalıyacaksın.
  2. MOVACIKLI
   MOVACIKLI
   Halil günaydın yawyüksek akım korumalı piriz alacağım tavsiye edeceğin bir marka varmı? Ayrıca bu pirizi sumpun olduğu yere monte etmeyi düşünüyorum oluşacak nem ona bir zarar verir mi?
  3. MOVACIKLI
   MOVACIKLI
   Halil cim çok teşekkür ederim sana fakat senin sanki bu hobi den soğuduğunu hisseder gibiyim.Sana benden bir Ağabey tavsiyesi sakın sakın olaki bundan soğuma ben bu işe sene 93 te planlarını THK dan alıp kavak ağacı kullanarak yaptığım senyorita ile başladım ozamanlar çok sıkıntılar çektik. Ama yinede fazla uçak parçalamadım 6 tane falan. Ve bu sevgiyi şimdi 9 yaşındaki oğluma aktarmaya çalışıyorum. Görmüş olduğun arkadaki uçak 10 sene önce topladığım bir uçak bir kere motor arazızası yüzünden düşmüştü sonra ameliyat ettim sapasağlam uçuyor. Bu arada extra 300 için çok teşekkürler kanat lazım olursa senden isterim muhakkak
  4. MOVACIKLI
   MOVACIKLI
   Halil hocam meslektaş sayılırız. Sizinle iyi işler çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Bende Kontrol Sistemleri Mühendisi yim. TAİ de çalışmaktayım. Sizin bahsetmiş olduğunuz manyetik sensörlerle yaklaşık 12 sene önce kendi icat ettiğim tıbbi cihazlarda bolcana kullanmıştım az ekmek yemedim o cihazlardan. TAİ ye girdikten sonra eskisi gibi uğraşamıyorum malumunuz. Dilerseniz birlikte çalışmalarda yapabiliriz.
  5. MOVACIKLI
   MOVACIKLI
   Halil hocam kendi konumada yazdım ama birde sizi özelden rahatsız edeyim dedim. Akvaryumlarda kullandığımız bu PS ler gereğnden fazla büyük olursa ne gibi sıkıntılar doğurur. Herhangi bir zararı varmıdır.?
  6. eraser15
   eraser15
   Abi kurdum akvaryumu hobiye başlangıca konu açıcam sen bi bakarsın :)
  7. halilkocan
   halilkocan
   cok güzel alınabilir fiyat sana uyarsa güzel
  8. eraser15
   eraser15
 • Yüklüyor...
 • Yüklüyor...
 • Hakkında

  Doğumgünü:
  12 Nisan 1984 (Yaş: 40)

  Etkileşim

  İmza Ayarları

  [​IMG]