1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ZeoLife Akvaryum Zeolit

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bildiğiniz gibi anaç tanklarında Nitrat 50 ppm'e kadar çıkmıştı, bunun üzerine Zeolife 'ı reaktörde kullanmaya karar vermiştim. 250gr. Zeolife zeolit, Phosban150 reaktöre konuldu, debi saatte 200 litrelik hydor pico motoru ile yapıldı. Reaktör gün aşırı sallanarak içindeki muhtemel birikimin alınması sağlandı. Artan yemler de her akşam ışıklar kapanmadan önce dip çekilerek alındı.

193 litre olan tankta, öncelikle 30 litre (%16) su değişimi yapıldı, Nitrat değişmedi (25-50ppm).
    22.Aralık 'ta zeolit reaktörü devreye alındı (Nitrat 25-50ppm), bu arada su hazırlama tankında kendi kendine 5-10 ppm arası Nitrat oluştuğu anlaşıldı, su tankı dezenfekte edildi.
    23.Aralık'ta 30 litre (%16) su değişimi yapıldı, Nitrat değişmedi.
    28.Aralık'ta 8 litre (%4) su değişimi yapıldı, Nitrat değişmedi :)
    1.Ocak' ta 35 litre (%18) su değişimi yapıldı ve nitrat nihayet 25ppm sınırına indi.

10 günde %40 gibi sıkı bir su değişimi ile ve zeolit reaktörü ile Nitrat'ı ancak %50 düşürebildim. Suyun berraklığı tam beklediğim gibi pırıl pırıl...

Bugün itibari ile de reaktördeki bakteriyel oluşumları (hani şu PS toplar, ya da mercanlar yer denilen oluşumlar) size sunmak istedim, baya bir sallayınca üste çıktılar.

2. ayberkbyberk

ayberkbyberk

Yer:
    KIRKLARELİ
    İsim:
    ayberk
    Zeolit nasıl alabilirim halen devam ediyor mu satışlarınız?

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Evet satışlar devam .
    Akvaryummarketi.com adresinden veya Kızıldeniz akvaryum, ekstreem akvaryumdan alınabilir .

Seyyar cihazdan online.

4. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Uzun süredir zeolit'ten bulamıyorum. Satışının devam ettiği bir site var mı?

Sayfayı Paylaş