1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zen Bahçesi Denemem

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Montimahir tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İnşallah tutar.Annem bile Ağustos geçene kadar sabah akşam sulasınlar dibinede gübre koysunlar der.

Montimahir bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Güzel, formunu almış yatık ardıç.Bu boya gelmesi çok uzun yıllar almıştır.Gübre uygulaması bu zamanda yanlış olur kanaatimce.Toprağı ile birlikte geldiyse sıkıntı olmaz ama yinede ilk 1-2 hafta bol sulamakta fayda var.Sonrasında normale dönebilirsin, merak etme dayanıklı türlerdir.

Tapatalk...

Montimahir bunu beğendi.
  3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tamamdır Hakan abi, bakalım neler olacak :) Gübre de var koyabilirim. Bir de dikenleri var bunun yahu :)

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Güncelleme...çimler az bakımsız kaldı :)

IMG-20140611-WA0003.jpg

IMG-20140611-WA0001.jpg

Courageous, ozgun_cyprus, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bu sene ada cevresine; Fare kulaği, mavi kırmızı obrezya ve kaya gülü ekmeyi düşünüyorum. Bu türleri Tecrübe eden arkadaşlar var mi?

Tapatalking...

Courageous bunu beğendi.
  6. relooper

relooper

Yer:
    izmir
    İsim:
    günay
    seçtiğiniz türler bakım istemeyen türler olması için çok uygun bence fare kulağı ekmeden önce tapragı çapaladıktan sonra ekerseniz daha iyi verim alırsınız havalandırılmış topragı dahaçok sever kırmızı obrezya her türlü toprakta yetişir ekimde ekerseyin daha iyi verim alırsınız yanlız tohum konularında iyi bilindik yerlerden almanızı tavsiye ederim tohum kalitesizliğinden çıkma oranı düşüyor kaya gülü çok gaddardır toprak seçmez sadece bu türleri ekerken peyzajı iyi yapmak gerekir çabuk çoğalıcağı için birbirlerine karışır temizlemek zorlaşır şimdiden kolay gelsin

Montimahir bunu beğendi.
  7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tohumlar geldi, cimlendirme hakkında bir de kitapçık yollamışlar. Umarım cimlendirebilirim. Bilgi için teşekürler.

Tapatalking...

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim bahce zen bahcesi degil ama bir kaç bir seyler yaptım, nasıl olmuş. Bu gün baya ugraştım 50 metre kare bir belleme yaptım gülleri budadım bu fotodaki yerle ugraştım keyifli oluyor baya. Firsat buldukca ugrasıyorum.

IMG_20160402_171157.jpg IMG_20160402_171206.jpg IMG_20160402_171223.jpg

TencoMelih, Alparslan, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bitki alanında ekstra bişi var mı? Bende hemen yabanileşiyor.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yok öyle extra bir sey Mahir, çim olmuyor bu alanda onun için böyle peyzaj yaptım. Yabani ot arada tek tük oluyor ama fazla değil söküp atıyorum. Yazlarï her cumartesi duzenli bakım yapıyorum.

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yabani otlar için malç uygulayabilirsin çok işe yarıyor.

Sayfayı Paylaş