1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ZEBRALAR HAKKINDA YARDIMA İHTİYACIM VAR

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde GÖKHAN2772 tarafından 25 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    İyi forumlar,
    Arkadaşlar benim 2 tane melek balığım vardı sürekli su dibinde durmalarından şikayetci olduğum için onları verip 2 tane zebra balığı aldım acemi akvaryumcuyum okuyup öğrenmeye çalışıyorum forumdan,
    şöyle bir sorun başgösterdi bitane beyaz zebra bide normal giri çizgili zebra aldım akvaryuma koydum sürekli gri beyazı sıkıştırıyor vuruyor kovalıyor durdurmuyor hayvanı işe gittiğim için eğer onu orda bıraksam kesin öldürücekti balığı kendisinden büyük olmasına rağmen bende aldım ayrı biyere koydum idaretenlik bu balıklardan birini verip yerine dişi almayı düşünüyorum okudugum kadarıyla dişilerin altı pembeymiş altta ekliyeceğim videolarda göreceksiniz gri çizgili zebraların kuyruklarında bi renklilik var ama dişimi bilmiyorum aynı akvaryumun içinde pembe zebra olduğunu düşünüyorum eğer onlardan eş seçebilirsem uygunsa ondan alayım aldığım beyaz balık biraz büyük beyaz biraz daha hantal ama gri cin gibi iyi yüzüyor sizce hangisini verip hangisini alayım altta benim aldıklarımın resimleri ve almadan önceki akvaryumdaki balıkların videosu var petshoptan umudu kestim fazla bilgisi yok balıklarla ilgili, kavga etmeden bir çift balık izlemek istiyorum aslında yavrularlarsa akvaryum hobimin ilerlemesi açısından iyi olcağını düşündüğümden çift olmasını istiyorum beyaz balık daha sakin yüzüyor onun yanına şu arkadaki pembemsi balıkların dişisinden atabilirmiyim onunda zebra olduğunu dşünüyorum onun altlarında pembelikler olan varyani
    kullandığım akvaryum küçük farkındayım ama büyük bitane alana kadar bunla idare etmek istiyorum edebilirmiyim size görüşleriniz benim için çok önemli
    nacizane cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim...

Not : Filtrenin yeri doğrumu

[​IMG] [​IMG]

2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Renkli hoyali taslarda israrcisin anlasilan. Sudaki bulanikligin farkindamisin. Bu baliklaroda oldurmeden geri ver sen sonra ne istiyorsun bi beraber konusalim.

3. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Yok abi ısrarcı deilim ben dün o süsleri çıkardım melekleride değiştim unutmuşum o taşları hiç valla onlarıda çıkarıcam hemen eve gidince şimdi ben bu balıkları çok sevdim güzel görüntüleri var ama gri olan beyaza saldırıyor sürekli galiba 2 side erkek ben bunlardan birini verip dişi almayı istiyorum ama balıkçıdaki o büyük gri zebralar erkek galiba videoda var bakabilirsen arkada pembe şeklinde birsürü zebra var ama ufak galiba biraz onların içinde altı pembe olan var onlardan mı alsam bitane dişi olarak ?

4. Sevgili Gökhan,

Bu konuyu, "Deniz Akvaryumu Kurulum Forumu"na açtığının farkındasın değil mi? Bu foruma bakan kişiler tuzlu su ile ilgililer. Ufuk sana yardımcı olmaya çalışıyor ama yanlış yerdesin. Bununla birlikte Ufuk'u dinle. Tüm balıkları ver. Daha büyük bir tank al, uygun ekipmanlar edin ve yeniden başla. Bu tankta döngü oluşması çok zor. Bakterilerin kolonize olacağı zerre ortam yok. Sağlıklı bir şekilde balık beslemek istiyorsan daha uygun bir kurulum yapman lazım.

Saygılarımla..

Montimahir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş