1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zebra Balığımda Kuyruk Erimesi

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde balık07 tarafından 2 Haziran 2013 başlatılmıştır.

?

kuyruk erimesinde ialçsız tedavi olurmu?

Anketin kapanma tarihi 17 Haziran 2013.
  1. kullanmakta fayda var

oy sayısı 0
    0,0%
  2. istersen kullanma

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Merhaba sevgili akvaryumcular... Portala girmeyeli bir ay olmuştur..Şimdi ise bir sorunum var.Zebralarımda kuyruk erimesi . İlaçsız tedavi nasıl edebirlirim ? bulaşıcımıdır diğer balıklarım zarar görürmü?

2. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Lütfen cevap yazın

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balığın fotoğrafı olsa daha iyi olurdu.
    İlaçsız tedavi için balığı yakalayıp başka bir yerde tuz banyosu yapa bilirsin metalin mavisi ile banyo yapa bilirsin ve ısıyı 29 dereceye çıkara bilirsin yalnız en iyi tedavi ilaçla olur.Sera baktopur veya Mikofish kullanabilirsin...:)

-doctore- bunu beğendi.
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Yunus Bey Zebralarım derken ciklet zebra dan mı yoksa, sazangiller familyasındaki zebra dan mı bahsediyorsunuz?

5. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Balıklarıma şimdilik ilaç döktüm . Hastalığı çok fazla ilerlemiş olan zebra cikleti başka bir yere aldım. Fakat bunu yaparken balıklar çok strese girdi etrafa kaçıştılar, hatta üstlerine taş düştü, :( elimle taşın altından aldım . Çok üzüldüm şimdi fazla hareket etmeden duruyorlar .Yarın suyunu değiştireceğim inşallah fayda eder. temo11 Yardımlarınızı beklerim. :(:( (Fotoğraf atamıyorum)

6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Yunus Bey bu hastalığın nedeni : Kötü akvaryum şartları nedeniyle balığın hastalıklara karşı direncinin azalması sonucu, mukozo tabakasının zarar görmesidir..
    ( Akvaryum suyunun bozulması, stres, kavga sonucu yaralanma, uyumsuz balıkların bir arada beslenmesi, küçük hacimli akvaryumda çok sayıda balık beslemek gibi. ) Sizin nedeniniz hangisi ise önce o nedeni ortadan kaldırınız.
    Nedeni ortadan kaldırmadıkça hiç bir tedavi olumlu sonuç vermez.

zynpclk bunu beğendi.
  7. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    arkadaşım benim tatildeyken başıma geldi artık ölmek üzereydi neredeyse, balığı karantina tankıma aldım ve sera omnipur kullandım 1 haftada canavar gibi oldu. bence onu bian önce alıp kullan, müdahale etmediysen.

8. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen

Alparslan'ın yazdığını görmemişim tuz banyosu biraz riskli bence ben becerememiştim bir balığımı kendi elimle öldürdüm diyebilirim. bence de en iyisi ilaç tedavisi, kuyruk erimesi eğer stres den kaynakli değil de bakteridense diğer balıklarada bulaşabilir diye biliyorum ben.

9. selimbalim

selimbalim

Yer:
    Çorum
    İsim:
    selim balım
    Bendede olmuştu kendimce araştırmalardan çözmüşdüm
    Araştırmada aldığım ve birleştirdiğim bilgiler. Yarım çocuk aspirinini 1 su bardağında erit balığı onun içine koy 2 dk beklesin sonra 1 su bardağınada çay kaşığının üstüne çıkmayacak şekilde kaya tuzu ekle o tuz ekleyeceğin su 20-22 derece arasında olsun balığı aspirinden alınca tuzun içine koy 1.5-2 dk civarında beklesin tuzda sonra tanka geri koyabilirsin balığını.
    Tabi bu yöntem eğer kuyruk erimesi varsa yapılabilir. iyi bir araştır başka balıklar tartaklıyor olabilir.

10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    En yararlısı akvaryuma kendin yaptığın ilacı dokuceksin.Benim balıklarımdada belirtiler vardı anında yok etti.10 litrelik 1 su şişesini al.İçine doldur çeşme suyunu ardından içine 25 damla metilen mavisi damlat.3 şişe sade soda dök.Ek olarakda 2 çay kaşığı kaya tuzu dök.1 gun öyle beklesin.Ardından akvaryuma(karanti tankına) dök.4. gun akvaryumda hastalık kalmıyor.

11. TYGR

TYGR

İsim:
    ToygarArslan
    Ama deniz tuzu olursa yararına.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Toygar Deniz tuzu olmaz içinde bir sürü katkı var,sadece kaya tuzu yani turşu tuzu olursa olur...;)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  13. TYGR

TYGR

İsim:
    ToygarArslan
    Pardon karıştırdım.

14. Engin Tepe

Engin Tepe

Yer:
    ISTANBUL KARTAL
    İsim:
    Engin
    Selam Alparslan Bey Bu Balığımda Kuyruk yenmiş gibi erime değil sanırım Akvaryumda Zebra midas Mücevher bir arada ne yapmam gerek resimden bir durum anlaşılıyormu acaba Balıkta hastalık gibi bir belirti yok gayet iştahlı ve hareketli ama midas çok kovalıyor düşünceniz varsa paylaşırsanız sevinirim IMG_20160428_095643.jpg IMG_20160428_095643.jpg IMG_20160428_091522.jpg

15. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Engin Bey balığınızın kuyruğu didiklenmiş. Akvaryumunuzdaki türler Orta Amerika chicled'leri sert balıklar. Midas için 400 litreden az 100 cm boydan küçük ölçülerde akvaryumlar önerilmez. Akvaryum ölçüleriniz yetersiz, saklanma alanları az ise bu tür yaralanmalar hatta daha da ağırları kaçınılmaz olur. Midası akvaryumdan çıkartmanızı öneririm.

Engin Tepe bunu beğendi.
  16. Engin Tepe

Engin Tepe

Yer:
    ISTANBUL KARTAL
    İsim:
    Engin
    Teşekkür ederim Aynen Söylediğini yapacağım

Sayfayı Paylaş