1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yunuslarım var

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde muhammed temirlenk tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. muhammed temirlenk

muhammed temirlenk

İsim:
    muhammed Temirlenk
    temel2: Merhaba arkaşlarım balık sevdalısı dostlarım ben de 6 yıldır lepites kılıç moli besledim şimdi sarı ve kafalı yunus ve cüce vatos besliyoum. Yunuslarım sarı prenseslerim gayet sağlıklı fakat vatozlarımda problem çıktı deri üzerilerinde ve ağız kenarlarında yara oluşup balık ölüyor 40-50 tane vatozum öldü bir çare blamadım yardımcı olursanız sevinirim bol yavrulu neşe dolu keyif üertimler dileğiyle Selamın Aleyküm.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Muhammed hoşgeldin portala. İnşallah açacağın konunda balıkların ölümlerine son verebiliriz.

Akvaryumunla alakalı bakım şeklin, ekipmanların, kullanılan su, hacim vb yazarak ' Talı su Hastalıklar bölümüne konu açarsan iyi olur. Fotoğraf ekleme imkanın varsa daha iyi olur.

Ciddi sayıda vatoz ölümü yaşamışsın açıkcası. Bunun elbette bir sebebi olmalı. Bu sebebi bulabilmek için önce akvaryum bilgilerin gerekli.

mertx07 bunu beğendi.
  3. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    Şimdi birçok sebebi olabilir.Akvaryumunuz da hastalık gibi vs.herşey olabilir.Olmazsa komple kaya tuzu ile yıkayabilirsiniz.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Öncelikle Aleykümselam.

Diğer balıklar sağlıklı ancak sadece vatozlarda ölümlerin yaşanması biraz garip. :smiley33: Akvaryuma tuz ekledinizmi ? Yada eklediyseniz akvaryum hacmi ve kaya tuzu miktarını yazarmısınız ? Vatozlar tuza karşı hassastır aklıma bu geliyor şimdilik. Temel hocamında belirttiği konuları cevaplarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Sayfayı Paylaş