1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni tank 140-40-40

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Aslan06 tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. MilesDavis

MilesDavis

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ali Aktaş
    Filtreleri değiştirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ontheway bunu beğendi.
  2. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Klorla yikamak mantikli geldi, Filtreleri degistirmekte kesin cozum aslinda ama filtreler yeni oldugundan kiyamadim acikcasi klor denemesi yapalim bakalim nasil olacak tesekkurler.

3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Büyük risk kazanç küçük

MilesDavis bunu beğendi.
  4. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Buyuk tank herseyiyle tak calistir hazir bekliyor yanina kucuk bir kardes geldi buyrun detaylar;

Akvaryum 75-25-30h -50 litre
    Arkadan sumpli
    Bullet (U) ekstre clear cam
    Ps tunze 9002
    Sump motoru nevjet 800
    Kum kalin mercan kirigi
    Tuz reef cristal
    Armatur edison led 38 watt
    Beyaz, mavi, royal blue ,deep red

20161217_130532.jpg 20161217_130547.jpg 20161217_130554.jpg 20161217_130354.jpg 20161217_130409.jpg

Montimahir, Rokujou, Burcu ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  5. SEFERR

SEFERR

İsim:
    Sefer benli
    Tank ı sizmi yaptırdınız hazırmı aldınız acaba

6. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Merhaba tank cam olarak alindi arka kismina sump yapildi cok hassas ve ince bir iscilik ile bu hale getirildi, sump iki bolme olarak yapildi, tatli su bolumu altta dolabin icinde bulunuyor. Yine tum malzemeler bilgisayda tasarlandi ve cnc kesimi sonrasi montaji yapildi.

Aslinda tum emeklerin tek bir amaci var en ust seviyede gorsellik ve kullanim rahatligi 1.5 aydir aktif olan tankta sadece baliklara yem atiyorum hepsi bu aydinlatmada otomatik calismaktadir.

Yurtdisi bullet tanklardan esinlenerek tasarlandi diyebiliriz, sifir ses hedeflendi ve oldu gercekten cok sessiz bir sistem oldu, aslinda konum olarak mutfak veya hol gibi cift tarafli izlenebilecek bir yere konulacak ama simdilik buyuk akvaryumum yaninda duruyor...

Begenide bulunan tum arkadaslarimiza tesekkur ederim

Düzenleme: 17 Aralık 2016
    veysel bunu beğendi.
  7. SEFERR

SEFERR

İsim:
    Sefer benli
    Maşallah süper görsellik olarak

Aslan06 bunu beğendi.
  8. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Tesekkur ederim Sefer bey, begenilere gore verdigim emek bosa gitmemis, daha iyilerinin sizlerin olmasini dilerim.

Ulkemizde ozelliklede deniz akvaryumculugu hobisinin oldukca zor oldugu Ankarada birseyler yapmak maddi ve manevi anlamda oldukca zor, deniz akvaryum sistemleride aslinda muhendislik boyutunda teknik bilgi gerektiren ayri bir dunya, mobyasindan, camina, gorsel malzemelerinden, motoruna, protein skimmerine, aydinlatmasina kadar hatta suyuna kadar hata kabul etmeyen zor bir surec iceriyor. Zamanla edindigimiz tecrubeler en iyiyi bulmaya zorluyor bizi, bu tank tamami bana ait tasarlanmis ikinci tankim buyuk olan tank ayri bir guzel bakalim oda dolunca nasil olacak...

9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Aslan Ankara'da deniz akvaryumculuğu zor değil. Siz devamlı tank bozduğunuz için (Ankaralılar olarak) bu işi zor zannediyorsun ;)

MilesDavis ve Aslan06 bunu beğendi.
  10. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    2 akvaryumcu hariç balık-mercan alabileceğin yer yok..İstanbul da belki 3 saatlik mesafede ama seçenek bol..

Aslan06 ve veysel bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ankara İstanbul arası kaç saat ki?
    Ben işten çıkıp akvaryumcuya gidene kadar akvaryumcu kapanıyor pazar günleri de yarısı kapalı

Aslan06, Burcu ve YMR_AY bunu beğendi.
  12. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Ankara İstanbul harem arası otobüsle 6 saat? 450 km falan..Arabayla gelsek 4.5 saat.450*35krs =157.50*2=315 TL.Gelince sizin çektiğiniz trafik bize misafir ayrıcalığı tanımayacak zaten..
    Uçakla gelsen evden Havalimanı ortalama 20-30 dk indi bindi 1.5 saat desek S.Gokcen den Kadıköy en iyi ihtimalle 30 dk.
    Yahu yazmaktan yoruldum..;)
    Ankara yı sevmeyen Ankara li olmayan biri olarak söyleyeyim burası köy falan değil. En yakın dost akvaryum çok merkezi noktada oturmama rağmen normal yolla en az 40 dakikadan önce ulaşamıyorum..Batikent Eryaman Sincan dan gelecek adam 1 saate özel araçla ancak gelir toplu taşımaya 2 saati bulabilir;)

veysel ve Aslan06 bunu beğendi.
  13. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Pendik-Ankara hızlı tren business class 70 TL, 4 saat. Yemek uyku film bedava :) Şaka bi yana istanbulda hafta içi her sabah akşam, 43 km yol, sabah 1.5 akşam 2 saat araç kullanıyorum. Bugün akv merkezine gittim, hafta içi oraya gitmeye kalksam işten çıkış 17:30 varış 20:30. Bence hangi şehir olursa olsun akvaryumcuya yakın ev tutmak lazım. ;)

MESUT_KERİM, veysel, corax ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Levent merhaba akvaryum bozma yapma isi kismen dogru ama oda bir hobi yani kurulum asamasi bambaska bir heyecan oluyor... Corax guzel yazmis toplam 3 deniz akvaryumcusu var bugun hepsini gezdim balik bulamadim ilan actim, yani burda hobiciler arasi satis olmasa mumkun degil canli bulmak, ya var olani alacaksiniz yada almayacaksiniz, ozel tur felan hic arama, ha birde fiyatlar var tabi oda malum.

Ben dogma buyume ankaraliyim ama istanbulda gorev aldiktan sonra yani buraya geri geldikten sonra ankara benim icin zevksiz bir yer oldu gercekten hobi ve sosyal yasam adina cok eksik bir sehir sadece avm kulturu var baska birsey var ise ankarali arkadaslarimiz yazsin istanbulda her hafta sonu en az 3-4 akvaryumcu gezerdim oda beylikduzu - mecidiyekoy arasi, cesit boldu, fiyatlar rekabetci idi. Istanbul baska bir sehir tek ama tek sorunu trafik ...

Düzenleme: 17 Aralık 2016
    corax ve YMR_AY bunu beğendi.
  15. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    3 olduğunu biliyorum ancak 3. Discus ve tatlı su ağırlıkta bana göre klasman dışı.;)

16. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Sonuc hevesle cikiyoruz evden ama istedigimiz bulunmuyor.

corax bunu beğendi.
  17. resifadam

resifadam

akvaryumun altındaki kuşağa bayıldım tan tanka göre nasıl yaptırdınız harika olmuş.malzemesi pleksi mi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Aralık 2016
    Aslan06 bunu beğendi.
  18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yakında @basma tulumba açar bi dükkan kurtulursunuz

veysel, Aslan06 ve corax bunu beğendi.
  19. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Burhan canlı değil led aydınlatma işine girdi;) Benim umudum @ka2n di oda inşaat mühendisi olacağım diyor:p

ka2n, MESUT_KERİM ve Aslan06 bunu beğendi.
  20. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Iyi olur ankarada bu sektor bencede cok eksik herseyden once hobici patron olursa, hobicilik ruhunu ticaretlede birlestrirse hem o kazanir bizde hizmete kavusmus oluruz...

Akvaryumun altindaki kusak camla beraber sabitti bende cok begendigim alirken zaten ilk halide cok guzeldi biraz modifiye sonrasi boyle oldu

Sayfayı Paylaş