1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Reef Akvaryum Projesi

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Archangel tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yine de uygun olmuş, burada komple yap et deyip birine götüre versen bu iş için bir teklik ister inan.

basma tulumba bunu beğendi.
  2. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    3 aylık eziyetten sonra sonunda mutlu son :) Eski akvaryumun birkaç talihsizlik sonucu geri sifon yapması ve neredeyse 100lt suyun salonun ortasına boşalması nedeniyle canlıları yeni akvaryumu kurup suyu döndürmeye başladıktan 3 gün sonra eklemek zorunda kaldım. Kurulumda start-up kullanmıştım pazar günü canlıları geçirdim şimdilik bir sıkıntı görünmüyor hatta mutluluk pozları atıyorlar sanırsam :D

[​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

cimlikaya, YIKIKTEMO, Pennywise ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    En kisa zamanda canli gormek isteriz ;)

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun güzel olmuş bitmiş hali.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun abi çok güzel görünüyor.
    Deniz akvaryumuna bol kaya yakışıyor ve daha canlı yapıyor...:nazar:

6. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Hepinize iyi dilekleriniz için ayrı ayrı teşekkürler :) Daha çok iş var ama su dönmeye başladıktan sonra gerisi gelir artık. Bu arada Ankara'da akvaryum yapmak isteyen kişilerin Aksan Akv. Mehmet Usta ile en az birkere bir araya gelip konuşmasını öneririm detaycı, yol gösterici hoş sohbet biri.

veysel bunu beğendi.
  7. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Hayırlısı olsun, hızlı bir kurulum olmuş..
    Özellikle amonyağı ara ara test etmenizi öneririm..

Archangel bunu beğendi.
  8. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Teşekkürler İlyas Bey. Sizden aldığım kayalar dekoru çok kolaylaştırdı mağara, delik, gözenek, girinti çıkıntı herşey var uğraşmadım hiç.Teşekkürler tekrar.

Kızıldeniz Akvaryum bunu beğendi.
  9. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Evet o tür kayalar dekoru oldukça kolaylaştırıyor..
    Uzun ömürlü olması dileğiyle..

10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kerem hem geçmiş olsun, hem de hayırlı olsun. Benim canavarlar sıkılmasın diye vallahi iyi bakıyorsun :)
    Boylarında hiç uzama falan oldu mu? Bunlara naso güzel arkadaşlık eder fikrimce...

11. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Senin canavarlar tam canavar oldular.Sağlıkları, hareketleri, yem yemeleri vs hiçbir sıkıntıları yok. Baya da büyüdü boyları şişmanladılar da.Benim gönlümden deli gibi sohal tang geçiyor bilemedim anlaşırlar mı?

12. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Vallahi Keremcim normalde tangin yanına tang koymak her daim biraz riskli. Ama şu anki sendeki balıklar görüp görebileceğin en uysal hayvanlar. Kavga etmek yerine oyun oynuyorlar genelde:) Yani öyleydiler, bendeyken. Karakterlerinin pek değişeceğini sanmıyorum.
    Ama sohal koyabileceğin son tang olabilir akvaryuma. Ondan sonra tang eklemen çok güç olabilir. Naso ise girene çıkana pek karışmaz. Eğer bu tanka koyacağım son tang sohal diyorsan, al gitsin tabii. Oldukça güzel balık sonuçta :)

13. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Doğru diyorsun onu ben de okumuştum birçok yerde son koyacağınız tang olsun sohal diye. Naso yoktu aklımda bak şimdi düşünmeye başladım :) Ama minimum 1 ay kadar bekleyeceğim sistem biraz otursun kendine gelsin.

14. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Naso mükemmel bir balık..
    Nazlı nazlı yüzüşü:)
    Sohal oldukça serttir Kerem bey..

15. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Vallahi Keremcim, naso benim favori balıklarımdan biridir. Üstelik ben öyle her balığı favori de yapmam. Oradan bilesin :)
    Gerek renk, gerek uyum olarak diğer 2 balığına gayet güzel yakışır.
    Sohal'i de sonra eklersin artık. Zaten ne yapacan, sohal çok pahalı oluyor :D

16. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Güncel durum.Diatom 5 gün önce başladı. Blue ve purple baya hareketli girmedikleri mağara kalmadı deli gibi yiyorlar, anemon mutlu sanırsam yayıldıkça yayılıyor, palyaçolar bütün gün uyuyor anemonun içinde gerine gerine bana bakıyorlar, file kayaların arkasından utangaç utangaç etrafı izliyor, blennynin yemek için dişlemediği yer kalmadı, müreni akşamdan akşama karides verirken görüyorum arasıra mağarasından kafasını çıkartıyor onun dışında sürekli yatışta.Herşey yolunda yani :)

Courageous, Dreamcatcher, cimlikaya ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  17. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
  18. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Herşey yolunda Burhancım bu aralar şehir dışındaki iş güç nedeniyle uzak kaldım Ankaradan ama hanımdan aldığım bilgilere göre sıkıntı yok gibi :D . Fakat bir yosun sorunu aldı başını gidiyor. Diatom başladı ama bitmedi.Kahverengi bir yosun bütün kayaları ve kumu kaplamış vaziyette.En son fosfatım 3 civarı çıkmıştı bir reaktör koyup düşürmeye başladım onu 2 hafta önce. Nitrat bir yandan 20 civarlarında seyrediyor.Bakteri yapısı daha tam oluşmadı sanırım tankın.Metal halideleri de kapattım şimdilik 4xt5le gidiyor.Bakalım son olasılık bu şekilde devam ederse aydınlatmaya bir ayar çekeceğim.

basma tulumba bunu beğendi.
  19. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    İyi bakalım Keremcim. Kazasız belasız yola devam edesin inşallah. Yosun problemi birçok sebebe dayanıyor olabilir ama sen önce bir RO cihazını kontrol et istersen. Silikat reçinesinin süresi dolmuş olabilir. Armatür suya çok yaklaşmış da olabilir. Ya da su değişimin gelmiş olabilir. Lambaların süresi dolmuş olabilir. Ve daha birçok şey olabilir :)
    Tankın bakteri döngüsünün sağlam olmadığını düşünüyorsan, bir ara görüşelim; sana güzel bir kültür hediye edeyim. Belki onlar biraz iş yapar :)

20. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Kerem bey sisteme refuqium dahil etmediniz sanırım ?

Sayfayı Paylaş