1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni nano deniz akvaryum kurulumu yardım

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ali Rıza tarafından 3 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Ali Rıza

Ali Rıza

Yer:
    Denizli
    İsim:
    Ali Rıza
    Merhaba arkadaşlar
    Foruma yeni üyeyim.28lt. Yeni deniz akvaryumu kurulum yapacağım.Newa more30r ps filtre ısıtıcı ve üzerinde mavi beyaz led sistemli akvarum aldım.merak ettiğim ilk kurulumda diatom oluşumunu bekleyeceğiz sonra temizlikçi canlıları koyacağız diye biliyorum.Bu süreçte ışıkları açmak ve ps çalıştırmak gerekiyormu dalga motoru küçük avaryumlar için önerebileceğiz model varmı dikkat etmem gereken konular varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

2. İbrahimfirat

İbrahimfirat

İsim:
    İbrahim
    Bende yeni kurdum sayılır öğrendiğim bir kaç şeyi paylaşıyım ilk olarak tuzlulukiçin bir refractometer edinirsen iyi olur. Sonrasında canlı kaya koydun mu yada ölü kaya ise bakteri kültürleri kırdıktan sonra ps kapatman gerekir aydınlatma açık olucak böylelikle diatom surecinin baslamasını bekliceksin Sonrasında testler ile suyun durumuna gore katkılar girilicek benim bilgim bu kadar ☺

3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Hayırlısı olsun. Tuzu sisteme eklediğinizden itibaren ps ve ışık kullanımda olacak. Ps hiç kapanmaksızın çalışacak ışık ise günde 8-10 saat kadar çalışacak. Canlı yada ölü kaya ekledikten sonra sisteme ister bakteri kültürü girip diatomu hızlandırın isterseniz doğal akışına bırakın bir kaç hafta içinde döngü kendi oluşsun. Katkı işine gelince akvaryumunuza ekleyeceğiniz canlı yükü ve türüne göre katkı gerekliliği gözlenmelidir başlangıç aşamasında kesinlikle boşa masraf edip katkı almayın. Dalga motoru olarak Hydor nano dalga motorları hem kibar hemde kullanışlıdır yada resun, sobo vb markalar da kullanabilirsiniz.

4. İbrahimfirat

İbrahimfirat

İsim:
    İbrahim
    Tankın durumu nedir kurulum bittimi ?

5. Ali Rıza

Ali Rıza

Yer:
    Denizli
    İsim:
    Ali Rıza
    Merhaba arkadaşlar kurulumu yaptım ama farklı akvaryumla Dolphin akvaryum,buble maqus qq1 askı ps,Aqua syncro wawe waker 600lt.dalga motoru,ışıklandırmada led kullandım,ilk kurulumda reef flower hazır suyunu kullandım.yaklaşık kurulumu yapalı 10 gün oldu.arada su eksilince arkadaşın tankından su ekliyorum bakteri aşılaması olsun diye.bütün hepsi çalışır durumda bekliyorum.Yalnız tuzluluk 1020 geliyor.Sizce bu oran yeterli olurmu

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    1020 az. 1025 iyidir. Buharlaşan suyu başka tanktan alınan suyla tamamlıyorsanız tuzluluk zamanla yükselecektir.

7. Ali Rıza

Ali Rıza

Yer:
    Denizli
    İsim:
    Ali Rıza
    Önerebileceğiniz sessiz çalışan ps varmı.Akvaryum ortalama 30 lt.Bende buble maqus qq1 askı ps var sesli çalışıyor

Sayfayı Paylaş