1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Marmara Resifi Geliyor

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde myillar tarafından 1 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Evet abi güzel bir şey oturmuş balık almak. Sonra yem almıyor derdiyle uğraşmak zor vallahi. Tekrar hayırlı olsun abi. Kısa sürede göbekli yap inşallah. Bir mahsuru yoksa fiyatını öğrenebilir miyim? :)

myillar bunu beğendi.
  2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    140 yellow tang 20 damsel

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Mesut Hocam, maşallah. Akvaryum ve balıklar şahane. Sağlıkla beslemenizi dilerim. İnsanın içi gidiyor şu manzara karşısında... :nazar:

myillar bunu beğendi.
  4. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Abi benim en çok sevdiğim balık bu oldu. Herhalde dünyada tek olan bir tür. Eşsiz bir tür. :D Şaka bir yana çok fotojetik. Benim için öp abi. Ablamda çok sevdi. :) Geleceğin akvaristi. Nazar değmesin. :nazar:

myillar bunu beğendi.
  5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Yellow tang göbek yapma çalışmaları tamgaz devam ediyor maşallah demeyi unutmayın.:heyo:

turqer bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tabandaki Yeşil yosunlar Özkan'ın akvaryum ile aynı dikkat edilirse.

Maşallah kıvırcık ve göbek hızlansın. Ps nasıl Mesut bu arada. Ondan da bir kare yayınlasan süper olur. İnan çok merak ediyorum.

7. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Portal ps GURURLA sunar......:heyo:

bu yosunlardan kurtulmalımıyım yoksa kalsınlarmı...

turqer bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah.

Yosunlardan kurtulmanın ilacı zaman ve alkanitenin zamanla kazandırılmasıyla olacak. Su değişimi yap desek klasik olarak başka bir su mu girecek sanki, yine aynı su girecek. Sabır iyidir Mesut iyidir. Onları özleyeceksin yakında çünkü Yellow tang bundan pek hoşnut olmayacak.

9. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Evet arkadaşlar yeni aldığım damseller o kadar hareketlilerki su iniş borusunun etrafında çok fazla oynuyorlar bu duruma çözüm üretmek amaçlı su inişimize herkesinde kullandığı yada kullanabileceği küçük bir güvenlik sistemi uyguladım.

50 cm çapındaki pimaş boruyu (ki benim su iniş sistemim 50 cm lik pimaş) 4 cm kestim.

Oluklar için önce işaret aldım.

İşaretli yerleri sıcak havya ile eriterek su olukları açmaya çalıştım.

Açtığım su oluklarını bıçakla düzelterek çapaklarını aldım.

Şekil hemen hemen buna yakın hale geldi. Biraz daha sağını solunu düzelttikten sonra yerine yerleştirdim. Artık balıklar sumpu ziyaret etmek için vizde almak zorundalar yasa dışı yollardan akvaryumu terkermet yok. Saygılar..

reis, selcom2008, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Çok güzel abi. Ellerine sağlık.Yalnız bir konuda seni uyarmak isterim. Ben "Pratik Ozan" ın önerdiği yüzey temizleyicisini yapmıştım pet şişeden. Herhalde köşeleri çok sivri olmuş. Perculamın kuyruğunu tamamen kesmişti. Allah'a şükür çıktı şimdi. Ben uyarmak istedim. Ekstra bir önlem olarak üzerine sineklik koyabilirsin. Köşelerinide lastikle boruya tutturabilirsin.

Saygılar...

zgrkaralar bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel olmuş Mesut. Aynen kullanmaya devam ellerine sağlık. O sistemin percula kuyruğuyla ne alakası vardı ben hala çözemedim inan.

12. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    :) Bende pet şişeden aynı şekilde ızgaralı şekilde yapmıştım abi. Keskin olduğu için ızgaraların köşesi balığımın kuyruğunu kesmişti.

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Mesut hocam çok geç fark ettim kusuruma bakma.:yun:

Hocam yeni canlıların hayırlı olsun sağlıkla beslersin İnşallah. Akvaryumun yeni ev sahipleriyle mükemmel bir görünüme kavuşmuş. Darısı başımıza İnşallah.

Bu resmi görünce koptum resmen.Aklıma dıy çalışmalar yaparken hep sakarlığım yüzünden elimi kolumu kestiğim günler geldi.Ah o bıçak benim elimde olacaktıda görecektiniz ortalık nasıl şenleniyor.:crazy: Allah tan bıraktım şu dıy işlerinide elimi kolumu kesmekten kurtuldum.:D

14. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Sen bıraksanda gördüğün gibi o seni bırakmayacak sende hayat mavide türküsünü söylemeye başlamışşsın. İlk olan Karadenizin'den hem de hayırlı uğurlu olsun...

15. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    reis ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Mesut. Akvaryumdaki balıklar ve mercanlar sağlıklı görünüyor. Çoğalmışlar baya tebrik ederim. Küçük parçalar baya gelişmiş. Teoman abine Xenia ve Üreteceğin Clarkilerden de vermeyi unutma derim :F Maşallah. :nazar: Mercan ilavesi yapıldıkça çok daha güzel olacak inşallah.

myillar bunu beğendi.
  17. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    2- 3 gundur yellow tang cok urkek sebebini anlayamadım akvaryuma yaklaştığımda arkalara kaçıyor yanlızca yem alırken geliyor varmıdır acaba bir derdi...

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bilemeyiz görmeden tabi ama üzerinde yara bere yoksa ve iştahı aynen devam ediyorsa stres yapmış olabilir. Mesela sen yokken çocuklar akvaryuma vurmuş, camına vurmuş vs gibi bir hareket yapıp uzun süre zorlamış olabilirler. Bilemiyorum tabi ama varsayım.

19. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Maaşallah, Maaşallah,:nazar: hasat zamanı gelmiş Mesut. Makaslamı, hiltiylemi geleyim yanına?:F

20. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Mesut tang iyi durumda serpilmiş kilo almış bu arada aydınlatmanda çok iyi bana ne zaman xenia vericen ? bende sana bol miktarda apista veririm .;)

Sayfayı Paylaş