1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde nihatyenihançer tarafından 17 Haziran 2019 başlatılmıştır.

1. nihatyenihançer

nihatyenihançer

İsim:
    Nihat Yenihançer
    Tekrardan merhabalar herkese. Dün 2 tane palyaço, 2 çeşit de mercan koydum. Çok küçük mushroom ve zoa. (Sanırım mushroom). Forumları okudum, çoşu yerde de bendeki spruna rastladım, balıklar yemi tırtıklıyor vesaire :D. Balıklar akvaryumun üstünde takılıyorlar çoğunlukla. Ama bir tanesi sabah akvaryumun orta kısmına indi, baya bi dolandı falan. Hatta bu saatte bile ortadaydı, ben kapağı kaldırınca diğerinin yanına tepeye gitti. Şimdi durumu anlatıyım; balıklar yemi attığımda, çok korkak davranıyorlar, karidesi ağzına alıyor biri, yem onlara doğru gidince tabii. Sonra diğeri, onun ağzındaki yeme vuruyor falan. Kuru yem attım, balığın hep yediği yem akvaryumcuda. Onu da ağzına alıp attılar. Balıklarda pamuksu oluşumlar yok. Ama dalgaya karşı güzel yüzemiyorlar, biraz da küçükler. Çarenin beklemek oöduğunu okudum çoğu yerde, tavsiye bekliyorum yine de. Bir de bu zoaların yanına conch gidince, kapanıyor mercan. Normal midir? Saygılae, teşekkürler

veysel bunu beğendi.
  2. nihatyenihançer

nihatyenihançer

İsim:
    Nihat Yenihançer
    Herkese merhabalar, sabah palyaçomun birinin üstünde beyaz izler gördüm. Fotoğrafladım, 2.5-3 saat sonra da hayvanın kuyruğunda erimeler gözlemledim. 4 baş da mushroom var akvaryumda, 2si normal fakat 2 si gözlenebilir derecede küçüldü. Fotoğrafları paylaşıyorum, yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Ekli Dosyalar:

3. nihatyenihançer

nihatyenihançer

İsim:
    Nihat Yenihançer
    Balığım ölüyor şu an, çok üzüldüm. Dengesini tamamen kaybetti. Mushroomların da öldüğünü düşünüyorum, açma kapama yok dünden beri.

4. nihatyenihançer

nihatyenihançer

İsim:
    Nihat Yenihançer
    Merhabalar, conchlarımfan birinin poliplerin üstüne çıktığını gördüm bugün. Sorun yaratır mı mercana zamanla?

5. nihatyenihançer

nihatyenihançer

İsim:
    Nihat Yenihançer
    Veysel abi merhabalar, bi kayanın altından çıkan şöyle bir canlı gördüm. Nedir bu, sorun teşkil eder mi? Teşekkürler şimdiden.

Ekli Dosyalar:

6. nihatyenihançer

nihatyenihançer

İsim:
    Nihat Yenihançer
    Bu arada o kayanın kovuğundan çıkan 3 tane böyle uzantı var.

Sayfayı Paylaş