1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde mert199419 tarafından 13 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. mert199419

mert199419

İsim:
    mert

Arkadaslar merhaba.Bu hobiye yeni basladim 40×50×50 boyutlarinda bi akvaryumla basladim henuz icine konç disinda canli koymadim 1 hafta sonra canli alimina basliycam.su degerleri gayet iyi.benim sorum şu ben 2 yada 3 çift farkli turlerde paylaco 1 yellow tang 1 blue tang beslemek istiyorum bu akvaryumda sizce nasil olur. Bi de onericeginiz paylaco turleri nelerdir. Simdiden tesekkur ederim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet YALÇIN bunu beğendi.
  2. efergn

efergn

İsim:
    Efe
    bence 2 palyaço alın, bana göre 3. olanla ilerde sıkıntı yaşama oranınız %90 olur.Blue tang türü yüzücü balıklardır okyanusta hergün kilometrelerce yüzerler ve evet belki bir şekilde yaşatırsınız deneyiminiz varsa ancak hayvana eziyet olur.Yellow tang biraz daha töleranslı bir balık blue tang e göre onu düşünebilirsiniz bence.

3. efergn

efergn

İsim:
    Efe
    Eğer deneyiminiz yoksa ilk defa deniz akvaryumu kuruyorsanız özel tür palyaço almayın başta,ucuz olan normal klasik türü alın.Deneyimledikçe bakımını sonrasında özel türlere yönelin.

4. mert199419

mert199419

İsim:
    mert
    Palyacoyu kendi icinde hangi turunu onerirsiniz

5. mert199419

mert199419

İsim:
    mert
    Tesekkur ederim