1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni kurulum tavsiyeler

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde agbaglama tarafından 22 Nisan 2020 başlatılmıştır.

 1. agbaglama

  agbaglama

  Mesajlar:
  6
  İsim:
  gökhan
  Arkadaşlar merhaba. giriş çok klasik olacak ama ben de yıllarca tatlı su tecrübesinden sonra artık tuzlu suya geçmek istiyorum. her ne kadar tuzlu su ile ilgili araştırma yapmaya çalışsamda hiç tecrübem yok. ankaradayım ve 60*60*50h boyutlarında, alttan sump sistemli bir resif akvaryumu kurmayı istiyorum. bu konuda sistemin uzun vadeli ve sorunsuz idame etmesini sağlayacak ve bana da servete mal olmayacak şekilde PS, armatür (led), dalga motoru tavsiyeleriniz nedir? Sorunsuz kullanabileceğim LED armatür yapan arkadaşlar varsa onlardan da destek alabilirim. şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. Pennywise

  Pennywise

  Mesajlar:
  10.755
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Levent Yaşar
  Öncelikle hayırlı olsun kararınız. Ne beslemeyi düşünüyorsunuz, sadece balık mı yoksa mercan da olacak mı? Artık markalardan biraz uzak kaldım bir kaç arkadaş yardımcı olacaktır marka için.
   
 3. agbaglama

  agbaglama

  Mesajlar:
  6
  İsim:
  gökhan
  teşekkür ederim şimdilik daha karar aşamasında :) acele etmeden önce malzemeleri toparlayıp herşey hazır olunca başlayacağım sanırım. yumuşak mercanlı bir resif akvaryumu kurmayı düşünüyorum. dolayısıyla ışıklandırmanın sanırım buna uygun olması gerekecek.
   
 4. Pennywise

  Pennywise

  Mesajlar:
  10.755
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Levent Yaşar
  Soft mercanlar nispeten daha kolay canlılardır. Balık türlerine dikkat etmeniz önemli. Bazı balıklar mercan yer. Ps alttan olması yerinde bir tercih, kaya ve kum çok önemlidir ama acele etmemek daha önemlidir.
   
 5. agbaglama

  agbaglama

  Mesajlar:
  6
  İsim:
  gökhan
  klasik zararsız türler beslemeyi düşünüyorum balık olarak. percula, yellow tang, blue tang gibi... temel malzemeleri halledebilirsem, sonra kaya,kum,tuz,test gibi diğer malzemelere sıra gelecek. dediğim gibi acelem yok, tatlı suda acele etmemeyi öğrendim :) tuzlu suda hiç acele etmem
   
 6. Pennywise

  Pennywise

  Mesajlar:
  10.755
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Levent Yaşar
  Tang grubundan balık olmaz bu ebata.
  En az 1 metre olmalı.
   

Sayfayı Paylaş