1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurulum kireç sorunu..

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Oylebirisi tarafından 22 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Merhaba arkadaşlar 2 gün önce sıfır kurulum yaptım dün gece işten geldiğimde gördümki akvaryumun bazı yerlerinde kireç oluşumu var suyun içinde kalan kısımlarda bu oluyor.. Mesela dalga motoru nun üzeri bembeyaz olmuş.. Bu arada suyu ro cihazından alıyorum 0 tds su ile kurulum yaptım.. Nerede hata yapıyorum tavsiyeleriniz nedir? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

2. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    tuz ekledinizmi birde kum olarak ne kullandınız

Oylebirisi bunu beğendi.
  3. EmirG

EmirG

Yer:
    Erenköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    acaba kireç mi kalsiyum mu o oluşumlar, tuzluluğu doğru ayarladığınıza emin misiniz?

Oylebirisi bunu beğendi.
  4. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Ewet tuz ekledim tuz Red sea coral pro kumu da kapalı paket aldım 1-2 mm mercan kırıgı quik marka kum ve kumu en az 6 yada 7 defa yıkadım.. Kayalarım fiji kayası..

5. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Kireç gibi duruyor ama kalsiyum mudur onu bilemiyorum.. Şuanda tuz oranı 1024 görünüyor refraktometre ile ölçüm yapıyorum. Birde 2 gün olmasına rağmen sudaki bulanıklık hala gitmedi bu normal midir?

6. EmirG

EmirG

Yer:
    Erenköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    refraktometreyi kalibre ettiniz mi başta ro su ile?

Oylebirisi bunu beğendi.
  7. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Yok refraktometre yi ro suyu ile kalibre etmedim.. Nasıl yapıldıgını bilmiyorum. Akvaryumu bir abimle beraber kurduk onun refraktometre ile kurulumdan sonra ölçüm yaptık.. Sonra birde benim refraktometre ile ölçüm yaptık benim refra 1026 onun refraktometre 1024 çıkarttı.. Onun refraktometre ye göre benim refraktometre yi kalibre ettik..

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sífír kurulumda normal olan bir durum tank devam ettikçe bunlar geçer gider. Filtrasyon bunları bertaraf eder.
    Ayrıca bakteri plaklarí vs de oluşabilir özellikle silikon olan kenar köşelerde, bu da normal.

Oylebirisi bunu beğendi.
  9. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Veysel abi bir müdahale yapmama gerek yok degil mi?

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yok bir müdahaleye gerek. Dalga motorların devir daim PS kısaca sistem çalışsın yeter. Daha iki günlük tank olur bu şekil.

Oylebirisi bunu beğendi.
  11. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Teşekkür ederim abi

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş