1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurulmuş nano

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde tamerbozkaya tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. tamerbozkaya

tamerbozkaya

Merhaba arkadaşlar 100lt yeni kurduğum nano akvaryumum var 1 aydır sistem çalışıyor kahverengi yosun her tarafı kapladı. Ama bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :bilmem: su değerlerim normal ölçümlerimde nitrat 0 ph 8.2 çıkıyor kh normal görünüyor Canlı eklemelimiyim yardım ederseniz sevinirim[​IMG]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer Bey, hoş geldiniz. Diyatom sürecinde girmiş ve normal sürecinde ilerleyen bir akvaryumunuz olduğu görülüyor. En sağlıklı canlı eklenme süreci kahverengiliğin (Diyatom) kalmaya başladığı süredir. Biraz daha beklerseniz sorunsuz canlı eklmesi gerçekleştirebilirsiniz. Test sonuçlarınızda zaten güzel çıkmış. Tebrik ederim. Dekor oluşturmada fotoğraftan anladığım kadarıyla ölü mercan kullanmışsınız. Bu yüzden sabır sizin için biraz daha önemli bir konu.

Nacizane filtre sistemini bizimle paylaşmanızı rica ederim. Daha sağlıklı öneriler bu doğrultuda verilebilir.

Saygılar...

3. tamerbozkaya

tamerbozkaya

Hoşbulduk Temel Bey;

ViaAqua MSD 1 UV Protein skimmer ,1200lt/s çeviren kafa motoru,2 adet 10000 kelvin florasan beyaz renkte bu mercanları akvaryumun içerisinden vermişlerdi bana canlı olduğunu söylediler ne kadar doğrudur bilmiyorum.İçerisinde balıklar vardı.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer Bey, ölü mercanların canlı olduğunu söylemelerinin sebebi, içinde balık olan yani sistem içinde çalışan kayalar olduğundan iç yüzeylerine biyolojik yaşamın artık yerleşmiş olması iddasıdır. Bu bir nebze kabul edilebilir bir ifadedir. Hani nasıl desem, gercek ve tamamen doğal canlı kayayı ben tercih ederim şahsım adına. Ancak bu şekilde alınmış ve sorun yok. Zamanla zaten coralline alg kaplayarak görünümleri daha güzel olacak. Mercan kırıklarının yapıştırılmasıyla elde edilen kayalar bunlar.

Protein Skimmer asma model, kafa motorundan kasıt devridaim değil, akıntı motoru olarak algıladım doğrumudur ? Sanırım Sump sisteminiz yok? Eğer doğru anlamışsam, herhangi bir filtre kullanılıyormusunuz ps haricinde.

5. tamerbozkaya

tamerbozkaya

Protein skimer askılı evet içerisinde hiçbir malzeme yok, kafa motoru ise iç filitrenin kafa motoru , Sump sistemim yok malesef, ps haricinde hiç bir filitre sistemi mevcut değil. günde 10 saat ışıklandırma yapıyorum.15 günde %10 su değiimi yapıyorum. Bunun haricinde yaptığım bir şey yok. Temel bey

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Tamer bey hoş geldiniz. Güzel bir işe kalkışmışsınız. İnşallah güzel bir şekilde devamı gelir.

7. tamerbozkaya

tamerbozkaya

İnşallah Muhammed bey Meşekkatli bir yol, açıkçası sabırsız biri olarak nasıl olacak bende çok merak ediyorum.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer Bey, filtre sistemiminiz zayıf görünüyor. Dyatom döneminde 15 günde bir su değişimi yapmanıza gerek yok. Su tam oturmaya başlıyor ve eskiyor siz yeni su ilavesi yaparak dengeyi sarsıyorsunuz. Su değişimlerini içine balıklar ve dayanıklı omurgasızlar eklediğinizde aksatmamanız yeterlidir. Sistemin filtrasyonunu güçlendirdiğinizde balık ve omurgasız seçiminde önünüz biraz daha açılır.

Sayfayı Paylaş