1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir başlangıç ve denize ilk adım

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde zorvolkan tarafından 20 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Diatom başladı sonunda :)

Moliro, YMR_AY ve MUSTAFA DAĞLI bunu beğendi.
  2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kurulumunuz hayırlı olsun Volkan bey.Sağda duran kayaları biraz ortaya alın.Sonrasında o alanı temizleyemezsiniz:)

3. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Teşekkürler Yağmur hanım, aslında o kısma el giriyor, hatta ufak bir diş fırçam var onunla temizlemeyi düşünüyorum cam kısmını, nasıl olur sizce ?

4. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    SON DURUM

5. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Tatlı sudaki gibi degil yosunlar, daha sert ve sık oluyor, dis fircasiyla olmayacaktır ;)

YMR_AY bunu beğendi.
  6. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    öylemi o zaman farklı birşey bulmak lazım :)yakın zamanda conch eklemeyi düşünüyorum. ön camlaır temizlesem sıkıntı olurmu acaba

7. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Elini sokma bence hiç, conch ekle birkaç tane bir süre daha dönsün sistem

8. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Tamamdır dostum öyle yapayım. Teşekkürler

9. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Uzun zamandır güncelleme yapmamışım, bir süre tankla mücadele ettim , daha çok okuyup araştırma derken yazmayı unuttum kusura bakmayın.
    Bu süre zarfında bir kaç test yaptım bunlar ise şu şekilde,

Nitrat:10
    Kh:10,9
    Fosfat:0,03 çıktı (19.10.2017 tarihinde yapıldı salifert test kiti)

Sonrasında Ro cihazı aldım sıfır 5 aşamalı son aşaması silikat lı, su tamamlama ve değişimi Ro dan aldığım suyla yapmaya başladım.
    Hopar armatürün içinde bulunan hopar marka floresanları Slyvina marka ile değiştim 2 actinik mavi 1 tane marine star 1 tanede grolüx ekledim
    Kayalarda kızarmalar başlayınca bir kısım coraline alg bir kısı cyano dedi, ama elle dokunduğumda çok az kısımlarda hafif dagılmalar oluyor genelinde sanki boyanmış gibi.
    1 çiftte tomato paylaçom var (şimdilik duruyolar ilerde percule eklemeyi düşünüyorum.

Bu şekilde devam ediyor extra birşey yapmadan düzenli su değişimi yapıyorum

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  10. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Tekrardan merhaba dostlar, yine bir süre geçmiş son paylaşımdan bu yana. ufak tefek bişeyler ekliyorum ama hala korka korka hareket ediyorum, arkadaşların verdiği ufak 1 2 parça mercan mevcut şu anda. sizlerle onları paylaşayım

Bu arada hemen hemen 2 hafta önce denizden karides ve kaya balığı yakaladım, sorunsuz yaşıyorlar hatta karides kabuk filan da değişti,Balıkta bir sorun yaratmadı açıkcası durmadan dolaşıyor pek saklanmıyor. :)

Birde son paylaştıgım zoa var resimlerin içinde, onu da arkadaş pazar günü verdi ekledik ama nedense açmıyor, belkide suya alışamadı bilemiyorum acemilikten.

EN SON 31,10,2017 Tarihinde yaptıgım testler de şu şekilde
    kh:9,3
    nitrat:9
    fosfat:0,3

Bir öncekine göre kh ve nitrat düşmüş. Fosfat hemen hemen aynı

Sayfayı Paylaş