1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir başlangıç ve denize ilk adım

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde zorvolkan tarafından 20 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Evet arkadaşlar biraz korka korkada olsa deniz akvaryumuna adım attım. Açıkcası okudukça ve takip ettikçe nedense bu korkum daha fazla arttı. Bende bu böyle olmayacak deyip en sonunda akvaryumu kurdum.

Sistemim şöyle,

Akvaryum : 60*50*40 (arkadan sumplu sump hariç 60*40*40)
    Ps: Buble maqus qq
    Aydınlatma:Hopar 24w*4 hopar armatür (mavi ve beyaz:1000 k)
    Kum ve kayayı yakın petshopcu arkadaşım verdi.
    Ve startı verdik. Akvaryum aktif olarak çalışıyor ve 8 saat aydınlatma açık.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum(Unutmayın dostlar deniz akvaryumuna tamamen yabancıyım. sizlerin bilgi ve birikimleri ile inşallah bende birşeyler yapabilirim 1.jpg

YMR_AY, veysel ve saymin_25 bunu beğendi.
  2. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Hayırlı olsun.. Dalga motoru goremedim, geri donus yeterli gelmiyorsa ona dikkat edebilirsiniz..

zorvolkan bunu beğendi.
  3. ysfakc

ysfakc

İsim:
    Yusuf Akçay
    Hocam galiba bu forumda galiba sizden baska aktif uye yok. Bende bi kac sey sormuştum sadece siz cvp vermiştiniz..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Yaz modunda sanırım bircok kisi :) yoksa cevap veren coktur aslinda

ysfakc bunu beğendi.
  5. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Teşekkürler arkadaşlar, benimde dikkatimi çekti ki forum çok sessiz, acaba genel olarak böyle mi?

@Moliro dostum dalga motoru yok kafa motoru genel olarak baya bir dalga yapıyor, ama ilerde yeterli olmazsa alabilirim.

6. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Umarım üstesinden gelirim hocam :)

7. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Acele etmeden sakin sakin gidilirse pek korkulacak bir yanı olmaz :) Hayırlı olsun kurulumunuz.

8. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Tesekkurler biraz kaya eksikligi vardi ekleyince daha iyi oldu sanirim. Testlerden hangi ekipmanlari almam lazim acaba

9. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
  10. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Camlara çok yaslanmışsınız, ilerde camları silerken problem olabilir bu dizilim, camlarda sürekli yosunlanma olacak ;)

11. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    görünen kısımları temizlemede sorun olmaz diye düşünmüştüm, görünmeyen kısımlar zaten görünmüyor :) Dikkate alacağım sağolun :)

12. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Dalga dalga kotu gozukuyor zamanla ;)

zorvolkan ve Melih Yılmaz bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun kurulumunuz. Kayalar biraz ağır kayalara benziyor biraz da fazla olmuş. Bu tankta beslenebilecek kolay canlılarla çekingenlik üstünüzden atılmış olur tecrübe kazanırsınız. Yüzey ve iç akıntı için bir an evvel dalga motoru edinmek iyi olur. Diyatomu beklerken günlük bir iki parça yem atın tank döngüye faydası olur.

zorvolkan bunu beğendi.
  14. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Yosun için arka camın siyah olması avantaj yaratırdı, yosunlar arka planda kayboluyor ve temizleme zamanından kazanıyorsunuz. Şansınız varsa değişmenizi tavsiye ederim.

Yan camlarda ise elinizin girmeyeceği kadar cama yakın olan kısımları bence ortaya çekin, tecrübeyle sabittir camı boydan boya temizleyemediğinizde net gözünüze batacak aradaki yeşillikler kahverengilikler.

Dalga motorunu da ihmal etmeyin derim bende.

MESUT_KERİM ve Yiğit44 bunu beğendi.
  15. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Tüm yorumlar için teşekkür ederim dostlar, hepsini dikkate alacağım, dalga motoru için marka ve model ne önerirsiniz, yalnız bir süre idare edecek bir motor olabilir, aklımda rw 4 var ama bu şimdilik biraz imkansız gözüküyor, ucuz yollu 3 4 ay idare edecek hangi marka ve özellikte önerirsiniz.

16. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    3 4 aylık birsey daha cok zarara sokar sizi, uygun fiyatlı olması gerekiyorsa ikinci el ilanlarini takip edin, rw4 onerebilirim ben de kullaniyorum memnunum

17. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Ben Eheim'ın en ucuz modelini kullanıyorum, 6-7 aydır iş görüyor. Vantuzlu olması çok sıkıntı. Bütçe ve tank boyutuna uygun bir modelini seçebilirsiniz.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    tank boyutuna göre tam karar veremiyorum işte dostum, yani dostum kaçlık olmalı sana göre, ölçüleri 60 40 40 diyelim

19. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Ben 50x40x35'te streamON 1800 kullanıyorum. Sizin tankınız için de 1-2 boy büyüğü yeterli gelecektir.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Teşekkür ederim Sema Hanım

Sayfayı Paylaş