1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Balıklardan French Angel Ağır Hasta

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sen büyük adamsın Temel, senin eline su dökecek birine, bu hobide daha rastlamadım.

Seni tiye alanlar, senin lafın ile '''Kumda top oynasınlar''' başka söylenecek laf yok........

Maaşallah, :nazar:

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
  4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Vay yoğun bakımdan servis odasına alınmış aslan parçası...
    İnşallah yakında taburcuda olurda karpuz kabuğuna geçiş yapar ne diyelim büyük adamsın vesselam :heyo:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yorumlara çok teşekkür ederim arkadaşlar. Videoda özellikle yüzgeçlere odaklandım net görülsün diye çünkü mantarlar ve tentirdiyotun verdiği hasar net görülüyor. Gövde de oluşan beyazlık mantarın bir devamı sanırım.

Ancak her zaman derim bir balık yaşamak isteyecek yani size yardım edecek. Noroiye ilgisi var tabi sevindirici ama henüz ayağa kalkması için yeterli değil. Fakat eğer toparlamaya başlarsa her geçen gün yem isteği artacaktır çünkü eğer yem almaya başlarlarsa iştahlarını durdurmak zorduk. ;)

6. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    :nazar::nazar::nazar:
    Temel Abi gözün aydın....En kısa zamanda akvaryuma da dönüceğini eminim....

7. maıden

maıden

İsim:
    Mustafa Aydın
    Temel bey french de sizin gibi inatçı, İnşaallah karpuzlu videosunu göreceğiz bu arada personifer ve queen angel da çok güzel Maşaallah.

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Gözün aydın Temel abi. :nazar:

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yakında karpuz,kapuska vs yerkende görürüz inşallah abi. :)

10. actroses

actroses

İsim:
    Murat Efe
    Temel abi Allahın izniyle bu işin sevabı sana yeter inşallah. Bu arada sana laf söyleyenleri sen bize gönder.:)

11. maıden

maıden

İsim:
    Mustafa Aydın
    Temel bey son durum nedir acaba?

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    French angel nori alıyor şu anda. Ancak arkadaşlar malesef gövde ve yüzgeçlerdeki mantarlar düzelmedi. Dün malesef yine balığı dışarı aldım ve jilet ile gövde de kabaran mantarlı kısmı hafifce sıyırarak aldım. Bir pis koku çıktı tarifle olacak gibi değil.

Balığı akvaryuma saldım iç karantinadan alıp. Bakacağız hayatımda bu kadar kötü şekilde dış hastalık görmedim.

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Temel hoca, vallahi sen büyük adamsın, diyecek bir şey bulamadım, yazmadanda geçemedim.
    Adımdan nasıl eminsen sen bu balığı yaşatacaksın.........

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yaşatmak için elinden geleni yapıyor valla em34: O halde bıraksa ölecek besbelli.. Murat abi sen tuzlu sucularda ki enteresan kişiliklere denk gelmedin henüz burda :) Temel abi şu aleme ne yapsa yaranamıyor :D Onların tartışmaları daha güzel :)

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hakkattende zor bir tedavi süreci.Bukadar emeğin karşılığını alacaksın balığı iyileştirererek Temel abi buna eminim. kıvır:gif

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Temel hocam son durum nedir ,inşallah gidişat iyidir.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arkadaşlar forum sistemi yüzünden hasta balığa da bakamıyorum desem yeridir. Elimden geleni yapmaya devam ediyorum. Son yapılan 4.cü banyo sonrasında dahi mantarlar baktım düzelmiyor düzelmiyor. :(

Bunun üzerine son kozlarımı oynamaya başladım. Yine bana ait bir uygulama olduğunu ve sonucu birlikte göreceğimizi hatırlatarak balığa yüksek iyodin banyosu yaptırdığımı söylemek istiyorum. Mantarlardan eser kalmadı, tabi hafif parmaklarımla çıkmalarına destek oldum. Yügeç ve kuyrukta kopan bölgeler belli zaten.

Yanlız balığın jiletle kazıdığım şişmiş parazitli bölgesi çok hasarlı. Fotoğrafı o bölgeye odakladım. Yügeçlere dikkat mantardan çürüyordular eser kalmadı ama tekrar çıkarsa yerleri ısırırım bu sefer.

Bu da sol tarafından sanki herşeyi günlük gülüstanlıkmış gibi gösteren bir kare. Yeni temizlenmiş hali. Toplamda 4 tatlı su banyosu ve 1 iyodin banyosu yaptırıldı. İyi dayanıyor valla.

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Temel hocam geçmiş olsun, valla iyi dayanmış bencede. :) Maşallah, umarım bir dahada çıkmaz mantar.

19. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Son durum nedir? Nasıl French Angel? Karpuz yiyecek mi? :)

Saygılar...

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık öldü Görkem, hatta yanında 2 balık daha götürdü. :yazik: Bakamadım, ilgilenemedim forum sisteminin değişim noktasına denk gelmesi ve tabi bile bile ucuz diye hasta balık satın almanın nasıl bir hata olduğunu bu saatten sonra tekrar tecrübe etmiş olduk.

Kendine bazen fazla güvenmek çözüm olmuyor.

Sayfayı Paylaş