1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Lepistesler fanusta yaşar mı?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde kolibasily tarafından 26 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. kolibasily

kolibasily

Arkadaşlar Lepistes besliyorum ama yavruları ayırabileceğim 2. bir tankım yok. Ana tankım da daha önce yavru aldığımda sadece 4 tanesini kaçabilmişti büyüklerden. Bilgisi olan bir arkadaştan şu bilgiyi rica edeceğim. Ben dişiyi yavrulukta doğurtsam ve yavruları geniş bir fanusa alsam annelerinin yiyemeyeceği boya gelene kadar 15-20 gün kadar o fanusta beslesem olur mu? Fanusta hava motoru yada filtre yok. Isıtıcıyada şu anda pek ihtiyaç yok. Sık su değişimi yapsam fanusta kirliliği engellemek için olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Kenan bey yavru akvaryumunuz yok ise büyük bir kovada yavruları yetiştirebilirsiniz, kova içerisine küçük bir pipo filtre koyarsınız olur biter, su değişimlerini de unutmayalım tabii bir iki günde bir biraz su çekip değişirsiniz.
    Profil bilgilerinizi lütfen doldurunuz...

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Doğumdan sonra yavruları yavrulukta tutup anneyi çıkarın ve yavrulara yavruluğun içinde bakmaya devam edin... En sağlıklısı budur...

4. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Yavaş gelişecektirler ama olmaz diye birşey yok...

5. kolibasily

kolibasily

Teşekkürler bilgileriniz için arkadaşlar.

6. malatya_serdarı

malatya_serdarı

İsim:
    kabil gürsoy
    hocam ben her türlüsünü denedim..şu anda 3 günlük yavrularım bir yoğurt kabındalar.filitre filanda yok.zaten hergün ana tanktan su eklediğim için hava motoruna ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.2 haftalık olunca ana tanka alacağım tekrar.hiçbirşey olmuyor balıklara. gönlünüzü ferah tutun.dip temizliğini ihmal etmeyin yeter.

Sayfayı Paylaş