1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Arkadaşalar akvaryuma çöpçü aldım birtane cikletlerimi kovalıyo benımkılerden bıraz ırı balıklarıma bısey yaparmı bilgi acıl cevap verın lutfen ne yapayım

2. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Tahminimce büyük olduğu için onları da küçük gördüğü için kovalıyordur.
    Keşke küçük boylardaki çöpçülerden alsaydın. 1-2 gün takip et.
    Eğer kovalamalar devam ederse çöpçüyü çıkar derim ben.
    Saygılar...

3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    evet çok az iri küçük alsaydımda cikletler 10 tane onu halleder dıye dusundum ama benım cıkletlerı kovalıyor namussuz cok kararsız kaldım cıkarsam mı yatmadan kovalıyor ama kuyrukları tam normalde yasarlar dimi beraber?

4. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Tabiki yaşarlar bir sıkıntı olmaz.
    Ama sen yine de takip et zarar vermesin sarı prenseslere.
    Baktın ki olmuyor hala kovalama var onu çıkarıp küçük bir çöpçü koyabilirsin.

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    evet en iyisi bunu çıkartıp daha küçüğünü almak yarın işten gelir gelmez bu çöpçüyü cikletlerden daha küçüğü ile değiştirmeliyim peki bu sefer çöpçüyü yerlermi benim cikletler

6. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Bende sarı prensesler vardı önceden. Ve akvaryumda küçük çöpçü vardı.
    Hiç kovaladıklarını görmedim açıkçası.
    Şimdi sana yerler-yemezler desem yalan olucak inan bana.
    Ama o çöpçüyü çıkar bence.
    Bu konuyu da takip et.
    Bilgisi olan arkadaşlar en iyi cevabı verecektir.
    Ona göre hareket edersin.
    Saygılar...

7. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Çöpçü derken hangi cinsten bahsediyorsunuz ?. Komondo tarzındaki çöpcülerden mi? Yoksa Cichlid çöpçüsümü ?

8. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    prenseslerim yese çöpçüyü sorun yok çöpçü benım prensesleri kovalıyor prenseslerime bisey olmasın tsk yrdm içn

--- Ekleme; ---

bılmıyorum kı ne çöpçüsü abı kırmızı solungaclı bıyıklı bısey ciklet çöpcüde mı var ben bunu cıkartıyım mı bılgı lutfen

--- Ekleme; ---

kırmızı solungaclı bıyıklı bısey bu cıkletle yasamazmı?

9. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Erman bey;

Öncelikle yaşadığınız sorun nedeniyle yanlış yere yanlış başlıkla konu açtığınız belirtmek isterim. Fakat yaptığınız en büyük hata bana göre adını bile bilmediğiniz, birlikte yaşayıp yaşayamayacağını bilmediğiniz/araştırmadığınız bir türü nasıl bir cesaret örneği ile akvaryuma eklediniz? Mesajlarınızdan ve imzanızdan anladığım kadarıyla gözünüzden bile sakındığınız sarı prenseslerinizin arasına böyle bir tür ekleyip de nasıl "hata" yaptınız?

Ciddi bir kovalamaca ve sert kavgalar oluyorsa tabiki de akvaryumdan çıkarmalısınız ya da yavruluğunuz, süzgeciniz varsa yani diğer balıklardan aynı akvaryumdayken ayırabiliyorsanız o şekilde bırakın, yarın aldığınız yere iade edin.

10. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Eğer bundan ise bende de var bundan akvaryum da ancak hiç bir sorun yaşamadım şuana kadar balıklarla arada atışıyorlar ama sonra gidiyor kafasına göre :)

11. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Özgür resimdeki frenatus'tur ve kişisel gözlemim bazıları çok baskın olabiliyor. 1 macrakanta ve 1 frenatus eklediğim akvaryumda sorun yokken 3-4 ay sonra 2 adet daha frenatus ve 2 adet macrakanta eklememden 2 hafta sonra ilk eklenen frenatus, 1 macrakanta ve 1 frenatus'u telef etti. Boyuna bakmadan her türlü balığı kovalıyor şuanda. Yer tutmuş 15 cm erkek sarı prensesi bile yuvasından edebiliyor. Eğer bu Erman beyin akvaryumunda bulunuyorsa dikkat etmesi gerekiyor.

12. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Demekki bendekiler evcil :) böyle sorunlar yaşamadım hiç zaten şuanda yeni yerlerindeler bakalım ne olacak göreceğiz.

13. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Çöpçü yerine vatoz ekleyin.

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Prenseslerinizin canı canda bahsettiğiniz balığın canı can değil mi ?? Bu hobiye gönül verdi iseniz eğer beslediğiniz tüm canlıların hayatına eş değerde önem vermemiz gerekiyor. O onu yesin problem değilde bu onu yemesin diye bişeyi düşünemeyiz kesinlikle.. Barışçıl balıkları beraber beslemek kadar sevdiğimiz seveceğimiz balıkları beslemekte aynı derecede önemli bir durum..

15. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    evet yok o balık değil bıyıklı kırmızı solungaclı suan aşlıstılar bırbırıne ama ben onu verıp yenıne bırtane daha cüce vatos almaya karar verdim... bizde bu işi yapanlara bılenlere sora sora ogrenıyoruz bılsemde daha ıyı bılene soralım yeterkı balıklara bısey olmasın diye ama herkesde farklı bısey soyluyor en iyisi fazla şartları zorlmamak vatos- ciklet yeterli nufusu artırmaya gereğini iptal ettım .... herkese teskkur cevap verıdgı ıcın...

16. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Normal bildiğimiz Corydoras çöpçü ise (tahminim albino) chichlid leri kovalamaması lazım? Çok ilginç? Vatos falan desek, belki albino gold vatostur ama? Yokmu resmi bi ekleseniz görsek merak ettim ben bu çöpçüyü?

17. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    geri verdim o yüzden resmi de yok 10 sarı presnesim 2 vatosla devam:)

18. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Umarım herşey yoluna girmiştir.
    Saygılar.

Sayfayı Paylaş