1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yan sump su sesi yardım...

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde TigeR tarafından 8 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih

Merhaba arkadaslar videoda detayli bir sekilde anlattim.
    Sasirtmadan sonraki bolumede boydan boya mavi sunger koydum ancak bu seferde tortu oldugu gibi icinde birikiyor cikartirkende oldugu gibi suya dagiliyor owerlow tarzi biseyle boruyla suyu assagiya indirme sansim varmi oyle bi sistem olabiliyorsa sasirtmayida sokerim kafa allak bullak yardimci olursaniz cok sevinirim.

2. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Sumpda ki her iki bölmedeki su seviyesini yükseltin (su ekleyin), su dökülmesin aşağı doğru. Hatta şaşırtmadan da aşağı dökülmesin, su akışı sonuçta devam edecek. Yan sump olduğu için, elektrik gidince taşma derdi de yok. Karşıdan bakınca gözükecek PS e takılmazsanız, PS i de altına pleksiden tabla yaparak yükseltin.

Su tamamlama şamandırasını ilk bölüme koymanızı tavsiye ederim. Elektrik kesilmesinde kafa motoru suyu basınca, su son bölmeye gelip dengeyi sağlayana kadar, kısa bir süre de olsa tatlı su basacaktır.

TigeR ve cystein bunu beğendi.
  3. Burcu Hanım çok iyi bir noktaya dikkat çekmiş. Geçenlerde kızılötesi sensörlü bir su tamamlama alıp taktım tanka. Elektrikler gidip geldiğinde iniş henüz tam kapasite başlamadığından (ana inişte hava tam atılmadığından) su seviyesi düşüyor ve su tamamlama tatlı su ekliyor. Denge kurulunca sumptaki su seviyesi de artmış oluyor. Bu sorunu çözmek adına ben PS geciktiriciye bağlayacağım su tamamlamanın enerjisini de. Elektrik git gelinde PS ve su tamamlama dengeler sağlanınca çalışmaya başlayacak.

Saygılarımla..

TigeR ve Burcu bunu beğendi.
  4. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Merhaba ps yi yukseltme gibi bi sansim yok tv unitesi tarzinda akvaryum yani mobilyanin disinda kocaman bi ps gorunecek zaten sump uzerindede mobilyanin kapagi var uani o ihtimali cikiyorum mapesef.
    Dun sasirtmayi söktum su ilk bolmeye direk dokuluyor elimde bulunan mavi sungerleri bu bolmeye dizdim altlarinda su seviyesinde canli kaya var su sesi gitti ancak sunger az oldugundan dolayi sungere carpna seside oldukca yuksek tekrardan mavi sunger alip dokulme seviyesine kadar yukseltince sesin kesilecegini dusunuyorum. Şamandira konusunu hic dusunmemistim.
    Arkadasin dedigi gibi ps geciktiriciye cogaltici priz koyup su tamamlamayida geciktiriciye baglayayim boylece su dengesi saglandiktan sonra calisacaktir.

cystein bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş