1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yaşayan kaya mercan ve anemon

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde leon_ur tarafından 9 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. leon_ur

leon_ur

İsim:
    onur ışık
    arkadaşlar deniz akvaryumuna geçiş yapmak istiyorum yaklaşık 10 yıldır tatlı su balıkları besledim en son tropheus sonra deniz akvaryumuna merak saldım ama çok bilgisizim bu konuda
    elinde fazla olan varsa kaya mercan malzeme vermek isterse alabilirim
    yoksada her türlü bilgide işimi görür
    100cm akvaryumla başlangıç yapıcam dış filtre haricinde bişey yok

2. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Aramıza hoşgeldiniz, tatlısuda tecrübeli olmanız tabiki bir avantaj ama deniz akvaryumu tatlı sudan çok çok farklıdır. Bol bol okuyup araştırma yaparak başlamanızı tavsiye ederim. Deniz akvaryumunda dış filtre kullanılmaz, protein skimmer denen ekipmana ihtiyaç vardır. Akvaryumunuz sumplı ise işiniz kolay ama değilse askı tip ps lere bakmanız gerekir. mercan ve özellikle anemon beslemek dışardan göründüğü kadar kolay değildir. özellikle anemon için en az 6 aylık su dengeleri kısmen oturmuş tank gerekirir. Aydınlatma ve akıntı anemonun isteklerini karşılayacak düzeyde olmalıdır. En iyisi siz aşağıdaki makaleyi okuyarak başlayın.

http://www.akvaryumportali.com/threads/deniz-akvaryumu-başlangıç-bilgileri.18308/

3. leon_ur

leon_ur

İsim:
    onur ışık
    sump olayına olayına nedense he karşı oldum dış filtre tavsiyenize uyucam ama protein skimmer kesin olması gerekenler arasında anladığım kadarıyla sadece onunla olurmu fazla canlı koymayı düşünmüyorum en fazla 2 palyaço 2 blue tank olabilir çok güzel balıklar

Sayfayı Paylaş