1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yıkık temo (Temel Sert)

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde zipkinteam tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Temel beyin akvaryumdaki canlıları besleme şeklini,netteki videolarından ve bu konuya karşı çıkanları diğer forumlardan ilgiyle izledim ve okudum.
    Bana göre yapılan beslenme ve sistemler doğru,eğer aksi olsa idi o tank şimdiye çoktan devre dışı kalırdı.
    Bu tuzlusu işinde bazı ekipmanlar hariç,(ps,sump,mercan varsa aydınlatma,vs. gibi) çokta deli para harcamaya gerek yok.
    Ben bayağı bir tank kurdum bozdum.Yani oldukça antremanlıyım yapıp bozma işlerine diyebiliriz.
    Temel bey aynen devam.
    Bu balıkları beslemedeki tere konusunu forumda açıklayıcı olarak bulamadım.
    Link varsa veya açıklarsanız memnun olurum.

Saygılar..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yıkık temo (Temel Sert)

İsmail Hocam kendi adıma belirtmem gerekirse anlamlı bir başlık olmuş teşekkür ederim. Kendi halinde evinde balıklarını besleyen bir hobiciyken yine tuzlu su akvaryumu olan komşumun affınıza sığınarak hayran olduğu akvaryumum ve içindeki balıkların videosunu bir foruma eklememi istemesiyle sanal ortam macerası başladı.

Hobi zaten ego tatmini demektir siz de biliyorsunuz ki kilometrelerce uzaktan egomuzu tatmin için getiriliyorlar. Düşünebiliyormusunuz daha hayatında damsel türünden başka balık beslememiş veya neredeyse beslenmesi çocuk oyuncağı olan türleri besleyen insanların sizin bir tanesi 800 dolar olan balığınızın bu gıdaları akvaryumdan dışarı çıkıp alacak iştahla yemesini görmeyerek veya benim bu fiyattaki tek balığımı bilinçsizce riske atabilecek olduğumu düşünerek cahilce yorum yapan isanlar oldu. Videoları bunlar izledi ve yorum yaptı.

Oysa artık son 8 aydır elma bile tüm Avrupa platformlarında menüye girdi veya bir bezelye birçok tropheus kolonilerini ölümden kurtardı hem burda gözümüzle gördük hem de gelişmiş ülke platformlarında. Söylenen neydi ? ' Bu gıdalar balıkların doğasında yok ' oysa dergilerde brokoli, muz, kıvırcık, kivi öneren kişilere yağcılık yaptıklarını okuyorduk aynı yerde. :D Ben bu işlere gelmem.

Bu platform zaten gerçekleri paylaşmak için kuruldu ve sevdiğimiz ortamda paylaşım yapıyoruz. Kimseye kendi doğrularımızı empoze etmeye çalışmıyoruz ben 9 senedir verdiğimi belirtirim, balıkların durumunu videolarla, fotoğraflarla ap açık ortaya koyarım isteyen alacağını alır isteyen almaz.

Doğal su kullanıyorum ve burada en az 4 arkadaş bu sistemde kayıpsız akvaryum kurdu üstetelik çok daha hızlı ve etkili. DIY paylaşımlarımız anlımızın akı olarak ortadadır. İşte dere işte arşın. 600 lira verip ps motoru diye aldıkları motorun 4 katı verimi güle oynaya 110 liraya son derece kaliteli motordan aldık. Yaptığımız ps çalışmaları ortada .

Tere ise başlı başına bir ilk belkide diğerleri gibi ama tere yazın bir yere birgün hobide balık besininin vaz geçilmezi olacak. Tıpkı yine bezelye, maydanoz, soya fasulyesi filizi, elma, havuç vb gibi. :)

Tere tohum olarak satılır zaten paketler içinde yapılacak olan alıp saksıya tohumları ekmek ve filizlenince yapraklarını balıkların boyutuna göre ufalamak ve vermek. Bu konuda önemli olan hangi balıklara sahip olduğumuzdur ve tabiki kabul edebilecek tür olup olmadıklarına.

[google_video=425,350]7762829622761145981&hl=en[/google_video]

Uzun oldu kusura bakmayın bu konuda kızgınım biraz ama kısa zamanda belli bir başarıya imza atmış ve çok faydalı çalışmalar yapmış bir yerde isek kimin doğru ve haklı olduğu daha net anlaşılıyor değil mi ?

Sevgiler...

3. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Yıkık temo (Temel Sert)

Temel bey ilk önce şunu belirteyim.Ben bu işin daha acemisiyim.Ha bu arada acemilik kime göre, ustalık kime göre.Göreceli bir kavram.
    Yani tuza elimi sokalı daha 8 ay falan olmuştur.Ama çok okur ve çok araştırım her konuda olduğu gibi akvaryum konusundada.

Ama şunu belirteyimki;sakın bunu yanlış anlamayın ( yeni üye kendine yer yapmaya çalışıyor gibi) dediğim gibi sizin videolarınızı ,canlılarınızı ,onların sağlıklarını ve akvaryumun temizliğini vs.vs. gördüm,okudum.

Nerelerde okuduğumu tahmin etmişsinizdir.( İsim vermek istemedim ,sitede diğer forumların isimlerinin verilmesi reklam olur diye, belki yasaktır.)
    Uzun lafın kısası GÖRÜNEN KÖYE TAKSİ TUTULMAZ . :F

Saygılar.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Yıkık temo (Temel Sert)

Yazdıklarından yine bişeyler kaptım Temel hocam. Sen yeter ki konuş. Kendi adıma sonsuza dek seni dinlerim. Sıkılmam. Çünkü sen bize işin en eğlenceli yönlerini anlatıyorsun. Ben bu foruma üye olmadan önce dahi böyle yiyeceklerin balıklara verildiğini ''duymamıştım'' bile. Kaldı ki sen videolarla ve resimlerle gözler önüne seriyorsun. Sayende birçok şey öğrendik , hala da öğreniyoruz , gelecekte de öğreneceğiz. Allah senden de diğer değerli forum üyelerinden de razı olsun. Sayenizde yavaş yavaş profesyonelleşiyoruz.

5. mete

mete

Yıkık temo (Temel Sert)

Selamlar.. Benzer bir konu açmak istiyordum, fakat iş saatlerim nedeniyle internete 1-2 haftada bir kez girmek durumundayım ve izleyemeyeceğim konuyu açmak istemedim..

Kendi penceremden gördüğüm kadarıyla, sadece Temel beyin başına gelmiş bir durum değil..
    Bir yıl öncesine kadar fotoğraf stüdyom vardı. Fotoğraf üzerine forumda aktif olmaya başladığım 2005 senesinin son aylarından beri çok kimse tanıdım bu sanal ortamda.. Kimi internet siteleri (konusu ne olursa olsun) moderasyon güç gösterisine sahne oluyor.. Demokrasi kavramını yazılarına dolayan nice kimseler gördüm; en ufak problemde cunta liderine dönüşüyorlar.. Evet, bu sitedede yasaklı üye kavramıyla karşılaşıyoruz, ancak diğer taraflara bakınca bir elin parmaklarını geçmediğini görüyoruz..

Kinayeli yazmaya başladım sanırım.. Kısa kesmek isteyeceğim. Bence, internet siteleri seçkin insanlar kulübü yapılmaya çalışılmamalı.. Karşı tezlerimizi iyi bir üslupla yazıya dökemediğimiz zaman, haklı olduğumuzu iddia edemeyiz.. Forum arkadaşlarıma, selam ve saygılarımla.. Hoşcakalın....

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yıkık temo (Temel Sert)

Gerçekten size katılıyorum.

Yaşanan bu olayların temelinde insan kazanımı olmaması yatıyor. Ancak...eğer önce insanı kazanmazsanız sizin Türkçe imla kuralınızın anlamı yoktur, çünkü kazanılamayan insan Türçe tanımaz. Direk olarak kuralları uygulamak bu açıdan hatadır. Tolerans kavramı devrede olmalıdır ve bunun işleme şekli uslüp ihlali bozuk kişi karakteri ama imla ihlali kişinin bilmemesiyle alakalı konulardır diyerek ayırmadan geçer. Tıpkı bu iki farklı uç gibi diğer konuları değerlendirmek gerek.

Yasaklı üye kısmı var evet az yasaklama yapılmış olsa da şeffaf olma anlamında açılmış bir bölümdür. Zira yarışma başlığına fazla üyelik ile oy kullanan emek hırsızlarını aramızda tutacak değiliz. Toleransımızın fazla olduğunu zerzeniş ile belirtenler olsa da ' kazanılan insan yoksa Türkçe işe yaramaz '

Önemli olan dik durmak ve kim olduğunuzu doğru yerde ortaya koyarak size haksızlık yapanları utandırmaktır. Düşüncelerimi burada yani geçmişte ne yazmış isem aynılarını burada da yazıyorum ama düşünceler arasındaki farkı sağ duyulu üyelerden kimse gizleyemez. Kısaca bazı arkadaşlar gibi olmayan labaratuvarın sahte kimyageri olacağıma balıklarıma tere verirken video çekerim herkes görür daha iyi. canım.gif

Sevgiler...

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Yıkık temo (Temel Sert)

Temel abi şahsen ben seni sonsuza dek dinleyemem.Niye diye soracak olursan o zaman ya benim ömrüm 1-2 saat olur yada senin. super:gif super:gif super:gif şaka şaka senin sayende edinmiş olduğum bilgi ve tecrübeyi para ile almaya kalksam sanırım Ferit Bey gibi zengin olmam gerekirdi. Teşekkürler Temel abi iyi ki varsın.

Sayfayı Paylaş