1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yükseklik için kafa motoru

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde PoeWang tarafından 9 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. PoeWang

PoeWang

İsim:
    fatih
    Herkese merhaba
    3m yüksekliğe su çıkartacak bir su motoru arıyorum.Satıcı eheim 5000 i önerdi ama denemediklerinide belirtti ve kullanan kişilerle konuşmam için de burayı tavsiye etti :D
    Bu yüzden sizlerden ricam 3m ye su çıkartacak bir kafa ( su ) motoru tavsiye edebilir misiniz ? ve mümkünse deneyip kesin emin olabilir misiniz?.Çünkü belirlediğim miktarın üstüne çıktım birde yanlış motorla batmıyım :(
    Saygılar

2. phatign

phatign

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Onur
    Merhaba, ne kadarlık bir debiye ihtiyacınız var?

Aşağıdaki linkten jebao marka kafa motorlarının yüksekliğe bağlı olarak basabileceği maksimum debi değerlerini görebilirsiniz. Bu yol ile diğer markalar içinde kıyaslama yapabilirsiniz. Tabiki zaman ile bu performansın düşeceğinide göz önünde bulundurun.

https://www.google.com.tr/search?q=...LSAhUFnBoKHerpBisQsAQIGA#imgrc=3k5tM9aCJWNBnM:

3. PoeWang

PoeWang

İsim:
    fatih
    evet bu grafiklerden haberim var ama ne kadar güvenilir oda ayrı bir mevzu :( Bu yüzden motor sahiplerinden denedikleri bir motor önerisi bekliyorum :D

4. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Ehlim mın 2000 3000 5000 modellerinin hepsinde 2 3 metreye su basabilir diye özelliklerinde yazıyor. Tabi doğal olarak basacakları suyun debisi önemli. Ben tank için kafa motoru alırken bakmıştım 2000 yada 3000 birliklerin 2 3 metreye bastıklarımsuyun debisi ne hiç bir yerde yazmıyor. Tabu bu olayda tesisatın önemine çok fazla.

Sayfayı Paylaş