1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Uzun Aradan Sonra Geri Dönüş

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Murat Keskin tarafından 26 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    4000 modeli var bende.Kir tortu gibi durumlar yok.Çünkü çalıştığı mevcut tankı 1 ay önce bozup tekrardan kurdum.Bu esnada tüm ekipmanın temizliği yapılıp sirkeli suda bekletildi.Konuştuğum kişiler arasında göstergeli modellerde bu sorunların yaşandığı söylenmişti.
    Sump içinde bütün olanınıda bölmeli olanınıda kullandım.İmkanım olsa sumpları tekrar bölmesiz hale getirirdim.Kullanım alanı daha rahat oluyor.Yanada tatlı su haznesi oldumu yeterli bence.

2. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Derinlik 70 düşünüyordum 80de olabilir lakin yer biraz sıkıntı olabilir. Ayrıca Taşırmayı arkadan mı yan taraftanmı tam olarak belirlemiş değilim. 80cm olayını kaya tasarımına göre planlamak ayrıca 70cm için planlamak lazım.

3. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Jebao modellerine baktığımda 2 farklı renkte var mavi ve gri. Seri farkı mı oluyor bilgim yok malesef. Acaba alt modellerde bu problem yaşanmış olabilirmi ? Daha önce Eheim 3000lt vardı bende memnundum, ama gelen uyarıları dikkate almak lazım. Ayarlanabilir kafa motoru bakmak uygun olduğundan yöneldim.

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bazı cihazlar şans işi. 5 yıldır kullandığım Sicce multi 2500 kafa motorunda en ufak bir tekleme bile yok.

seaman038 bunu beğendi.
  5. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    elbette şans faktörüde yer almakta ama gidip çin malı kafa motoru alırsak ucuza şans faktöründen çok bile bile lades olur. Sicce markası güzel bir marka diye duydum.newjet çok kullanan var onlarıda incelemek lazım.

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Newjetlerde titreşim ve ses sorunu olabiliyormuş.Alacağınız modeli iyi araştırın.

7. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Titreşim ve ses sorunu malesef en so isteyeceğim şeyler. Kesinlikle ses titreşim yapmaz çok iyi denen bir marka model yokmu acaba ? Isı yapmayan ayrıca

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Water Blaster, Red Dragon... Bunlarıda inceleyebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Reddragon baktım fiyatlar el yakıyor. 2.el bile 500-600 gibi rakamlarda birde şu water blastera bakalım.

10. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    bu akvaryum nasıl olacak gerçekten büyük bir heyecanla bekliyorum

11. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Bende heyecanlanıyorum ama ortada kalan çok soru var, ekipmanları bile seçmek zorlu bir süreç. :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Yabancı forumlarda tank ölçüler olarak inc kullanıyorlar. 4x3x2 tank olarak geçen ölçüt var. Yaklaşık olarak 100x75x50h tekabul ediyor. 80e çıkarsam az daha çıkarsa zaten en baştan vazgeçmiş olduğum kare formuna dönmüş olacağım. Ayrıca taşırmayı arkadan mı yoksa yandan mı yapmam uygun olur bu konuda fikrinizi almak isterim.

13. Jeddite

Jeddite

Bende newjet kullaniyorum baslarda cok olan titresim zamanla, saniyorum motorun icinde sikisan hava vs ciktikca azaliyor, suan ses durumundan ev ahalisi gayet memnun.

14. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    100x75x50h için kaya dizilimi ve arka taraftan kalan boşluklar, derinlik olarak gayet yeterli gözüktü gözüme. Örnekteki dizilim hoşuma gitti ama arkadan az daha boşluk olabililir gibime geliyor. Kaya dizaynı olarak hoş geldi.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    O zaman aklınızı karıştırayım :) 110 x 70x50 diyorum ve kesinlikle arkadan taşırma ;)

16. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Jebao dc 10000 kullanıyorum. Performansta düşüş yok. 2 yıl oldu. Seste çok hafif artış var. Siyah kasa. Hiç temizlemedim. Hala aynı ayarda kullanıyorum, 2 çentik diye tarif edeyim.

17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Nasıl bir fark hayal ettinde bu önerise bulundun abi.

18. Ben de değiştirmek istediğim için Jebao kafa motorlarını inceliyorum ara ara. DC, DCS, DCT motorlar var. 2015 te yeni tip DCT motorları satmaya başlamışlar. Çok anlamamakla beraber, belki performansının düşmesini bu farklılık etkiliyordur. Benim 4000 likte herhangi bir performans farkı olmadı 10 aydır.

What Difference for the Jebao DC Pump and DCT Pump ?
    DC Pump is produce on 2013. DCT Pump is produce on 2015.
    For the DCT Pump have a new technology move all electricity parts to controller. Make the DCT Pump more stable. High Power with the Pump not affection electricity issue. New ECO Technology using environment materials for build. Provides more safety and reduce the leak issue!

Alper Bey, ayarı düşük olsa da iniş boru çapına göre fazla su basacağından tedirgin olup hala karar veremedim ne kadarlık bir motora terfi etmek konusunda. Şu an kullandığım 4000 lik ile, 32 lik borunun iniş vanasını %80 açık kullanıyorum. Durso ızgarası 40cm az değil. Size fazla gelmiyor mu 10000? Bu hesaplar zor valla. Motorlarda, şöyle bir aralık var...

DCT8000 Controller from 6000 Litres to 8000Litres
    DCT12000 Controller from 8000Litres to 12000Litres

19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Burcu hanım 10bin in ayarı 2. Kademede iken vananın durumu şöyle;

146722078867654559869.jpg

Burcu bunu beğendi.
  20. Murat Keskin

Murat Keskin

İsim:
    Murat Keskin
    Kafamı karıştıramayacak :) Çünkü 110 yapmaya yerim müsait değil :) 100x70x50h son ölçü :) Suleyman Usta ile görüştüm. Arkadan dursoda mesela 100cm de 30cm ızgara şeklinde pek kullanışlı olmadığını ifade etti. Boydan boya ızgara ile arkada yer alan durso kutusuna taşırma şeklinde yaptıracağım yada yan tarafta olacak. Sump bölmeleri konusunda ise şayet otomatik su ekleme bozulursa tüm ekipmanların riske gireceğini düşünüyorum. Bu sebeple sumpın su iniş ve su basış için seviye farkı kesinlikle olması gerektiği düşüncesindeyim. Ben frag kayalarını, parçalı kayaları , medya ünitelerini koymak için orta göz istiyorum. Sump 3 bölme olacak. iniş-medya ve kaya-çıkış şeklinde ayrıca da tatlı su için. Şu an çizimleri yapmaktayım sonrasında ekleyeceğim.

MESUT_KERİM ve Humility bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş