1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Palyaço Balığı Üretmek İstiyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde gültekin tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Avatarımda Gördüğünüz gibi bir tuzlu su akvaryumu aldım ve balıklarla uğraşmayı seviyorum. Stresten sıkıntıdan uzaklaşıyorum, bunun içinde sadece palyaço balığı bakmak ve çoğaltmak istiyorum. Yardımlarınız bekliyorum, içinde çanlı kaya ve mercanlar var içine başka çoğalmaları için ne almam gerek?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz,Biraz akvaryumun ölçülerinden ekip mandan ve daha büyük bir foto eklerseniz daha iyi yardımcı oluruz...:)

gültekin bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldin Gültekin Bey,

Avatarınızdaki akvaryumu idame ettiren ekipmanlar, katkılar, içinde var dediğiniz mercanlar, taban kumu neler, avatara bakarak üretim konusunda destek biraz zor.

gültekin bunu beğendi.
  4. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Akvaryum ölçüleri 50*50*50 . Sanırım ithal nano akvaryum oluyor. Bu yüzden protein skimmer almadım. Gerek yok bunun için dediler. Bir de içinde her türlü balığı bakabileceğimi de söylediler.

Güvenirliliği kanıtlanmış sump pompası sessiz, güvenilir, güçlü filitrasyon kabiliyeti sağlar.
    Mekanik ve biyolojik filitrasyon malzemesi dolu olan arka cama monteli filitrasyon sistemi.

Akvaryum Özellikleri

Düşük elektrik tüketimi ile suyunuzu temiz, sağlıklı tutar.
    Yüksek ışık gücüne sahip Lambası ve mavi ledleri doğal bir aydınlanma sağlar .
    Kapak içerisindeki sessiz fanı sıcak ortamlarda suyun ısısını dengelemede yardımcı olur
    Deniz akvaryumu için hazır sistem.
    Akvaryumun kullanılması için suyunu ve canlılarını eklemeniz yeterlidir.

Akvaryum kapasitesi : 94 Litre
    36Wx1 adet mavi lamba tasaruflu
    36Wx1 adet beyaz lamba tasaruflu
    8 adet LED mavi
    Fan: 2x1.2W
    Pompa: SP-980 10 watt-550L/H

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merak etim diyenleri akvaryumu satmak için demiş olmasınlar,derler derler de icraata gelince demedik olur.
    Neyse forma gelmekle iyi yapmışsınız elimizden gelen yardımı yapar,bazı balıklara bakabilirsiniz..:)

gültekin bunu beğendi.
  6. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Gültekin PS'siz akvaryumda balık üretebilmen cok zor. En azindan boyle bir sey yeni bir arkadas icin cok buyuk bir meydan okuma olur. Ama ben sende bu cesareti goruyorum :) :) Yolun acik olsun :)

gültekin bunu beğendi.
  7. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Arkadaşlar bu akvaryuma 1.500 TL verdim. Eğer bu işi sevmeseydim uğraşmazdım.

8. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Yok yok inaniyoruz sana Gultekin arkadasim :) :)

Ama lutfen buyuk karakter kullanma forumda...

9. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Yapmam Gereken Neyse Yani İçinede neler Eklemem Lazımsa Yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ps eklemeden olur sık sık su değiştirerek ve size dendiği gibi her türlü canlı ekliyemezsiniz artı sık sık su değiştirmek size daha masraflı olur.En güzeli siz ne beslemek nasıl bir akvaryum istediğinizi söyleyin Üstad lar size nasıl olacağını anlatsın...:)

11. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Palyanço balığı türlerinden beslemek istiyorum ve onlardan çoğaltmak istiyorum ve olursa deniz yıldızı anemon koyulabilirse içine dahada mutlu olacam eger olmaz bu akvaryum derseniz akvaryumu yarın geri gönderecem değiştirtecem

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Açık söyleyeyim akvaryumun resmini görmeden bir şey söylemek ne kadar doğru olur...

gültekin bunu beğendi.
  13. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Akvaryumu aşağıda görebilirsiniz.

akvaryum nano.jpg

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Gültekin arkadaşım .Dost acı söyler derler. Açık söyleyeyim 1500 lira o boyutta bir tank için çok para ve içinde PS de yok. İmkanın varsa o tankı geri iade et ve biraz daha büyük bir tank yaptırarak ekipmanları da burada konuşarak güzel bir sistem kur kendine.
    Hevesini çok iyi anlıyorum. Ama bizim bazı esnafımız insanı böyle hobiden soğutuyor bazen ve bence o akvaryumcu kim ise benden de selam söyle.

gültekin bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumun sump bölümünün de resimlerini daha detaylı fotolarını eklermisiniz...

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında bu tarz akvaryumlarda başka tür eklemeyerek iyi bir çift veya iki çift palyaço balığı bulunursa bu uğraş verilebilir. Ancak protein skimmer şart. Öyle protein skimmere gerek yok ve her türlü balığı beslersin işleri boş işler. Amaç üretim olmasaydı evet protein skimmer olmadan su değişimleri ile palyaço balıklarına bakabilirdin ama üretim demek yedirmek, güçlendirmek demek ve atık demek. Ps olmadan olmaz.

gültekin bunu beğendi.
  17. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu akvaryumu geri vere bilirim diyorsunuz bence hemen verin ve sitede bol bol fikir alacağınız akvaryum kurulumları var acele etmeyip okuyun sonrada hep beraber sizin bütçenize uygun güzel bir akvaryum kuralım...temo19

gültekin bunu beğendi.
  19. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Geri verebilirim ama yerine aynı akvaryumcudan akvaryum almam lazım ne almamı tercih edersiniz yardımlarınız için sağolun arkadaslar

Alparslan bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hangi akvaryumcu elinde neler var bunları bilmeden nasıl yardımcı olalım,olmazsa fotolarını çek bakalım veya yukarıda yazdığım gibi sitede akvaryum kurulumların dan senin evdeki yerine uygun bir tanesini kafanda canlandır ona uygun bulursan al derim...

Sayfayı Paylaş