1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Kurmaya Karar Verdim

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde TalhaBLC tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Umarım üstad (!) üyelerimizin destekleriyle dilediğiniz güzel bir akvaryuma kavuşursunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    10cm feda etmeye razıyım akvaryumcum bu sistemi tatlı su akvaryumları için yapmış 3 bölmeden oluşuyor dış motor filtreleri kullanıyor aynı şekilde mi yapmam gerekiyor? Elimde 3tane iç motor var biri 220-240w atman diğerleri çin malı kafa motoru olarak birini feda edebilirim işe yarar derseniz 220-240w çelik ısıtıcımda var ama böleceğim kısıma neleri koyucam bilgim yok Veysel bey ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler.

3. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Veysel beyin önerisine göre sump ıkıye fakat iki adet camla ayıracaksınız şaşırtmalı olarak buda size ps nin olacagı 1.bölmede su yükseligini kazanmanızı saglayacak bunu yanında bu göze ısıtıcıyıda koyabiliriz.2. Gözede kafa motorunu koyacagız.

TalhaBLC ve veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekil olacak Ünal beyde anlatmış güzel şekilde. Birde bilgisayardan autocat çizimi ekleyelim.:D
    IMG_20141228_090623.jpg

TalhaBLC bunu beğendi.
  5. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    Şimdi benim anladığım ve araştırdığım kadarıyla Veysel beyin bahsettiği şaşırtma sistemini bu şekilde yapmam gerekiyor ( Lütfen yanlış anladıysam düzeltin) sketch-1419750635061~2.jpg
    Peki bu kafa motoru dediğimiz makine suyu aktarmaktan başka bir filtre işlemi yapıyor mu?

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Böyle ama sizin ki minik ebatlar, içifiltre motoruyla kafa motoru sorununu çözebilirsiniz bu ebatlarda. Kafa motoru suyu aktarır dediğiniz gibi.

TalhaBLC bunu beğendi.
  7. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    Elimdeki iç motorlardan birinin kafa bölümünü söküp bi hortumla halledebileceğim bi durum olması hem işimi kolaylaştırıp hem maliyetimi düşürür buda benim için büyük avantaj. Damacana su diye bahsettiğiniz kurulum hiç açılmamış bir damacana diye tahmin ediyorum peki dinlenmiş su kullansam olmaz mı buda çok merak ettiğim bi durum çünkü 5damacanaya denk geliyor :)

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çeşme suyu kullanırsan herhalde bu hobiyi yapmaktan vaz geçersin. Elindeki motorlardan debisi yüksek olanını kullan.

9. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    Suyu 1 hafta dinlendirmemin faydası olmaz mı

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olmazzzzzz.

YMR_AY bunu beğendi.
  11. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    Aman tanrım dedim :) neyse o kadarına katlanıcaz artık sucu küfür etmezse iyidir 5 damacana diyince :) DSC_0157~2.jpg
    Veysel abi elimdeki orta halli parça bu yeterli olur mu 800l yazıyo üstünde ama etiketlere inanmak zor tabi

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yeterli gelir, akvaryum anca 90 litre civarı olur kaya kum vs derken belki daha az hacim.

13. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    100*45*60 bir akvaryum buldum eğer alabilirsem onu deniz akvaryumu yapmayı düşünüyorum hem böylece diğer balıklarımı dağıtmak zorunda kalmam ama kafama takılan konu motor sistemi onada aynı uygulamayı yapsam olur mu?

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yükseklik 60 cm ise çok fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyarsın ölçüler pek iyi değil, sormadan bir şey almanızı yada yapmanızı tavsiye etmem. Mutlaka burada okuyup danışın.

YMR_AY bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    5 damacana neki :D kurulumda 19 damacanayı salona reçel kavanozu gibi dizmiştim.

veysel bunu beğendi.
  16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Elinizdeki düğmeye gömlek diktirmekte israrcisiniz yani ;)

YMR_AY bunu beğendi.
  17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Al işte DIYdırık sosyetiğimizde geldi :D

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yukarda yazdigima bakarak yanlis anlamayin Burda kaldığınız sürede beni daha iyi taniniyacaksiniz. Evdeki, eldeki tum imkanlarin kullanilmasindan yanayim Kavanozdan yaptigi reaktöru kullanan birisiyim. Ancak sunu soyleyeyim akvarum nispeten en ucuz ve en goz önünde olan kisimdir. Siz simdi elimde var diye bu akvaryuma gore yatirim yapacaksınız. Hoşunuza gitmeyip degistirmek istediğinizde maddi zarariniz cok olacak. Şimdi tekrar dusunun ve kararınız hala bu akvaryum olursa bizde devam edelim ;)

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Doğuş bey (!) bu ünlem işaretiyle ne demek istediniz?

LostRua bunu beğendi.
  20. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    Mavi ve beyaz ledleri aynı anda kullanmak zararlı ve ya faydalı olur mu? tunze 9002 hiç bir yerde yok red sen berlin 90 diye bi cihaz buldum sizce bu nasıl?

Sayfayı Paylaş