1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Araştırması

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde gokhantiknaz tarafından 28 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Herkese Hayırlı Bayramlar...

Akvaryum pro.skim tuz vs. derken sıra en çok korktuğum aydınlatmaya geldi.
    İlk önce T5 düşünüyordum 4x24 gieseman marka t5 olur diye düşündüm. fakat T5 ömürlerini göz önüne alarak ize uzun vade de masraflı olacak.
    O yüzden power led'e kaydım.
    Bizim ölçülerde ne kadar hangi ozelliklerde power led kullanmalıyız acaba? (65x50x45(h))

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Uygun sürücüler bulunmadığı zaman ledlerin de yeterli verimi ve ömrü vermediğini söylüyorlar,iyi araştırmak lazım. Kullanan ve verim alan arkadaşlar daha iyi cevap verecektir.

gokhantiknaz bunu beğendi.
  3. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Muhammed hocam sen çal ben oynayım :))

Şu ana kadar topladığım malzemeler...

****** Tuz 5 kg civarı
    eheim compact 1000 kafa motoru
    Seibo M250 Dalga motoru
    Tetra Tuz Ölçer
    2 adet T5 Balastı (6 aylık giesemann aquablue+ ve giesemann aquatonic gibi birşey :) )
    Bubble Magus Nac 7

Sizce bu malzemeler nasıl kurulumda beni idare eder mi?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ekipmanlar yeterli yalnız 2 tane daha dıy T5 eklense iyi olur,mercan beslenmezse böylede olur...

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ekipmanlar güzel T5 + led şeklinde bir kombinasyon da olur Ledlerde mavi rengikullandığınız sürece sorun yok led markası semi led uygun ve tecrübe edilen ledler arasında driver sorun değil yerli ürünler kullanılabilir.

6. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Kafa Motoru ve dalga motorunu test ettim. İş görecek gibi.
    Alparsla Bey DIY T5 derken neyi kasttettiniz anlamadım? Ek t5 daha mı ilave etmeliyim?
    Power Led Konusunu AliBaba.com dan bakıyorum. Uygun fiyatlara 120 Wattlık armatürler mevcut. tabi kargo ücreti dahil değil.
    Akvaryumu yaptırdıktan sonra daha ağırlık vereceğim aydınlatma konusuna. Kapak nasıl birşey ortaya çıkacak bilemiyoruz daha.

Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladığım kadarıyla elinizdeki malzemeler yeterli akvaryumu kurun dönsün,armatürü sonraya bırakın bu konuda forumda Murat abi uzman (Murer)özel mesajla görüş müsaitse size yapıp gönderir ,en azından bilinçli yapılmış sıkıntı yapmayacak bir armatür olur vede uygun olur,bol şanslar...;)

8. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Murat hocamla görüştüm gerçekten müthiş armatürler çıkartmış ortaya.. Ama biraz pahalı geldi :) O yüzden vazgeçtim diyebilirim.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sizin istediğiniz resimdeki armatürle ve kulandığı malzemede muhakkak fark vardır.
    Bu sizin araştırdığınız...

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Alibaba sitesinden pahalıya gelir ayrıca çoğu cin malı

Desire HD cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Elbetteki farklılık vardır. Çin malı o konuda güvenilmez biliyorum. Ama kargo ücreti ile 200 dolar civarı bir ücreti oluyor. 3te1 fiyatı diyebilirim

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Peki bunu işi bilen uzman biri kulanıp memnun olanı var mı ? alıpta içini komple değiştirmekte var iyice araştır derim...;)

13. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Yok zaten acele etmemek ilk kuralımızda işe başlarken. Zatn konunun açıldığı tarih ve eldeki malzemelere bakınca anlaşılır sanırım :) Daha çok ikinci el ile elde ettik malzemeleri. Ama çoğu temiz maşallah. Sırada akvaryum var cumartesi de o gelecek kısmetse. Sonra kurulum ve döngü kısmetse. Refraktometre yi de ebay'den düşünüyorum. Memnun olanlar var,olumsuz görüşe rastlamadım.

Alparslan bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman elindeki t5 leri değerlendir,mercan eklemene aylar var,ilerde bakarsın iyi bir şey düşer...;)

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    200 $ 450-500tl gibi birşey yapar ve gözü kapalı kumar oynamak gibi tutki kargoda hasar gördü yada istediğin verimi vermedi onun yerine 200 tl fazla verir türkiyeden istediğim gibi yaptırırım hazır elinde bir takım malzemede var zaten. Murer hoca ile görüş derim. ucuz yollusu da vardır.

16. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Haklisiniz hocam.o kadar paraya gormeden malzeme alinmaz. Bu hafta.akv.geldikten sonra kapak durumuna bakıp murer hocamla tekrar irtibata gecerim.yada dongu tamamlanana kadar elimdekl t5 ler ile idare edebilirim.daha mantıklı gozukuyor. Ayrıca mercan ve canlı kaya agırlıklı olacak.

17. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kurulumunuz hayırlı olsun. Bende yeni kurma aşamasındayım. Bayağı bir araştırdım kolları sıvamadan önce. Tecrübe ardından gelecektir deneye yanıla. İlk başta tespit ettiğim, sonradan keşke demek istemiyorsan ps ve aydınlatmadan kısma. İşi biraz geliştireyim dedimi yeniden alıyorsun yoksa bunları.

18. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Teşekkürler hocam. Bayağı bi ağırdan alıyoruz özellikle bu aralar. Maddi durumlar vs. Gerçi tüm malzemeleri aldık herşey tamam. Aydınlatma konusunda
    20 Watt Power Led

1 adet aldım denemek amacıyla. kendinden soğutuculu. Dün akşam 4 saat çalıştırdım hiç ısınması yok.

Bu ledler sizce nasıl? ben 10 wattlık bu ledlerden düşündüm. Sizce sıkıntısı olur mu?

19. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Bu tank kurulabildi mi acaba? :)

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gökhan en son bitkili bir tank yapmıştı, tuzlu su kurdu sonra bozdu en son hatırladığım kadarıyla.

Sayfayı Paylaş