1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze 9210 Classic Doc Skimmer

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde basma tulumba tarafından 25 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Tunze 9210 şu anda mevcut 500 litrelik sumpless (sampsız) tankımda kullandığım skimmer, bu çılgın aletten biraz bahsetmek istiyorum. Özellikleri şurada yazıyor: Tunze Classic DOC Protein Skimmer 9210

Bu protein skimmer üretimden kalkmış ve yerine 9211 piyasaya sürülmüştür.
    Su içerisinde 6 ila 9 cm derinlikte çalışır. Ancak iyi tarafı su içerisindeki kısım yani su seviyesindeki oynamalarda taşma yapmaz. Su seviyesi düştü diye toplamayı bırakmaz ya da toplama performansında önemli değişiklik ya da düşüş görülmez. Bence bu yüzden fikrim sump sistemi olmayan tanklarda muazzam bir seçim olduğu yönündedir.

Toplama: 3/5 (Fena toplamaz, nitratı sıfırlamaz da)
    Ses: 4/5 (Üzerindeki silence pump sayesinde oldukça düşük bir sese sahip ancak sıfır değil)
    Fiyat: 3/5 (Adından dolayı az biraz yüksek) (2. eli düşük oluyor, bu yüzden tercih edilebilir)
    Dizayn-Ergonomi: 3/5 (Daha çok askı tip olmak için tasarlanmış, malzeme kalitesi iyi ancak hava emiş vanası pek iyi olmadığı ve sump içi kullanımda sıkıntı çıkarabileceği için notundan kırıyorum.)
    Elektrik sarfiyatı: 4/5 (Kapasitesine göre oldukça az, 20 watt)
    Malzeme kalitesi: 4/5 (Malzeme sağlam)
    Genel puanım: 3/5 (İkinci eli için 4/5)

Güzel günler...

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş