1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Hüseyin Dilaver tarafından 2 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. Hüseyin Dilaver

Hüseyin Dilaver

İsim:
    Hüseyin
    Selam benim bir kaç sorum olacak.
    1.15 tane tropheus yavrusu aldım.Yavrular tek tek ölmeye başladılar.Her gün yada 2 günde bir oluyorlar.Su değerleri normal ısısı normal. Ne yapmalıyım.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle akvaryum boyutu nedir? Troplar büyük akvaryumları severler. Tank nasıl kuruldu kullanılan kum kaya vs nedir nasıldır.
    Su değerlerinden kasıt nedir? Yüksek ph lı suyu severler. Su değişimlerine daha hassastırlar.
    Bu ve benzeri durumları bilmeden yanıt vermek zor sorunuza.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
  4. Hüseyin Dilaver

Hüseyin Dilaver

İsim:
    Hüseyin
    Akvaryumun 130 litre .Ph seviyesi 7.5-8 arası.Su değişimini haftada 2 kere yapıyorum.Yavrular 3-4 cm
    Kumu silis kum.Pipo filitre ve dış filitre kullanıyorum.Şuan içinde 3 tane gnays kaya var.Fazlalarini cikardim

5. Hüseyin Dilaver

Hüseyin Dilaver

İsim:
    Hüseyin
    Yavruların bazıları yem yiyor bazıları yemi alıp çıkarıyor.Akvaryum sıcaklığı 25-28 arası .Yavrularda bazıları Işığı yakınca saklanıyor.Yem yemeleri iyi değil.Yeme saldirmiyorlar.1 gün aç bıraktım yem verince saldırdılar 2 ci yem verişinde yemeden kaçtılar .Yavruları alalı 12 gün oldu

6. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Tropheus'lar yem seçer, eğer alışkın olmadıkları türde bir yem ile besliyorsanız yemeyebilirler. Yavru derken kaç haftalık olduklarını belirtmemişsiniz. İlk 1 aya kadar kondüsyon sağlamaları adına artemia ile takviye edilmeleri iyi olur, bunun haricinde etçil türlere ait yemlerle beslenmemesi gerekir bu türlerin. Spirulina içerikli yemleri inceleyip vermelisiniz özellikle. Özellikle stresten uzak durmaları ve uygun yem ile beslenmeleridir. Aksi taktirde Bloat denilen ve genelde ölümle sonuçlanan sindirim sisteminde protozoa bakterilerinin aşırı üremesinden mütevellit hastalık ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

Ürkek olduklarından onları korkutmamaya çalışın ve fazla ışığı da pek istemezler.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş