1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

The Collector Resif Akvaryumu Tanıtımı

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Collector tarafından 17 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Gayet güzel olmuş Yağız. Hatta o kadar beğendim ki, şatafatlı şeylerle uğraşmaktansa bunlardan kestirip tank altını bende bu şekilde kapatayım gitsin.

2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :D :D Ahhhhggggghhh kafam

mekatronik bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    :koptum: Eee normal sonuç, ne bekliyordun ki. Asıl sen birde dolabı yaptıktan sonra söyleyeceklerimi düşün.

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İstemiyorum, ben böyle seviyorum,asıl hayat burda gibi kurulmuş cümlelerden sonra dolap yaptırmaya gelinmiş olması bile benim yüreğimi soğuttuki:)

5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Dolabı sizin dilinizden kurtulmak için yapıyorum, yoksa bana kalsa bu şekilde mutlu ve huzurlu şekilde geçinip gidiyordum. :)

YMR_AY bunu beğendi.
  6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yıllarcaaaaa konuşurum vallatemo17

mekatronik bunu beğendi.
  7. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Hoş, ben dolabı yapsam da pek bir şey değişmeyecek biliyorum. '' Niye bu kadar sade '' veya '' Bunda hiç cicili bicili birşeyler yok '' şeklindeki kulp takmaların devam eder diye düşünüyorum.

Ne desem bilmiyorum sana... Hah buldum, git kendine bi Anemon al. :koptum:

8. YavuzArslan

YavuzArslan

Yer:
    İSTANBUL / AVCILAR
    İsim:
    YavuzArslan
    Ellerine sağlık Yağız gayet güzel olmuş. İnşallah sorunsuz devam eder:baliklamatlarım:

Apolim bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    temo25temo25 almayacağım.Dolap olsunda ağzıma açarsam toplaşıp ağzımı koli bandıyla bantlayın:D

10. YavuzArslan

YavuzArslan

Yer:
    İSTANBUL / AVCILAR
    İsim:
    YavuzArslan
    Yağmur Hnm boşuna uğraşmayın Erdoğan hayatta o tankın altına dolap yapmazzz:koptum:. O odasına girince sadece üst kısmına bakıyor alt tarafta neler oluyor umrunda değil. Bırak dağınık kalsın kızım ama gözümün önünde kalsın modun da o. Dolap yapınca gözden uzak gönülden ırak olur onun için:D

Apolim ve mekatronik bunu beğendi.
  11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Zaten ön kapak komple çıkıyor diye sıcak baktı muhtemelen.Gün içinde hayatta kapatmayıp sadece resim çekerken takacaktır.

Pennywise ve YavuzArslan bunu beğendi.
  12. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Aynen öyle abi, şu anda baktığımda her şey tam karşımda duruyor ne güzel. ;)

Benim kurduğum plan bu kadar olur işte. 10 dakikada deşifre olduk iyimi. :confused:

Pennywise ve YMR_AY bunu beğendi.
  13. YavuzArslan

YavuzArslan

Yer:
    İSTANBUL / AVCILAR
    İsim:
    YavuzArslan
    Boşver sen yakında bahçe makası ve bilimum doğrama kesme aletleriyle gelip senin tank a girişicem:koptum:

Yaw Yağızın konuyuda dağıttık iyimi

Apolim, YMR_AY ve mekatronik bunu beğendi.
  14. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    Amaçta bu abi zaten muhabbet etmek akvaryum bahane :)
    İşin açıkçası Yağmur hanım benim sump altta olmadığı için hiç umursamadım tamamen açılmayacak şekilde de yapabilirdim ama hadi belki ilerde altına bişey kolarım yada lazım olur diye açılacak şekilde yaptım yoksa sürekli kapanıp açılacak birşey değil sumpa bakım yapmak için arka odaya :D Ayrıca siz hiç merak etmeyin yanlara dolap mobilyalarını kestirmeye giderken erdoğan abininde kolundan tutup götürücem :)

Kapla gitsin abi aramızda kalsın ama dolap açık diye dillendirenler var yani :) Benimkide 1 seneden fazla oldu açıktı sonunda benim valideyle yelizin dırdırından bıktım gittim kapattım.130 lira tuttu ya bütün mabilya hepi topu malzemeleride 20 lira faln tuttu iste vidasıdır,plastik kapakları tutan beyaz zamazingoları,hatta fiyata zevke göre seçilmiş dolap kulpları bile dahil :koptum: hem her rengide desenliside var boşuna para vermeye hiç gerek yok al işte gelin gibi oldu :) ölçü alırken bi iki noktaya dikkat etmen gerekio okadar 1 saatte kestirdim yanlarına şerit çektirdim onlar kesipte şeritleri çekene kadar ben malzemeleri aldım bahçe bölümünde oturdum :) montajı çok zor aliminyuma vida atmak ölüm resmen vidalama makinası şart onun haricinde oda 1 saatlik iştemo10 istersen gel bi kahve içelim gözlerinle gör

YMR_AY ve mekatronik bunu beğendi.
  15. erkan efe

erkan efe

Yer:
    Ankara
    İsim:
    erkan efe
    hayırlı olsun

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Gel hayatım gel, o gül cemalini bir göreyim. Yanaklarından bir buse... Öhöm. :rolleyes:

Apolim ve YavuzArslan bunu beğendi.
  17. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan

Dur bakalım yapacağız bi atraksiyon galiba. @Pennywise Levent ile birşeyler konuştuk öyle kabataslak şekilde.

Montajı senin evde zor, burası fabrika len. Kafayı bozarsam tankın altına hidrolik kriko yapacak edevat var bende. Bu aralar çok statik durumdayım, hiç uraşmak istemiyorum. Miskinlikten kurtulabilirsem hallederim ancak.

Fishpoint Akvaryum bunu beğendi.
  18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Erdoğan senin dolapta portalın sorunu haline geldi.
    Üstü harika dostum, altı gözüne batmıyorsa ne sorun olacak.Bırak nazarlık olsun o da. :)

burak ozu ve mekatronik bunu beğendi.
  19. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Şakayla karışık takılıyor arkadaşlar işte Hakan. İşin doğrusu şu, zerre kadar rahatsızlık duymuyorum ben aslında. Yalnız odaya gelen giden çok oluyor ve alt kısımdaki darmadağın görüntü genel manzara açısından pek göze hitap etmiyor. Fazla cicili bicili bir takım malzemelere girmeden kapatalım gitsin artık diye düşünüyorum.

Düzenleme: 15 Haziran 2016
    burak ozu ve harfuzmani bunu beğendi.
  20. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    Uzun süredir güncelleme yapmıyordum zamanı geldi sanırım akvaryumun mobilyasını tamamladım ufak tefek şeyleri kaldı sadece.KH tüketimi günlük 200ml ye gelince ca reaktörü bağlama kararı aldım sump bana küçük geldi sumpı büyüttüm,çıkan eski sumpıda güzelce temizleyip pipo filtrelerle yine aynı odaya karantina tankı yaptım.Arka odadaki kullanılmayan mutfak hobi odası oldu.Bütün malzemeleri,sumpı,karantina tankını arka odada toplamış oldum.Reaktöre arm koydum kh ve ca tüketimini sıfırladı ama mg tüketimi yine fazlaydı mg taşı ekleyince katkı olayı çözülmüş oldu.

Bu bütüttüğüm yeni sump

Buda çıkan karantina olan eski sump.Bundan sonra aldığım bütün balıkları akvaryuma eklemeden 4 haftalık karantinadan geçirip tanka o şekilde koyucam.Hastalanan balığıda bu tanka aktarıcam bundan sonra inşallah beyaz benekten yana derdim olmayacak.Ölçüler yaklaşık 100 50 50 gibi bunun.Sumpta soldaki kapının solunda

Buda gasp ettiğim sump odasındaki mutfak dolaplarından birisi hepsinde görüntü hemen hemen aynı annem delirmek üzere :koptum:

Ve gelelim tanka

rainbow acan lord

Küçük bi kesit

Buda odanın içinden genel görüntü

Erdem., veysel, Montimahir ve diğer 6 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş