1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetra'larda cinsiyet belirlemesi ve üretim.

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde rappier tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    BU konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler

2. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Kimse cevap yazmamış aliye:gif
    Soruyu sormamdaki neden neon tetra'larımdan birisinin karın bölgesi diğerlerine göre çok çok irileşti. Yumurtamı yapıyor anlayamadım.
    Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tetra'larda cinsiyet belirlemesi ve üretim.

Mecit bey merhaba;

Neon tetra (Paracheirodon innesi ) larda cinsiyet ayrımı vücut yapısından yola çıkılarak yapılır fakat ayrımı yapmak kolay değildir. Sağlıklı cinsiyet ayrımı ancak yumurtlama döneminde yapılabilir. Bununla birlikte, yaygın olarak görülen cinsiyet özelliklerine göre; erkekler nispeten daha ufak ve ince yapılıdır. Yine erkekteki mavimsi çizginin, dişininkine kıyasla daha düz; kırmızı rengin de daha parlak ve göz alıcı olduğu söylenebilir. Neonları akvaryumlarda üretmek biraz zordur.Sağlıklı olgun bir dişi ortalama 100-150 tane yumruta döker ve yumurta dökmek için özel bir yer aramazlar. Uygun bir erkekle birlikte ayrı bir tanka alınır.Bu tank 40x30x30 gibi küçük bir tank olabilir. Dişi yumurtalarını döktükten sonra anne ve babayı ana tanka almalısınız.Yumurtalar 5 gün sonra oluşur ve yavrular serbest yüzüşe geçer ve yemlenmeye başlar. Ama dediğim gibi zor üretilen bir balık. dost:

Sayfayı Paylaş