1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tepe Sump İmalatı

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde lazOTTO tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. lazOTTO

lazOTTO

İsim:
    Birol ATAÇ
    1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png

Sevgili forumdaşlar resimde görüldüğü gibi 600*150*150 mm ebatlarında plastikten "tepe sump" sisteminin imalatını yapmayı düşünüyoruz. 60cm den büyük akvaryumlara konulabilmesi için yanlarda gördüğünüz 25 cm lik ayakları kullanıp 1 metreye kadar olan akvaryumlarda da kullanılabilmesini istiyoruz. Nihayi aşamaya geçmeden önce (Kalıp imalatı)sistemle alakalı olumlu olumsuz görüşlerinizi almak istiyorum. Mesleğim kalıpçılık olduğu için normalde çok fazla masraflı olacak kalıp imalatlarını minumum masraf ile yapabildiğim için vede akvaryum sevdalısı olduğum için ülkemizde olmayan vede bir ton para ödediğimiz tüm plastik aksamlı akvaryum parçalarının imalatını ciddi şekilde düşündüğümüzü belirtmek isterim.Bu konuda vereceğiniz fikirlere açığız. Şimdiden teşekkür ediyoruz...

Bi-SA Kalıp san...

TencoMelih, Alparslan ve Oceanic bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz, tepe sump güzel bir düşünce öncelikle tebrik ederim.
    Bu ölçüler tatlı su akvaryumları için uygun, deniz akvaryumlarına da ufak bir Ps için yer uyarlamak lazım ve bölmeler çıkartılabilir, ayarlanabilir olursa çok iyi olur, ölçüde 60x20x20 gibi olabilir yada Ps siz refugium olarak kullanılır...

murat parin bunu beğendi.
  3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Birol bey akvaryum portalına hoşgeldiniz. Bence tepede konumlanması sıkıntılı hem görüntü kirliliği hemde aydınlatmayı keser.Tankın arkasına asılacak su taşma seviyesini kurtaracak seviyede görünür olması daha kullanışlı olur.Dada derin tasarlarsanız tuzlu su akvaryumları içinde kullanılabilir.

Alparslan bunu beğendi.
  4. lazOTTO

lazOTTO

İsim:
    Birol ATAÇ
    Öncelikle hoşbuldum saolasınız.Bu ürünü tatlı su akvaryumları için düşünüyorduk ama sizinde dediğiniz gibi tasarım yapılarak tuzlu su akvaryumlarındada kullanılacak şekilde uygulama yapılabilir.Tuzlu su akvaryumları konusunda hiç tecrübem olmadığı için PS (protein skimmer sanırım) nedir hangi ebattadır v.s. konusunda hiç bir fikrim yok.Tankın arkasına yada yan tarafına asma fikri aklımda ama onun için ayrı bir çalışma yapmayı düşünüyorum.Overflow imalatıda başka bir proje olacak ama başlangıç olarak bu ürünü tercih ettim.DIY tepe sump yapan arkadaşların tecrübelerini dinleyip, akvaryum suyunun kalitesini korumasını gördükten sonra özellikle ufak akvaryumlarda sadece iç filtre kullananlara yönelik böyle bir ürün çok faydalı olacak diye düşünüyorum.Hem su kalitesini koruyacak, hemde kalitesiz su nedeni ile ölen canlıların hayatını kurtaracak olması beni bu imalatı yapmaya sevk etti...

Adnanisanur, Alparslan ve TencoMelih bunu beğendi.
  5. Oceanic

Oceanic

Birol bey hoş geldiniz. Özellikle overflow konusunda değişik ölçülerde çalışmalarınız olursa çok faydalı olacağına inanıyorum.

Adnanisanur ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş