1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Teknede deniz akvaryumu kurmak

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Denizcaptain tarafından 29 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
  2. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
  3. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
  4. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Şöyle bir sorum olucak ; Bir yerden deniz suyu giriyor diğer taraftan çıkıyor istediğim şekilde zamanını ayarlıyabiliyorum başka bir sistem yada alet e ihtiyacım varmı tam kapalı akvaryum hiç hava kalmıyor içinde

5. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Su sıcaklığı?

6. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    O an Deniz sıcaklığı ne ise o giriyor bir sıcaklık ölçecek cihaz alıcam Akdeniz olduğu için genelde sıcak oluyor hiç hava olmayan kapalı bir akvaryum gelen su devirdaimi yeterim hava için extra hava vermem gerekirmi acaba tabi hava verirsem havanın çıkacağı bir yer olmucak oda görüntüyü bozucak yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

7. korkmaz33

korkmaz33

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    m.a.korkmaz
    yazılarınızı en baştan okumadım ama tanka su girmeden önce ayrıca bir tanka gelseydi ve o tankta bir ps, ısıtıcı çalışsaydı ve üstten sarkan mercekli bir aydınlatma kullansanız içine renkli ve güzel mercanlar koysanız çok güzel bir görüntü olurdu.sorunuza gelecek olursak eğer su devamlı devirdaim yapıyorsa hava vermenize gerek yok .

kolay gelsin

adem33 ve mehmet33 bunu beğendi.
  8. akvaryumtayfun

akvaryumtayfun

İsim:
    Tayfun
    Güzel fikir. Takipteyim.

9. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Merhabalar sezon yoğunluğu nedeniyle burda paylaşım yapamadım teknede kurduğum akvaryum çok gelişerek güzel oldu herhangi içindeki canlılar da sıkıntı olmadı gayet güzel gidiyor 6 ay gibi bir süre oldu inşallah kışıda atlatırsam böyle devam eder ancak her hafta denizden akvaryuma giden hortum ve filtreleri temizlemem gerekiyor çünkü ordada canlı oluşumu olup hortumu tıkıyor. Buns bir çare bulmam lazım birde Deniz suyu pompası 24 saat çalışıyor olurda gece teknede yokken bozulursa bütün canlılar ölür sabaha kadar bunun için bir çözüm önerisi olan var sa lütfen burdan yazın teşekkürler ...

10. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
  11. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
  12. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
  13. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ilginç bir konuymuş yeni gördüm. 24 saat deniz suyuyla devri daim fikri ne kadar güvenilirdir bilmiyorum. Bulunduğunuz noktadaki deniz suyuna ani bir kirletici karışırsa sorun olabilir. Bir de suyu kaç metreden çektiğinizi merak ettim. Hortumda canlı oluşumu için biraz daha bilgi lazım. Hortumun çapı, kullanılan ve tıkanan filtrenin niteliği vs .

14. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Normalde evde yapilan Deniz akvaryumlarindan çok farklı olduğu kesin, ancak kolay olduğunu düşünmenizi istemem gerçekten bakımı zor .... teknenin bulunduğu bölge genel olarak temiz Akdeniz bölgesi ve Ege bölgesi arasında kalıyor su hemen teknenin altından aşağı yukarı 1 metre derinden 20 metre 25 lik telli boru ile akvaryum a ulaştırılıyor .. bir çer çöp için filtre var diğer filtreleri iptal ettim çabuk tıkandığı için aslında basitçe teknenin bulunduğu bölgedeki Deniz suyunu sürekli akvaryumun içine verip doğal yol ile akıp gitmesini sağlıyorum içerideki bütün canlıları kendim dalıp yine bu denizden yakalayıp akvaryuma koyuyorum o yüzden canlılar yerini yadırgamıyor ve nerdeyse bütün balıklar elimden besleniyorlar çok büyüyen olursa veya uyum sağlamayan yada diğer yaşamlara zarar veren Aslan başlığı gibi düzenli bir şekilde onlarıda geri denize salıp yeni ve daha küçük canlılar yakalıyorum.. geri saldıklarımın içinde ahtapot orfoz Lahoz Aslan balığı Deniz yıldızı var..

Ontheway bunu beğendi.
  15. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Gerçekten çok zahmetli bir işe girişmişsiniz, çıkabilecek sıkıntı ları ancak tahmin edebilirim. Beni düşündüren diğer nokta su sıcaklığı, kışın nasıl olacak acaba. Yüzeye yakın alıyorsunuz malum.
    Bir de Kızıldeniz vb türler girerseniz suyu çekebileceğiniz yerler sınırlanacak. Erdek civarlarında bir yerde tuzluluğun çok uygun olduğu konuşulmuştu geçmişte.. Aydınlatma olarak birşey var mı, resimlerden tankın nasıl bir yapısı olduğunu tam anlayamadım.

16. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Tankın original hali bu sadece üstten gözüküyor , mavi Led var çok fazla ışık vermesin diye mavi renkli oje ile biraz kararttım.. Akdeniz Fethiye körfezindeyim ancak bütün yaz boyunca tekne Yunan adaları dahil birçok değişik sıcaklıkta suya gitti özellikle Datça bölgesinde çok soğuk sular vardı birde ölüdenizde soğuk su koyunda kaldiki su hem çok soğuk hamde tatlı su yüzeyde ve yüzeye yakın olduğu için zarar vereceğini düşünmüştüm ama hiç bir şey olmadı , kış nasıl gelicek bilmiyorum ilk defa olucak akvaryum için benim düşüncem adapte olucakları yönünde büyük ölçüde zaten Deniz suyu daha derinlerde zaten soğuk oluyor ... beni en çok korkutan kafa motoru denilen pompanın bozulma ihtimali çünkü o zaman akvaryumdaki bütün canlılar havasız kalır ve ölürler... (resim üzerindeki su girişi ve çıkışı doğru risk kalmadı )yani içinde hiç hava kalmıyor sadece suyla gelen hava oda görüntüyü bozmuyor
    upload_2018-10-9_23-15-4.png

Ontheway bunu beğendi.
  17. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Diğer teknelerle birlikte duruyorsunuz, teknelerden birşeyler boşaltılması gibi bir risk olabilir mi?

18. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Diğer tekneler veya başka bir sebep ten kirlilik olursa temizleninceye kadar kapatabilirim, ancak böyle bir şey olmadı daha teknenin bulunduğu yer 30 metre derinlikte genelde temiz oluyor...

19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Tank fiber mi başka bir materyal mi?

20. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Fiber üstü reklamcıdan aldığım çıkartma resim ve epoxy son kat