1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Teknede deniz akvaryumu kurmak

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Denizcaptain tarafından 29 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Merhabalar bu foruma Yen'i katıldım adım Deniz ...
    öncelikle buraya bir çok emek harcayıp paylaşımda bulunan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum ..ilgisi olanlar için çok faydalı olduğu aşikar... işim gereği Uzun yıllardır Denizde yim Deniz ile alakalı bilgim tecrübem var ancak Deniz akvaryumu yada herhangi bir akvaryum İle ilgili pek bilgim yok ve Deniz akvaryumu kurmak çok istiyorum yalnız ben akvaryumu teknede kurmak istiyorum deniz de sürekli su devir-daimi ni yapıp bir akvaryum kurmak mümkünmü ? Böyle forumlara ilk defa katılıyorum forumlarda arayıpta bulamadığım için burdan sormak istedim bu konuda uyarı ve önerileriniz olursa şimdiden çok teşekkür ederim
    ... özetle büyük bir tekne (yat) her zaman denizde (Akdeniz ) genelde temiz suların olduğu bölgelerde bu şartlarda tekneye Deniz akvaryumu kurulurmu ?

2. İlginç bir proje mesajım bulunsun merak ile takip edeceğim..

Aklıma gelen 1 numaralı sorun, teknenin sallanması nedeni ile özellikle kayaların devrilmesi ihtimali. Çok iyi bir şekilde sabitleme lazım. Üstü kapalı bir sistem kurulabilir, bu sayede su dökülmez ancak kritik bazı şeylerin devrilmemesi lazım.

Saygılarımla..

3. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Kaptan hoş geldin.

istedikten sonra yapılmayacak şey yoktur. fluval ın üstü kapalı sallantıda cok problem yaratmayacak tanklarından alıp bir kurulum yapabilirsin.

Denizden su alıp su degişimleri tabiki yapabilirsin. ama bunu yapmadan aldıgın suyun tuzluluk ph kh ca mg gibi degerlerini ölcmen uygun hale getirdikten sonra kullanman gerekir.

sahsen deniz suyu kullanma imkanım olsa kesinlikle tankta su degişimlerini denizden yaparım. Marmara da temiz bir yer bulmak artık cok zor

Denizcaptain bunu beğendi.
  4. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Çok teşekkür ederim .. video güzel fikir verdi modelide netten araştıracağım bana muhtemelen onun iki katı uzunluğunda lazım olucak ve içinde daha çok balık kayalık ve mümkünse mercan olucak .. tabi öncelikle su değerlerini ölçmek dahil diğer detayları öğrenmem lazım ..

5. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    nacizane bir tavziyemde madem böyle bir planınız var. tank icindeki kayalık dekoru hazır seramik kayalar ile oluşturmanız böylece kayaların devrilmesi düşmesi dekorun bozulması gibi bir durumlada karşılaşmamış olursunuz. tabi üstü kapalı tankların tüm handikaplarınıda düşünmek gerek.

Denizcaptain bunu beğendi.
  6. Denizcaptain

Denizcaptain

İsim:
    Deniz
    Teşekkürler bu konuyuda dikkate alıcam , şimdi diğer konuları okudukça görüyorum ki bu iş için iyi bir ön araştırma ve bilgi toplama yapmak şart..

cystein bunu beğendi.
  7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    :okey:
    kesinlikle

Sayfayı Paylaş