1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı su uzmanları burada mı ?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde GÖKHAN2772 tarafından 9 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç ay önce kurduğum akvaryumumun son durumu videodaki gibidir ilk başta böyle deildi 10 kilo midye kırığı kum ve bir kaç kaya parçasıyla başlamıştım sonra denizde iri taşlı kum ve kayalar getirdim gayet hoş olduğunu düşünüyorum yalnız balıklarımın sağlığı hakkında pek bir bilgim yok güzel yem yiyorlar ama nedense suyun yüzeyine pek çıkmıyorlar genelde videodaki gibi dipteler sadece sabah uyandığımda ışıklar kapalıyken yukarlarda yüzüyorlar acaba kapağa mont ettiğim letlermi fazla balıklar aşırı ışıktan rahatsız oldukları içinmi ışık yanıyorken üst taraflarda yüzmüyorlar bilemiyorum birtane büyük erkek sarı prenses var sürekli dişileri kovalayıp yanlarına gidip zangır zangır titriyor galiba çiftleşmek istiyor dişilerde biraz ufak olduğundan hala yavru yok meydanda diye düşünüyorum yunuslarım zaten küçük ve şekerler :) su sıcaklığını 26-27 derecede sabit tutuyorum toplamda 17 balık var 2 si vatoz 5-6 yunus 1 mavi kalanı sarı prenses tavsiyelerinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyorum...

2. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    biraz daha yuva yeri hazırlayabilirsin... mevcut durumda balıklar büyüdükçe alan kavgası fazlalasacak

3. Bir de anılarım beni yanıltmıyorsa Malawii Chiclidları kum kazmayı seven türlerdi sanki. Sizin kum buna pek uyfun mu ayırt edemiyorum. Kum kazıp yuva yapınca daha mutlu oluyorlar..

ahmet ahmet bunu beğendi.
  4. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Sıkıntı yok fazlaca taşım var biraz daha yuva yapabilirim ilerde dipte kum var midye kırığı onları eşip duruyorlar ama güzel dursun diye ben içine biraz iri renkli taş ekledim denizden çıkardığım buda güzel ama aslında bembeyaz tek çeşit kumda ilgimi çekmiyor deil balıkları daha güzel gösteriyor

5. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Daha küçük balıklar daha doğrusu bazı erişkin davranışları tam gelişmemiş gibiler. Şimdilik bol bol beslenip gelişmeye çalışıyorlarmış gibi, burdan da gayet sağlıklı olduklarını görüyorum problem yok gibi. büyüyünce o küçük çakılları bile ağızları ile tutup atarlar ama a bu tür çakıl tabanlarında çakılların arasına çok pislik birikir, bira ince kum, midye kırığı kumuda katarsanız fena olmaz bence.

6. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Çok teşekkür ederim yorumunuz için valla gözüm gibi bakmaya çalışıyorum ilk akvaryum deneyimim çok şükür hiç canlı ölümü yaşamadım inşallah yaşamamda arabamda yakıt yoktu gidip ısıtıcı aldım havalar soğudu die yem olarakta ahm discus yemi dip yemi alabalık yemi samırsak yemi karışık veriyorum tek çeşit yemesinler diye dediğimiz gibi o çakıllar pislik birikmesine sebep oluyor dip çekimi yapıyorum ama kafi deil belki güzel bembeyaz bir kum alabikirsem oldugu gibi değiştirebilirim ilerde

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Balıklar yiyiyo diye fazla yemlemeden, doğru şekilde ve sık su değişimleri ile güzel gelişimi yakalarsınız. Başarılar

8. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Yorum için teşekkür ederim.
    O kadar yem saydım ama bunlar karışık durumdalar yiyecekleri şekilde bir sabah birde akşam yemliyorum öglen işyerinde olduğum için şansım olmuyor ısıtıcı alıp suyu sabitledikten sonra dahada keyifli hale geldiler :)

9. ahmet ahmet

ahmet ahmet

İsim:
    ahmet özbilgin
    benım akvaryumda sarı prenses mavı prenses ve 2 beyaz prenses var.Sanki tom ve jerry çizgi filmi gbi akvaryum o, onu kovalıyor o, onu kovalıyor s:DF

Sayfayı Paylaş