1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

[Tartışma] Duvara Monte Deniz Akvaryumu Projesi (Tatlı su Dahil)

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Aquamem tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Aquamem

Aquamem

Yer:
    Denizli
    İsim:
    Mehmet
    Duvara monte yerine
    *** Duvar içine gömebileceğim 160uzunluk*50/60yukseklik*50/60genişlik şeklinde bir proje düşünüyorum yapılabilirliği olursa.

Duvarın ön tarafı salona bakacağı için ve salondaki duvar ünitesine ek olarak düşünebileceğim bir model olacak sanırım.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

- -- Duvardan aşağı profil indirmeden, duvar üzerinde taşınabilecek bir model olursa mükemmel olacak.
    Resim 3'teki gibi mutfakta Sıfıra sıfır bir görüntü (duvar 0/0), salondan 20-30cm dısa cıkan bir görüntü.

Yada mutfa kısmından da bir 10-20cm cıkıntı olabilir en fazla. (Altında kalan kısımda kalorifer peteği var)

Ekstra bir taşıyıcı profil olmadan bunu başarabilmem mümkünmü. Yani duvar tek başına 400-500lt bir tankı taşımazmı?

Burada bir kaç kişiye sorduğumda kesinlikle taşımaz diyor, mütaitin insaat mühendisi taşır ne olacak tavrında :D

Mobilyacım altına iyi bir yapıstırıcı ile mermer yada kalın bir ahsap işini görür, gerekirse L profil destek atarız, mobilya ile etrafını kapatırız tarzında.

Sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var sanırım...

4. resimdeki şekildeki gibi bir kısmı duvarın içerisinde kalacak sekilde yandan sump şeklinde bir akvaryum tasarımı nasıl olur? Duvar genişliği normal duvar 15 cm gibi bir genişlik.

Aydınlatma için led düşünüyorum şimdilik, 60 cm sizce uygunmu, 5 cm kum yüksekliği 3-5 cm de yukarıdan boşluk olsa sanırım su genişliği 50 cm olur. Sadece sanıyorum :) Nasıl olabilir pek fikrim gelişmedi gibi.

Merak ettiğim bir konuda, burda gördüğüm akvaryumların çoğunun üzeri açık. Anladığım kadarı ile yazları suyu soğutabilme adına güzel bir uygulama.

Ama duvarın içinde kalacağı için üstünü açık bırakabilme şansım cok az gibi. Görüntü olarakda pek hoş duracağını sanmıyorum aradayken üzerinin acık olması.

Üzerine ortalama su seviyesinide kapatabilecek gibi 20 cm ahşap (banyo tipi olabilir) ile açılır kapanır bir sistem yapsam nasıl olur.

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

furkant bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş