1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tartışılması Tamamlanan Epargriseovit Ampul Kullanımınıza Hazırdır

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    C vitamini karbon kaynağı yani biyolojiyi harekete geçiren unsur olarak bu çalışmada önemli bir yere sahipti. Bu yüzden ilacın b vitamini yelpazesi genişlemiş olsa da ayrı bir c vitamini ampul alarak birlikte girmek gerekir.

2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aralarında düşündüğünüz kadar dağlar gibi fark yok.Tanklarımızda denediğimiz ilaçların pek çoğu zaten insan üzerinde uygulanan ilaçlar.Epargriseovit olsun Norogrisovim olsun yatan hasta olarak ortapedi hastalarında kullanılır.Burda amaç hastadaki uyuşma hissislik ve oluşan kramplar için b vitamini depolayarak krampları çözmektir.Norogrisovimde bunu anestol pomadın içindeki ağrı azaltıcı ekgen maddeyle sağlamışlardır.
    Burda söz konusu olan tankımızda hangi amaçla kullanacağımızdır.Biz yeni eklenen canlılardaki stresi azaltma amaçlı kullanıyorsak c vitamininin etkisini tartışalım.

garmagan bunu beğendi.
  3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Paxil kiralim bi parça :)

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    C vitaminini tartışmayız Yağmur. Hedefler aşamasına bakarsak, suda berraklık, biyolojik faaliyetin desteklenmesi ve rahatlayan su yapısı ile birlikte genel sistem ve canlıların rahatlaması. C vitamini karbon kaynağı olmasıyla bu içerikte tartışmaya kapalıdır.:) Fakat b vitamini kimoleksi tartışmaya açıktır.

Düzenleme: 19 Ağustos 2015
  6. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Evet aynıdır demek isterdim :) diyim o zaman.

Bu bilgiyi internetten kopyalayıp yazmıştım ama sadece bilgim internetten gelmiyor.

Benim yaptığım gibi, önce bir ecza deposunu arayarak bilgi alabilirsiniz. Hata onuda yeterli bulmayıp deva holdingi arayıp bilgi isteyebilirsiniz. Ben böyle yapıp bilgi topladım ve buraya yazdım. Hatta Devadaki yetkili benim anlayamayacağım kadar fazla bilgi verdi sağ olsun. Ben tatmin oldum. Benim için yeterlidir.

7. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Internette c vitamini ve stres üzerine birkaç nakale okudum. C vitaminin strese etkisi olduğu yazıyor. B vitamini kompleksininde deri hastalıklarına etkisi olduğu ile ilgili bilgiler var.

tabi daha detaylı incelemekte fayda var.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tekrar toparlamak gerekirse;

C vitamini stres veya b vitamini ile birlikte başka unsurlara etki edebilir ama bu konudaki katkısı veya beklenti daha çok biyolojiktir.

C vitamini aynı zamanda karbon kaynağıdır. Bu yönünden de yararlanarak akvaryumun bakteri çalışmasını artırır ve toksik atık ve diğer nitrit vb pinklemelerini azaltır, suya berraklık kazandırır.

Stres azaltması ve b vitamini ile adaptasyonda rahatlık yaratması sonraki faydasıdır.

TencoMelih bunu beğendi.
  9. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Biz aslında neyi konuşmadık...
    Uygulama şeklini.
    Uygulama sırasında PS kapanacak mı
    ne kadar süre aralıkta ve kaç kapsül kıracağız vs.

uygulama hakkında bu bilgileri de geçerek güzel olacak.

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ps kapatmaya gerek yok. İste bir gun aralıklarla kır tüpleri ister ayni anda. Ben aynı anda kırıyordum.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben ikisini aynı anda kırıyorum, ps yi kapatmaya gerek yok...

12. Hepargrizovim Kullanıyor musunuz hala , mercanlara ve balıklara olumlu etkisi devam ediyor değil mi _

13. MilesDavis

MilesDavis

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ali Aktaş
    15 Mart 2016 tarihi itibariyle bende kullanmaya başladım. Umarım olumlu etkisi ile geri bildirimde bulunurum.

14. alierbas

alierbas

İsim:
    Ali Erbaş
    Ben bu hafta sonu birer ampul hepar kırdım. 1 saat sonra zoaların kafa çapları hiç olmadığı kadar genişledi ve şişti. Fakat bir gün sonra ful bütün kafaları devamlı açık olan zoa kolonisi komple kapandı hala hiç açmadı. Acaba etkilendimi bilemiyorum

15. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Yeni gelen baliklara pasiflora veya atarax vermeyi deneyen oldunu hic?
    Baska yerde sorsam doverler heralde ama sorum ciddidir.sakinlestirici kullanan varmi acaba hic balik uzerinde ozellikle benek sozkonusu ise

YMR_AY bunu beğendi.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zoa poliplerini olumlu etkilemesi sonrası ertesi gün açmama gibi bir nedene sebeb olacak içeriğe sahip değil, başka bir neden vardır veya sindirim sürecidir açarlar.

17. Sonucu buradan paylaşır mısınız , gözlemleriniz çok faydalı olacaktır..

18. MilesDavis

MilesDavis

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ali Aktaş
    Sanırım ben fayda görmeye başladım. Kullanımın ertesi günü mercanları biraz daha canlı gördüm bakalım nasıl devam edecek.

19. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    İçerikler önemli başkan. Temel abi zamanında Karanfil yağı ile Balığı bayıltıp tedavi ediyordu ama akvaryumun içinde kullanmayın diyordu.
    Portal yenilikçidir, denenmemişleri dener ama ilacın içeriği burada etkili rol oynar bence.
    Pasiflora aslında bitkisel ama onun yerine sakınleştirici özelliği olan rezene, anason, papatya çayı da olmaz mı diye düşündüm aslında. Çay derken demlemene gerek var mı bilemedim şimdi. :)
    Atarax ise ilaç diye hatırlıyorum ama, içerisinde neler var bi bilene sormalı. Ya da iyice araştırmalı

20. JBL nin balık transferlerinde, sakinleştirici etkisi olan bir ürünü var bende. Powdera kullanmıştım, ama akvaryumda kullanmadım... Etkisi oldu mu bilmiyorum toplamda 1,5 ay yaşadı :)

Sayfayı Paylaş