1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Taşeronluk HK

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde seaman038 tarafından 11 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    Syn sayfa yönetimi;

Bu mercek altında bakıldığı zaman birilerinin taşeronluğu ile suçlanmak doğru bir itham değildir.
    hazır site alarak bu şatış çalışmasının veya diğer sosyal medya tarafındanda sürdürebilirdim hazırlamış olduğum yazıyı kilitleyip bana cevap hakkı tanımamanız demokratik bir anlayışın içerisinde yer alması mümkün değildir.
    İthalatçı firma ile görüştüğüm ve bunun neticesinde kendilerinin hobiciye direkt yükleme canlı vereceklerini ilerleyen günlerde göreceksiniz amacım bu portaldaki dostlarımın ve üyelerin tanklarındaki eksiklerini daha uygun bir fiyata alabilecekleri doğrultusunda bir çalışmadır

Şahsım Kayseri şehrinde bulunan Form Çelik firmasının pazarlama müdürü olarak çalışmaktayım...
    ve bu hobiye gerçekten gönül vermiş insanlardan biriyim eğer şahsım bu forumlardan canlı malzeme gibi ürünler almamış ise beni taşeronluk ile suçlamış olmakta haklısınızdır.kendimin önünde böyle bir fırsat var iken neden forumlardan canlı alayım yazar ve getiririm ve böylesi bir olayı alenen ifşa edecek kadarda açık ve net neden yazayım zira birde şu yönden bakılırsa bu forumdaki insanların telefon numaralarının olmasıdır karşılıklı olarak ben her hangi bir kişiyi arayarak bu konuyu deklare etmiş değilimdir yani anlayacağınız saman altından su yürütülmedi.Sadece ve sadece bu hobi nefes alsın istedim
    Firma tarafından sunulan eylül ayına kadar olan bu özerklikten şahsım faydalanacaktır.Geri kalan arkadaşlarında faydalanması veya faydalanmaması kendi tercihleridir.

2. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Yanlış anlamadıysam siz bir ithalatçı aracılığıyla koli bazında canlı alacaksınız ve bizlerden de isteyen olursa listenize ekleyeceksiniz. Bunu samimi olduğunuz hobici arkadaşlarınızla ortak yapabilirsiniz bunda sorun yok. Lakin yanlış hatırlamıyorsam siz direk kendim ithalat yapacağım diye söze girmiştiniz. Yönetimde doğru bulmamış ve gerekli cevabı vermiş. Bunun etik olmadığını, hobici tarafı için çeşitli riskler barındırdığını belirtmiş.
    Ben bunda anormal, hatalı bir durum göremiyorum.

YIKIKTEMO ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ahmet bey işin içine canlı girdiği için aslında Akvaryum Portalı bir nevide sizi koruyor.Ticariler bile bazı hobicileri tatmin edemiyorken sizin iyiliğinize olduğunu düşünüyorum.Canlı ithalatı gerçekten sıkıntılı bir süreç.

seaman038 ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    sıkıntı yok üstadlar ithalat yapıcam cümlesi birilerinin malını satmayacağım,taşeronluk değil bu alınan karar hepimizin menfaatine olduğu için yazdım ben şahsım adına hepinizden özür dilerim yardımcı olmaya çalıştığım için al kendi malını koy akvaryumuna millet 650 tl ye sohal alsın sende koy akvaryumuna 350 tl ye sus otur değil mi ?
    özelden yazmayın lütfen ne canlı var ne ithalat burası türkiye araya giren dayak yer

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Peki ben 350 tly sohal aldim balik koliden ölü çıktı parami geri alabilecekmiyim?

seaman038 bunu beğendi.
  6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Soner bey,

Öncelikle böyle bir başlık hobici gözü ile bakıldığında mantıklıdır evet.

Ama konuyu açmadan önce genel açıdan düşünmeniz iyi olurdu. Mesela Forum yönetimi ile özel mesaj yolu ile de olsa iletişime geçebilirdiniz. Forumda iletişim konusunda bir kısıtlama yok. Az çok hepimizi tanımışsınızdır.

konuya birde bizim açımızdan baktığınızda adaletle düşünürseniz konunuz her ne niyetle olursa olsun Etik değildir. mantıklıdır ama etik değil.

Bizler yılın belli günlerinde gayet güzel ortamlarda buluşma düzenleyip harika toplantılar gerçekleştiriyoruz. Amatör Ruh.

Sonraki buluşmaya katılmanızı öneririm.

Şimdi bizim açımızdan sıkıntılar;

1 Buradaki çoğu hobici birbirlerini yüz yüze tanımamaktadır. Bu güven işidir. Sizde az çok eski bir esnaf olarak ülkedeki hobiyi ticari olarak icra edenlerin durumunu biliyorsunuzdur.
    2 Forumlarda Vergi Levhası ile bu işi yapan arkadaşlarımız mevcuttur. Onlara da haksızlıktır.
    3 Herhangi bir mağduriyet durumunda forumda başlık açılarak vesile olunacağından bizlerde bir miktar sorumlu olacağız bu konuda. (İlla olacak Demiyorum)
    4 Şu anki Ülke forumlarında durum malumdur. Ortalık saçma sapan konuşmalara gebe. Yanlış anlamayın biz şuan itibarıyla Akvaryum Portalı ve Yönetimini zan altında bırakacak hiçbir oluşum, muhabbet, kavga, vs... duruma özenle dikkatle takip altına almış bulunuyoruz.
    5 Zamanlamanız yanlıştır.

Sizi ve herkesi bizleri daha iyi anlamak için forum toplantılarına katılmaya davet ediyorum.

Anlayışınız için şimdiden Teşekkürler.

Düzenleme: 11 Nisan 2016
    Tolga34, Pennywise, seaman038 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    mesut bey bakın daha önce yurt dışından koli bazı canlı aldınız mı bilmiyorum singapur türkiyeye 10 saatir ve firma coral farm gibi bir dünya devidir ben şahsım adına yarı yarıya olan bir ürünün riskine girerim siz girmessiniz siz hangi mağazacıdan ölen canlının parasını talep ettiniz merak içindeyim

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. Cemİsapur

Cemİsapur

İsim:
    cem isapur
    Yurtdisindan sizin yapmak istediginizi yapan daha evvel oldu sonuc nemi oldu :parasini karsiligini cogu insan alamadi ve firma kapandi .

9. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Sayın Balbaşı ;

Başlığı kilitlememizin nedenini tamamen yanlış anlamışsınız. Akvaryum portalı demokratik ekseninden taviz vermeden idare edilen ve paylaşım yapılan, üyelerinin fikirlerine ve görüşlerine saygı duyan ve bunları ifade etmesi konusunda destekleyen yapısını her daim muhafaza edecektir. Biz açmış olduğunuz başlığınızı komple silebilirdik fakat bunu doğal olarak yapmadık. Kilit koyulmasının nedeni ise olayların tamamen farklı boyutlara taşınıp tartışma ortamı doğuracak bir pozisyonda olmasından ve daha da önemlisi '' Portal için ithalat'' şeklinde ifade edilmesindedir. Size düşen konu hakkında gerekli her türlü çalışmaları yaparak bize başvurmak olmalıyken, farklı atraksiyonlar içerisine girmeye çalışıyorsunuz. Bize karşı bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu, çok hakkaniyetli bir yaklaşım şekli değil maalesef.

Hazır site alabilirsiniz, veya sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Bunlar sizin takdirinize kalmış seçenekler. Diğer yandan ilgili konunun en alt mesajında belirtilen hususlar konusunda üzülerek haklı olduğumuzu zaten kendiniz de belli ediyorsunuz.

Hakkınızda yürütülen araştırma neticesinde yaptığımız tespitler, maalesef bazı konuları yeterince açıklığı kavuşturma şeklinde değilde, hala bize soru sorma şeklinde ilerliyor. Bu şekilde kendinizi ifade edemezsiniz, bu önemli bir husus. Neticede sizin söylediklerinizden ziyade biz neyin ne olduğunu zaten net olarak anlamış durumdayız. O yüzden çalıştığınız firmanın adını yazmanız gereksizdir, dikkat ettiğimiz bu değil. Önemsediğimiz hususlar hobi ile ilgili ticari faaliyetleriniz ve bu faaliyetlerin hangi aşamalarında olduğunuzdur. Etik olarak bunları açıklamak doğru olmayacağı için yazmıyoruz.

veysel bunu beğendi.
  10. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    fatih bey bu konuda beni tam olarak anladığınızı düşünüyorum ve fikirlerinze katılıyorum eğer maksat hobiye yardımcı olmak ise taktir edersiniz ki her kez aynı bütçeye sahip değilller ben bir balığı bu akvaryumda görmek istiyorum fakat hayal benim için mesela hiç achiles tank balığım olmadı ve çok istedim ve ben bu ithalatta bir risk alıp bu canlıyı yazıcam amacım tamamen buydu kimileri doğru kimileri yanlış anlayabilir her keze saygılıyım bu fırsattan ben yararlanıcam ve forumda inşallah fiyatları ile paylaşıcam bu benim için çok önemli hale geldi saygılarımla

11. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu söyledikleriniz ancak ve ancak bir Yasal çatı altında (Dernek,koop., klüp vs.) toplanarak Yasal olarak yapılan bir mecrada uygulanabilir. Bu konuda ülkemizde Yasal olarak Dernek yada Klüp çatısı altında toplanmayı kimse akıl etmemiştir. Kar amacı güdmeden yasal olarak ancak bu şekilde tam tastikli olur bu iş.

Alparslan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yurt dışından koli almadım almamda ama esnafla birlikte çok koli açmışlığım var %90 ının çöpe atıldığıda oldu %10 unun çöpe atıldığı da ama hep oldu... ;) Şahsen bırakın ne çıkacağını bilmediğim koliyi, akvaryumcuda bile sağlığından emin olmadığım balığı almam. Benim param değerlidir arkadaş kumar oynayacaksam kazı kazan alırım ;) Çıkarsa da akvaryumcu kapatırım :)
    Bu arada liste fiyatlarını da biliriz tahmini kaç kilo suyla geleceğini de ithalatçının karınıda... Bitek sohalin fiyatını bilmiyordum onuda siz yazdınız ;)

Tolga34, corax ve seaman038 bunu beğendi.
  13. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    benim geçmişte bu konuyla ilgili ticari faliyetim 3 yıl öncesine kadar olduğu doğrudur adım soyadım değişmedi fakat benim elimde bir adet akvaryumumdan başka bir şeyim yoktur ve bir faaliyet içerisinde değilimdir kendim tamamen hobi olarak faliyet sürdüren bir vatandaşım son üç yıl içerisinde bu konu ile ilgili ne bir ticari faliyetim olmuştur nede olacaktır kendi yetiştirdiğim fragların haricinde taktir edersiniz ilan geçmişlerinede bakarsanız dönüp dolaşıp akvaryumumda olan canlıların haricinde hiç bir ilan göremezsiniz

14. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    amacımız kimseyi kırmak veya incitmek değildir olmaz olmamalı lakin gelen canlıların sıkıntılı gelme durumunda ki olabilme ihtimali vardır forum yönetiminin bu konu ile alakalı sıkıntı yaşayabileceği durum bir gerçektir hobiye yardımcı olabilme maksatı ile heyacanımı hesap yapmadan paylaşmam sanırım yanlış anlaşıldı

yani keskin bıçak önce sahibini kesti

tristan, mekatronik ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  15. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Müsaadenizle konuyu kilitliyorum o zaman.

16. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    teşekkürler kilitlenebilir nezaketinize ayrıca teşekkürler fatih bey

mekatronik bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş