1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Taşırken Akvaryum Camı Çatlamış

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Homeros tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hayırlısı olsun. Yanlız size tavsiyem sert strafor yerine daha yumuşak olan beyaz strafordan kullanmanızdır. Bu sert straforlar kullanımını kim çıkardı bilmiyorum fakat beyaz strafor akvaryumlar için daha uygundur kolay esnedeği için basıncı tüm tabana eşit yayar.

YIKIKTEMO ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Bu görüntüleri seyrettiğimize göre akvaryumunuzdaki sorun giderilmiş. Memnun oldum. Balıklarınız gayet güzel ve sağlıklı görünüyor. Sudaki bulanıklık biraz düşündürücü. Kullandığınız malzemeler yeni olsa, salınım mı yapıyor?
    acaba deyesim geliyor fakat, şimdilik sorun yok gibi duruyor. Akvaryumunuzdaki yolcu taşıma kapasitesini aştığınızın sizde farkındasınız. Kolay gelsin.

cirol, Homeros, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Su yavaş yavaş berraklaşıyor. Başlangıçta sis gibiydi; fakat şu an baştakine göre çok berrak :)
    Yolcu taşıma kapasitesini aştığımın farkındayım. şu anda astronotlar yavru olduğu için çok sakınca duymadım. Belirttiğim gibi biraz büyüsünler, sarı prensesleri ayıracağım. Her şey için çok teşekkür ederim.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Sert straforu bir kaç kişide gördüm. Karaköyden tam dükkanlar kapandığında aldım. (Şişhanede çalıştığım için yakın bana; fakat iş çıkışı biraz geç oluyor tabi) Bir de onu Anadoluhisarına kadar vapurda getirdim. :) Straforu koyduktan sonra kendimce de düşündüm yumuşak olması daha iyidir herhalde diye. Fakat çok büyük bir problem yaratır mı onu kestiremiyorum.

5. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Ömer bey sert strafor biryere kadar tolere edebilir. Akvaryumunuzda en ufak eğim yada masada herhangi bir pürüz varsa yolun başındayken sert straforu çıkarın. Kullanılması gereken strafor budur benim akvaryumun kurulduğu zemin bihayli eğimli(ön cam ile arka cam arasındaki su seviyesinde 2 3 cm fark var ,buna ek olarak birkaç yıl evvel mobilya kabarma yaparak bir miktar esnedi o gün bu gündür beyaz strafor ile tolere ediyor hacimde oldukça yüksek hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yabana atmayın zaten camınız sorunlu allah muhafaza üzülürsünüz sonra.

Ekli Dosyalar:

• 48486.jpeg
      48486.jpeg
      Dosya Boyutu:
      36,7 KB
      Görüntüleme:
      980
  6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bu konu burada kalıp akvaryumun gidişatı ile ilgili yeni konu açılsa daha iyi olmaz mı her baktığımda hala çatlak cam tamir edilmedi mi acaba diyorum.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Her şey için herkese teşekkür ederim. Halil Bey isterseniz konuyu kapatın. Siz bilirsiniz :)

Sayfayı Paylaş