1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tütünlü mamül kullanan kaç portal üyesi var ?

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde LostRua tarafından 8 Şubat 2011 başlatılmıştır.

?

Tütünlü mamül kullanıyor musunuz ?

1. Evet kullanıyorum yaşım 18'den fazla.

44,3%
  2. Evet kullanıyorum yaşım 18'den az.

4,5%
  3. Hayır kullanmıyorum. 18 yaş altıyım.

18,2%
  4. Hayır kullanmıyorum. 18 yaş üstüyüm.

30,7%
  5. Evet kullanıyorum ve kullanılmasını öneririm. 18 yaş üstüyüm.

1,1%
  6. Evet kullanıyorum ve kullanılmasını öneririm. 18 yaş altıyım.

1,1%
  1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Hüseyin bey tebrik ederim nasıl becerdiniz. Ben bırakmaya çalıştığımda aşırı derecede agresiflik başlıyor . En yakınımla bile düşmanmış gibi oluyorum ki bu süre boyunca nikotin bandı ve sakızlardanda kullanıyorum ama nafile. Şimdi yeni bir teknik varmış sağlık bakanlığı 171 falan hikaye özel hastahanede uyguluyorlar çok kısa sürede cihaz yardımıyıla bırakılıyormuş kısmet olursa en kısa sürede başvurucam olumlu yada olumsuz gelişmeleri sizlerle paylaşırım.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yaklaşık 12-13 sene içtim.Özellikle askerden sonra içmiyor yiyordum resmen.Günde iki paketin yetmediği günler oluyordu.Öyle nefes çekip bırakmıyordum.Ciğerlere işleyene kadar aptal gibi çekiyordum.Kaç kez bırakmayı denedim ancak en fazla 2-3 saat bırakabildim.Onun yüzünden senelerce orucumu dahi tutamadım taaaa ki
    Bir cumartesi günü bu gece 12 ye kadar içebildiğim kadar içecem,sonra veda edecem dedim.İlk gün pazar günü olduğundan evdeydim.O kadar zordu ki öz evlatlarımı kesip doğrayasım geldi.Hayatta en çok sevdiğim canım karıma etmediğim laf kalmadı.İkinci gün biraz daha iyiydi.Üçüncü gün derken neredeyse iki sene oldu.
    Parasını falan boşverdim,burnumun onca sene koku almadığınımı anlatayım,dilimin tat almadığınımı,sabah ağzımın çamur gibi olmadan dinç bir şekilde uyandığımımı....kısaca onca sene nasıl yaşamışım bilmiyorum!!!

İçenler herşey sizin elinizde,unutmayın ne kadar kolay bırakırsanız tekrar o kadar kolay başlarsınız!!!

Tapatalk...

3. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Kendinizle birlikte çocuklarınızı da zehirlediğiniz'i düşünün. Ben senelerce kızımı resmen zehirlediği mi düşünerek,
    kendimi affedemiyorum.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Esasında beni bıraktıran şöyle bir düşünce oldu...Yarın birgün çocukların elinde sigara görsem desem ki aman çocuklar içmeyin zararlı sağlığınıza,bana deseler ki madem zararlı sen niye içiyorsun?Diyecek hiçbir şey yok....Bunu düşünmem bırakmamda baya etkili oldu

5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    20 sene önce aynen böyle, düşünerek değil yaşayarak, ara sıra içtiğim bir kadeh içkiyi bırakmıştım.

6. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    1 haftadır mide rahatsızlığı yüzünden sigara almıyorum içtiğim sigara sayısı yarım paket olmamıştır. Beni günlük 15 tl zarara uğratıyor ,verdiği rahatsızlık ve uyuşukluk hisside cidden büyükmüş rutin olarak içtiğin miktarda devam edince farkına varamıyorsun . Şöyle bir hesap yaptım bu şekilde devam edersem birkaç ay içinde kurmayı düşündüğüm diskus akvaryumum ve diskuslar bedavaya gelmiş gibi olacak. Her sigara krizinde ekstradan akvaryum hobime katabileceklerimi düşünüyorum hiçde azımsanacak kadar değil asgari ücretle aile geçindiren evlat okutan,kira ödeyen insanlarıda düşünüyorum onlar bu kadar parayla yaşam mücadelesi verirken o paraya yakın bir parayı ölmek için çöpe atıyorum.

H.Kaya.Gemlik., halilkocan ve Alparslan bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    ben bir şirkette tekniker olarak çalıştığım zamanlarda bir usta başı vardı bizde, adını hatırlayamadım şimdi, bağırsakları kola içmekten delik deşik olmuş, ölüyordu neredeyse, bağırsağının büyük bir kısmını almışlardı o zaman. dikatli tüketmek lazım. yanlış anlamayın eleştiri baabında söylemedim.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    sadece sigara kullanıyorum. keşke bir bırakabilsem....

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Veysel bey sakin kafayla izleyin sigarayı bırakmak isteyen insanı sigaradan iyice soğutuyor.Videonun başında oldukça iddalı konuşuyor cesaret edip izlemek lazım:)Özellikle böcek örneğine dikkat edin bizleri resmen böcek gibi tuzağa çekip paramızı alarak sağlığımızı tehlikeye atıyorlar.

ENVER ve veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    koray bey şu anda download yapıyorum sakin kafayla izleyeceğim mutlaka teşekkür ederim. arkadaşım var hasan, çiçekçi gün de 4 -5 paket içiyordu. bazen 6 yı açtığını bilirim. özel tedavi merkezine 3 seans felan gitti, günlük içtiği sigara miktarına göre kulağının yanından elk. sinyali veriyorlarmış, o sinyal de beyinde istek olan bölgeyi 4 -5 gün kandırıyormuş. 1.5 seneden beri içmiyor. tabi önce kafada bitirmek bu işi.

11. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Veysel abi sigara zor bırakılır anlıyorum da istemekle alakalı. Bırakamayan bir kimse istemiyor demektir. Çevremde cidden isteyen tiryakiler bıraktı. Acı beyinde:D

12. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    Yaklasik 1 senedir kullanmayi biraktim..dunya degisik bir yermis..

Montimahir bunu beğendi.
  13. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Yıl olmuş 2013 hala sigara içiyorsunuz! :p bunu söyleyen adam 15 yıl sigara içti 3 yıl önce bıraktı, zor değil sizde yapın :)

Alparslan bunu beğendi.
  14. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Ben 12 yasimda basladim bu lanet seye ve gunde 1 2 paket arasi iciyordum biraktim allaha sukur 2 ay oldu ve kendime hayret ediyorumben senelerce ne yapmisim diye.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben hiç başlamadım onun için kolay oldu denemedim bile...temo4

16. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ben çok denedim olmadı, başlayamadım :koptum:

Alparslan bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O paraya her ay akvaryum kurarım...temo4

18. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Alparslan inanki bırakma çabalarım bu yüzden sağlık falan umrumda değil onu bahane ediyoruz:koptum: 2 paket sigara içiyordum çok fena inatlaştım ,bu gün siftahım yok daha sigarayla yanıma gelenlere saldırıyorum,bu gidişte içenlerlede aram açılacak gibi.

Alparslan bunu beğendi.
  19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Oda bir yöntem almamaya söz ver bir müddet arkadaşlardan idare et onlarda dediğin gibi yavaş yavaş vermeyi kesecekler ve böylece kurtulacaksın...;)

20. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Saldırıyorum derken sigara almak için değil yanımda içtikleri için:)

Sayfayı Paylaş