1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Symbolic's Nano Drop Off (Bursa)

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde burak ozu tarafından 22 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sisteme aktif carbon giriyor musun?
    Bence nitrat arttırmak için bol yemleme yapmaktan kaçın.

burak ozu bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sağlıkla besle, hani piyasada balık yoktu.:D Doğal yolla nitrat artır dedik gitmiş pofder almış.​

YMR_AY ve burak ozu bunu beğendi.
  3. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Chemi pure blue girdigimden bu yana herhangi bir giris yapmiyorum.

Cikarip cikarmama konusunda kararsizim. Yosun konusunda muhtesem calisiyor hic yosun kalmadi. Suyun berrakligi mugtesem belli ki fosfat konusunda da basarili. Teknik olarak nitrata bir faydasi olmamasi gerekiyor ancak etkisi var mi yokmu gercekten bulemedim.

4. Herkes yüksek nitrat ve fosfattan muzdarip iken bu sitemleriniz başkalarının sinirini bozacak türden :)

burak ozu bunu beğendi.
  5. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Isin ilginci ayni sebepten benim sinirler de bozuldu :)

Camlar kirli falan ama guncel resim atayim bu vesile ile :)

Gmsy, YMR_AY, cystein ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Cıkardınız mı bilmiyorum ama duncan gibi iki günde bir etcil beslenebilen bir nitrat makinası varken nitrat üretsin diye powder almak,özellikle son resimdeki manzara..sanki biraz değişiklik isteniliyor da bahane aranılıyor gibi geldi bana ;)

burak ozu bunu beğendi.
  7. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Duncan gayet keyifli duruyor.

Degisikligi fraglar ile yapacagim. Sump icerisine frag albi ayarladim yavas yavas baslayacagim.

yziyas ve veysel bunu beğendi.
  8. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Nanoyu da sayarsak toplamda bugune kadar 4 tane tank kurdum. Ilginc olan nitratim hep sifirdi. Nano dahil su anda nitratim yine sifir. Elimde iki tane test olmasina ragmen ucuncuyu de aldim ve tahmin edin yine sifir. Millet nitrati nasil 30 50 goruyor artik inanamaz hale geldim. Nanoyu kurdugumda ikinci hafta 50 gordum gunden gune oda dustu.

Powder ve blue eklendi neredeyse haftalik verdigim yemi gunluk veriyorum inanmayacaksiniz bugun dondurulmus gammarus ve mysis verdim yine sifir.

Neredeyse bir aydir su degistirmiyordun degerler icin artik bugun yuzde 10 degistirdim.

Fakatttt renkler ile ilgili sorunun sadece nitrat kokenli olmadigini dusunmeye basladim.

Degerler asagida

Mg: 1380
    Ca: 430
    Kh: 8,3
    Nirat: SIFIR
    Fosfat: 0 - 0,03
    POTASYUM: 330
    Tuzluluk: 1,024
    Ph: 8,18 ( gece 12 de olculdu )

Evet Potasyum bende hic bu seviyeye dusmemisti.

Bugun itibari ile potasyum eklemeye basladim. Ilginc olan ABC M duzenli olarak giriyorum ancak 1 ay su degisimi yapmamak bu kadar etki ediyor mu bilemedim 1 haftada 20 ppm dusmus.

Yavas yavas 400 bandina cekecegim.

Gecen hafta Sr testi yaptigimda 10 cikmisti eklemistim ama bugun resmen o testi yapmaya usendim.

Yarin bakacagim tekrar.

Bunun disinda frag icin her sey tamam gibi gorunuyor.

Sump tek goz on tarafta 60x20 gibi bir bosluk mevcut. Su yuksekligi 25 cm, cam yuksekligi 40 cm. 2x24 direk cama oturtacagim ve geceleri 6 veya 8 saat yanacaklar. Egg crate ile mercanlari dibe koyacagim. Akinti olarak sumpta surekli tunze 6020 calisiyordu zaten biraz yeri ile oynadik mi islem tamam.

Diy frag taslarini yaptim salinim icin yarin ufak bir operasyonda onlara yapilacak. Sig tarafta artik conchlar bile gezinemiyor :)

Bol bol kolay tur frag cikacak gibi duruyor.

Hayirlisi bakalim

Fatih BARLAS, cystein ve Montimahir bunu beğendi.
  9. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Fraglari gecen hafta yaptim. Tank biraz rahatladi.

Sumpim tek goz oldugu icin boydan boya eggcrete ile dibe fraglari koydum, iki tane T5 ile gece 1 de yakip sabah 7'de sonduruyorum. Bu sayede Ph dalgalanmasini minimuma indirebilecegimi dusunuyorum.

Hazir firsati bulmusken sig tarafta depremler yaratarak dizayn degisikligi yaptim. Resimlerin renkleri standart beceriksizligim ile biraz hayal gucunuze kaliyor.

Fikirleri duymak isterim.

gokhantiknaz, nhtkmn, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Sığ taraf çok dolu tam tersi derin bölgede kimse yok gibi.torchun olduğu köşeye kaya eklemeyi düşündünüz mü hiç?
    Bu hafta içi tank geçiş niyetim var,kazasız belasız geçebilirsem fraglar için size ugrayabilirim:okey:

11. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Her zaman beklerim.

Fraglarin biraz palazlanmasini bekliyorum. Gerci buyume uclarini verdi hepsi ama dipleride sararsa iyi olacak.

Derin taraf icin kaya degil de icime sinen kirmiziyi patlatacak bir lps icin bekliyorum. Ortada duran fungia lari kenarlara koyup torch, lobo ve duncanin arasina boyut olarak uyacak kirmiziyi bekliyorum :)

Bu aralar biraz fazla da masraf yaptigim icin acikcasi kendimi de dizginliyorum.

veysel, YMR_AY ve Montimahir bunu beğendi.
  12. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
  13. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Saniyorum su an son gucellemeyi yapiyorum :)

Aslinda tankta her sey fazlasiyla yolunda ve guzel gidiyor. Aquaforest Vitaly ve iki gunde bir dondurulmus yemler acro yemleri vs basmamla hirlikte renklerde inanilmaz patladi. T5 gecisinden sonra buyumelerde de inanilmaz farki gormeye basladim vs.

Sorun su ki artik eskisi kadar heyecan duymuyorum. Ilk gunden beri suyun disina cikacak olan Validayi bekliyordum, gecen hafta fark ettimki cikmis ancak umrumda bile olmadi. Sonuc olarak bu bir hobi ve ozellikle benim icin guzel yapan izlemekten cok ugrasmakti.

Bana oyle olmaz bu sekilde olmaz denilen ne varsa sorunisaretlerimi kendi kafamda kaldirdim.

Artik keyif alamadigim noktada ise hobi, hobi olmaktan cikacak. Acikcasi bunu istemiyorum. Resmen iki aydir sadece nanoyu izliyorum ve cok keyif aliyorum.

Hobiden tamamen kopacagimi zannetmiyorum ancak ilgi ve odagimi buyuk oranda degistirecegim.

Kisacasi son resimler :) sonrasinda once canlilar sonra malzemeler satisa cikiyor olacak.

Konuya ve konu ile birlikte dolayli olarak hobiye yaptiginiz tum katkilar icin tesekkur ederim.

Gmsy, veysel, ka2n ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Yani tam her şey yolunda giderken olmadı ki....neyse hayırlısı olsun. Renkler gerçekten güzel görünüyor.

burak ozu bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Şakamı bu? Denecek bir şey yok, hayırlısı olsun.

burak ozu bunu beğendi.
  16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Burak sana bu hobinin en zor yanını söylememişler anlaşılan.Sıkıyorsa onu yapta görelim.
    Sürdürülebilirlik... :)

MESUT_KERİM, veysel ve burak ozu bunu beğendi.
  17. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ahahahaha teknik olarak o konuda da ciddi gelismeler oldugunu kabul etmek durumundasin Abi.

Nihayetinde sene devirecek :)

18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bir seneyi sen sürdürülebilikten mi sayıyorsun. hahahhaha
    Bahsettiğim olay şu ki; tanklar aslında kendini tam olarak 1-2 sene sonunda gösterebiliyor.Bizim ülkemizde ise 1-2 seneyi görebilen tank sayısı parmakla sayılır.Hani şöyle 10 senesini devirmiş bir tank var mı ortalıkta?
    Niye bizimkiler olmasın?

MESUT_KERİM, veysel ve burak ozu bunu beğendi.
  19. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Keske heves devam etseydi be Abi.

Yoksa sonuna kadar haklisin

harfuzmani bunu beğendi.
  20. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer: