1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Swabbie protein Skimmer Kullanımı

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde gillraen tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. gillraen

gillraen

Yer:
    İzmir
    İsim:
    anıl akan
    Araştırırken denk geldim ilginç ve kullanışlı bir alete benziyor belki daha öncede verilmişti ben aratıp bulamadım.Aletin görevi;

This motorized neck cleaner keeps your protein skimmer running at peak efficiency by periodically wiping the inside of the neck where all the crud accumulates. Normally, build up in the neck in as little as 6 to 8 hours after cleaning will cause foam to stick to the sides and resist traveling up and over into the collection cup. Keeping the neck wall clean results in consistent skimmate production similar to a freshly hand-washed skimmer. Simply plug the Swabbie into a timer (not included) or aquarium controller and set it to run for a few minutes 4 to 6 times per day. When run this way, no crud will build up and fall back into the skimmer chamber. Swabbie eliminates the chore of daily cleaning for two weeks or more and maintains the level of skimmate production that you would normally get with a freshly-washed skimmer.

Swabbie Görevi ve Kullanımı

swabbie_lg.jpg

Kısacası skimmerı otomatik olarak temizleyen bir alet günde 4-6 kere arası birkaç dakika boyunca çalışıyormuş günlük skimmer temizliğini 2 haftaya kadar uzatabileceğini söylüyor 120-150$ civarı bir fiyatı var yurt dışında yorumlarınıza bırakıyorum.Birde videosu var.

Saruman, domurcukgül, cirol ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Genelde bizlerde boğaz temizliği 3-4 gün veya haftalık periyotla temizleniyor. Tırmanma borusunun temiz olması performansı artırıyor. Zamanı az olan veya üşenenler için alternatif olabilir. Ellerine sağlık Anıl güzel tanıtım olmuş.

gillraen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş