1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Suyum Ne Zaman Oturur- Biyoloji Ne Zaman Yatar?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 13 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. alper dumlu

  alper dumlu

  Mesajlar:
  468
  İsim:
  alper dumlu
  Ben yarın yüzde 90 su değişimi yapayım akdenizden ondan sonra konuşalım abi ;) şaka bi yana nitrat için bi müdahaleniz var mı diye merak etmiştim çok güzel anlatmışsınız :) ama sıfır nitrat isteyen biri için nitratı bakterilerle ayrıştırmaktan başka yol yok anladığım kadarıyla onun içinde biyolojik filtrasyon şart yani illaki bakteri yatağı lazım az veya çok kişinin sistemindeki nitrata bağlı ki kısır döngü bence burda başlıyor bakteri tutsun diye koyduğumuz kum ve kaya bakteri tuttuğu gibi atıklarıda tutuyor oda daha fazla nitrat yapıyor :) nitrata bakteri yerine alglerle müdahale etsek refigium kursak sumpa filtrebagdan sonra tabi :) ama refigiumu büyük tutmak lazım yada kayaları sumpa koyup dip çekimi yapılabilir vs :) kafam karıştı yine :) benim sıfır nitrat gibi bi derdim yok ama bu sıfırlamanında kolay bi yolu olmalı
   
  veysel bunu beğendi.
 2. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  16.012
  Yer:
  ankara (aydın)
  Küçük renkli ve lezzetli balıklar, az yemleme, bol mercan. Ayağını sıcak tutacaksın kafayı serin yan gelip akvaryumun karşısında keyfine bakacaksın. :)
   
  Montimahir bunu beğendi.
 3. Ahmet Solmaz

  Ahmet Solmaz

  Mesajlar:
  481
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Ahmet Solmaz
  iyonik denge diyordun?
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.616
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Hangimizin iyonik dengesi?

  7 ve 11 kH değeri ile 350 ile 450 ppm kalsiyum değerleri arasında yürüyen çeşitli sağlıklı tanklar varken iyonik dengeden söz etmek pek mümkün değil. Özellikle SPS mercan akvaryumlarında ana elementler ca, mg, kh, dışında belli bir yüzdeyi 'diğer her şey' kısmı doldurur. Bu da akvaryumlarındaki mercanların türüne, rengine göre değişir. Xenia çok olan iyot, makro alg refugium olan demir vb, star polip çok olan stronsiyum, potasyum iyodür vb şeklinde uzar gider. Kendi iyonik dengeni bozma gerisi hallolur.:) Yapılması gereken ana elementleri doğal deniz suyu değerlerine yakın tutmaya çalışmak.
   
  alper dumlu, Ahmet Solmaz ve veysel bunu beğendi.
 5. Erdal

  Erdal

  Mesajlar:
  4.046
  İnsanın psikolojisi oturmuş olduktan sonra sıfır suyada diatombaşlamış suyada her türlü canlı atılır tabi tolore edebileceği şekilde sıfır suya 15 balık eklemeninde anlamı yok hani ;)
   
  veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş