1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump'ta kule mi yoksa filtre bag mı yada yosun duvarı mı ?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde halilkocan tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

?

Sump'ta kule mi yoksa filtre bag mı yada yosun duvarı mı ?

1. Kule mi?

oy sayısı 4
    14,8%
  2. Filtre bag

oy sayısı 4
    14,8%
  3. Yosun duvarı

oy sayısı 11
    40,7%
  4. Hiçbiri

oy sayısı 8
    29,6%
  1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hakan bey benim tankımdan örnek vereyim eskiden 2 bölme idi şimdi ise bölmesiz çünkü su tamamlama var ve su seviyesi istenen değerde suyu sabit tutuyor artısı ne derseniz sistem kapandığında tanktan gelen daha fazla suyu alabilme kapasitesi var.
    inişte ise 2 tane 32 lik boru var 1 tanesi drek sumpa iniyor ondan az su geliyor birtanesi de filtre bag a giriyor. Ayrıca filtre baga girmeden önce Bir t ile birkaç ay sonra kurulacak yosun duvarı için vana ayrıldı yani yosun duvarı için ek bir motora ihtiyaç yok.
    video da 2:27 saniyede görünen sağ üstteki vana yosun duvarı için. solda ki vanalar ise ileride soğutucu,reaktör vb işler için lazım olursa kafa motorundaan paylaşıldı

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi ya her şeyi evvel düşünmene ve yapmana,ayakta alkış diyorum.MAŞALLAH NAZAR
    On üzerinden On...;)

halilkocan bunu beğendi.
  3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Alparslan 2 kurulum olunca insan ilk kurulumda yaptığı yanlışları, eksikleri ve hataları anlayıp düzeltiyor.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen öyle Abi ben şimdi bir kurulum yapsam sıfır hatalı manyak bir şey olur...:rolleyes:

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Halilcim bendede biliyorsun ki torba filitre var ve bu zıkımı temizlemekten gına geldi. Hergün tıkanıyor. Bende saldım çayıra mevlam gayıra dedim ve sump içerisine bir adet hermit attım canavar gibi temizliği yapıyor. Sump yiyecek artıklarından görünmüyordu hermiti bi saldım adam tertemiz etti bıraktı sump ı helal olsun valla kendim temizlemey kalksam bu kadar olmaz.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla yukarıda anlattığım gibi benim ki 1 hafada doluyor tabi tank boş olduğundan olmadı senin yöntem iyi miş.
    Abi devre ile ilgili gelişme var mı ?

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Halilcim devre bitti mikro işlemcilere programlarını yükledim. Bu gün inşallah bir deneme yapacağım dileyelim çalışsın.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    İnsallah abi sorunsuz calisir.

U8800 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Halil devre test aşamasında hala. Devreyi ilkçalıştırdığımda ışıklar yanıyor giriş 0 ise mikro işlemcini voltajının düşmesi lazım fakat benden kaynaklanan hata yüzünden, hata demiyelimde mikro işlemcinin bacağından ölçüm almaya çalışırken elim yanlış bir pine değdiği için sıfırlama yapıyor bakalım biraz daha dikkatli ölçüm almaya çalışacağım.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Devreyi merak ettim şimdiden. Sumpa hermit eklemek iyi fikirmiş Mustafa.

Sayfayı Paylaş