1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sumplu bitkili akvaryumda ledli aydınlatma olurmu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Lapistes tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Lapistes

Lapistes

Merhaba yeni bir akvaryum aldım 125x50x70 yükseklik sump sistemli henüz akvaryumu denemediğimden dolayı kurmadım smokin lapistes ve albino vatoz bakıcam tabana kum olarak sadece 2 çuval hagen kum aldım led ile hopar kapak arasında kaldım hopar fiyatından dolayı bu akvaryuma 4x54 buda 375 tl maloluyor. Ledli sistemide yükseklik
    70 cm olduğundan bitkilere etkisinin olmayacağı söylendi bakacağım bitkiler çınar gül java moss bu arada led sadece led değil 5 ad 1mt boyunda alüminyum çıtalardan oluşan ve çıtaların orjinalinde bulunan plexy tarzı şeffaf kaplamadan oluşacak alüminyum olması soğumasındada yararlı olacağı söylendi uzaktan kumandalı yaklaşık 10 renk tonundan oluşacak buhar camı mevcut sorum şu
    1-Bu bitkilere yeterli olurmu yoksa hopar olsun 1 defamı olsun

2-sumpun kulesinde akvaryumdan su alacağı bölmede 2 tane 5 cm çapında orta kısma yakın yerde delik var bu gayet normalde ebatları biraz fazla geldi bana bahsettiğim yer ana akvaryumdan kuleye gelicek olan suyun ilk bölmesinde o delikleri nasıl küçültebilirim ileri de yavru veya normal balıkların o bölmeden geçebileceği büyüklükte
    Şimdiden teşekkürler
    Resim daha açıklayıcı olacaktır[​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Öncelikle sisteminiz hayırlı olsun. T5 ler bitkilerin ışık ihtiyaçlarını fevkalade karşılarlar. Led Size görsellikten başka bişey kalmaz. Ben kendi akvaryumumda kullanıyorum görsel açıdan muhteşem oluyor. Su giriş kısmına mutlaka bir plastik mazgal koymalısınız. Silikonla yapıştırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş