1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump bölümleme tavsiye talebi...

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Dr.Ercüment tarafından 3 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Dr.Ercüment

Dr.Ercüment

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Ercüment Orhan TÜRKER
    100x50x50 anatankım için 80x40x40 boyutlarında bir sumpım var.Sump içerisinde tatlısu bölmesi dışında bölme olmadığından PS ve Kafa motorumu koymak için bölme yapmayı planlıyorum. Alttaki şekilde yaptığım bölümleme sizce uygun olmuş mudur? Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

2. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    su giriş 110 mm su girişine bence ihtiyaç yok boşa yer kaplar, du tamamlama 40 cm fazla bu ölçülerde 110 litre su alır onuda 15/ 20 cm yap fazlasıyla yeter, şaşırtma üst boşluklu onlanlar biri 250 mm diğeri 240 mm bunların 2'sinide 210 mm yap tamamdır:)

3. Dr.Ercüment

Dr.Ercüment

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Ercüment Orhan TÜRKER
    Su tamamlama bölmesi mevcutta var ve camlar dahil 12cm genişlikte,yüksekliği 40cm.
    Şaşırtmaları da Bubble Magus Curve 5'e göre ayarladım,çalışma derinliği 22-27 cm olarak belirtilmiş,ortada bir değer belirledim. 5cmx5cm şaşırtma yolu yeterli olur mu ?

4. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Hiç uğraşmayın, gereksiz külfet olur. Sumpta kullanılan aletleri akış yönüne uygun şekilde yerleştirirseniz emin olun daha rahat edersiniz.

Sayfayı Paylaş