1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda başladık Bismillah

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde hiter tarafından 18 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Tankta canlı yok, daha diatom bile yeni başlamış ne toplayacak ki zaten? Köpürmemesi normal, acele etmeyin bence.

Bu arada 9001 az sesli ama esas problem yaşanan 9002 idi.

hiter bunu beğendi.
  2. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Dimi haftaya temizlik ekibini giriyorum diatom kalktıktan sonra 2 palyaço su durumuna göre eklenicek. O zaman 1 ay daha bekleyelim :D

3. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Bir de bu skimmerların boyutlarını yanlış bakıyormuşum 9004 bile oluyor ben de diyorum millet 90 cm skimmerları nereye koyuyor böyle diye :D

4. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Evet arkadaşlar kurulumdan beri tankımda olan bu değişik bir şekilde hoşuma giden canlı sanıyorum galiba herhalde aptasia değil tüp kurdu. Emin olmak için videoyu izleyip yorum yaparsanız çok mutlu olurum. Eğer tüp kurdu ise ki kendisinden 2 tane var çoğalmış kendi kendine bu arkadaşın bakımı nasıl olmalı malum tüm canlıları rahat ettirmek görevimiz :cool: okuduğum kadarı ile bir bakımı yok ama yediği bir şey varsa süper olur en azından oyalanırım malum akvaryum boş temo7

5. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    D44D6F1B-AB75-4AB3-BBB8-2C5ADDB58CA0.jpeg Dün bir abim sağolsun 5 tane counch verdi. Dedim bir su değişimi yapayım atayım ama değiştirdiğim suya tuz atmayı unuttum :( allahım böyle bir hatayı basıl yaptım bilmiyorum. Tekrar bir su değişimi ile tuzluluğu 1025 e getirdim ikinci hata buydu çok agresif oldu yaptıktan sonra aklıma geldi inşallah bir sorun çıkmaz. Tuzluluğu ayarladıktan sonra alıştırarak 1 saatte yaklaşık counchları ekledim :rolleyes: Kendime deli oluyorum şu an hep tatlı sudan kalma alışkanlıklar. Şimdilik durumları iyi gibi. Çalışmalara başladılar kuma gömülme yok bir kaç fotoda atayım sonra bana biri sağlam kızsın beynime kazınması lazım. Tam dayaklığım :(
    086FFE22-39B0-4F4F-AE35-343A01E438EC.jpeg D44D6F1B-AB75-4AB3-BBB8-2C5ADDB58CA0.jpeg 086FFE22-39B0-4F4F-AE35-343A01E438EC.jpeg

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  6. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Dün ilk testlerimi yaptım sonuçlar şöyle

Amonyak <0.15
    Nitrit 0
    Nitrat 5
    Fosfat 0
    Kalsiyum 445
    Magnezyum 1260

Artık beklemedeyiz :cool:

Düzenleme: içeriye canlı girince ps nin sesi kesildi çıt çıkmıyor :D

7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    ilk başlarda kalsiyum mg bakmaya gerek yok

hiter bunu beğendi.
  8. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Heves işte bakayım dedim ev kimya laboratuvarına döndü dışardan biri görse bomba yapıyorum sanır temo17 uzuncabir süre ikisine bulamayı düşünmüyorum temo19

9. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Evettt ufak bir güncelleme geçelim. Kayalarda diatom sonlandı tamamen. Kayalar yeşillenmeye bazı noktalar morarmaya başladı. Önümüzdeki hafta ilk balıklarımı giriyorum inşallah. Murat abiden ultra fosforik yeşil star polip aldım ama tavsiyesi üzerine önce balıkları giriyoruz :cool: test sadece nitrat kh ve tuzluluk bakıyorum şu ara durum şöyle

Tuzluluk: 1026
    Kh: 6.9
    Nitrat: 5

Akvaryumun üzerine sineklik gerdim güzel oldu pratik oldu. Su değişimi için kenarındaki cırttan ayırıyorum işim bitince geri yapıştırıyorum güzel oldu şükür. Bir iki foto koyalım kenara hatıra olsun :D

5C777517-1C02-4E02-8FD1-F322878370F2.jpeg
    F596E5DF-AC11-460A-8DF5-4C8A9D789088.jpeg

2C7A5648-9984-40E8-BC84-1F187ECD306D.jpeg

veysel, Ufuk_Arslan ve Montimahir bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gúzel görúnüyor, bence bir kaç parça mercan fragi gir tanka pot vs popilasyonu artsın. Balık sonra da girersin.

hiter bunu beğendi.
  11. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Tamamdır Veysel abi güzel haber bu. Bu hafta onlarıda ayarlamaya çalışırım. Malum mersin bu konuda biraz kuru yolda çok sıcak herşeyi bulamıyorum

veysel bunu beğendi.
  12. musty.skr

musty.skr

İsim:
    mustafa
    Güzel olmuş, bende bir haftaya temizlik ekibi girmek istiyorum ama bitki akvaryumlarımızda beslediğimiz salyangoz felaketine dönmez dimi bu iş
    Tatlı suda Acayip ürüyorlar tankın salyangozu değil salyangozun tankı oluyor resmen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hiter bunu beğendi.
  13. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Yok yok katilleri uzak tut bunda öyle olmuyor hem çok daha ilginç canlılar :D benimkilerden biri var inatla cama tırmanıp kendini suyun bittiği yerden aşşağı atıyor herif kamikaze çıktı :eek:

veysel bunu beğendi.
  14. musty.skr

musty.skr

İsim:
    mustafa
    Çılgınlar gibi üremeyeceklerse kalsınlar hiç çıkarmam, dün biri paylaşmıştı onukide akvaryumdan dışarı çıkıyormuş sürekli bulup geri koyurlarmış

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Benimkiler henüz çıkmayı başaramadı ama önlem amaçlı sineklik çektim yinede :cool:

16. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Güzel gidiyor :)

17. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    hary mushrom, mantar tarzı mercan eklersen başlangıçta güzel olur

hiter bunu beğendi.
  18. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Eyvallah abi mercanları buraya sağ sağlim getirmenin bir yolunu bulursam hairy mushrom aklımda beğeniyorum temo8

zorvolkan bunu beğendi.
  19. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Sağ sağlim getirmenin tek yolu akşam otobüsüne verecekler gece serininde yolculuk edecek canlılar. Onun dışında kargoyla gelen herşeyi ölü gelmiş olarak düşünebilirsin.

hiter bunu beğendi.
  20. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Abi otobüs işine niyese yanaşmıyorlar. Malum insanlarda haklı İstanbul trafiğinde zor genelde de orda. Yada ben gidip alıcam en son :koptum:

Sayfayı Paylaş